Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AMD - Freeze komputera oraz artefakty. Na innym komputerze karta działa bez prob

Kamyk14 12 Lut 2019 00:15 162 1
  • #1 12 Lut 2019 00:15
    Kamyk14
    Poziom 1  

Witam
    Mam problem z komputerem, mianowicie moje podejrzenia skierowane są głównie na kartę graficzną - AMD Radeon R9 280 OC 3gb (gigabyte)
    Podczas gry doświadczam licznych artefaktów tj. rozciągnięte tekstury. W niektórych grach problem jest na tyle dokuczliwy że w trakcie rozgrywki freezuje komputer, karta schodzi z obrotów i pomaga jedynie reset(czasem muszę wyłączyć komputer "na twardo" ponieważ komputer nie reaguje na przycisk reset).
    Podczas przeglądania Facebooka co jakiś czas filmiki ładują się jakby w negatywie po czym odzyskują kolory lub również zamieniają się w artefakty.
    Znajomy polecił sprawdzić kartę programem Furmark, po 20min nic się nie działo - AMD - Freeze komputera oraz artefakty. Na innym komputerze karta działa bez prob
    jednak kiedy włączyłem grę po 3min komputer się zawiesił.
    Tak wygląda sytuacja podczas włączonego furmarka - AMD - Freeze komputera oraz artefakty. Na innym komputerze karta działa bez prob
    Kiedy obniżę o 5mhz parametry w OverDrive cały pulpit zaczyna się trząść i śnieżyć biało czarnymi paskami.

Podpiąłem pod swój komputer gtx 1060, nie doświadczyłem żadnych problemów. Natomiast co ciekawsze, podpiąłem moją kartę pod dwa innye komputery i problem również nie wystąpił.
    Wymieniłem także zasilacz ponieważ mój poprzedni( Thermaltake Smart SE 530W ) nie miał certyfikatów, myślałem że to może być problemem.
    Kartę odsyłałem dwukrotnie na gwarancję - serwis stwierdził że jest pozbawiona wad.

Specyfikacja mojego komputera:
    - Intel Core i5-6500, 3.2GHz, 6MB
    - Gigabyte Radeon R9 280 OC 3GB (384Bit)
    - Płyta główna MSI B150M NIGHT ELF
    - Kingston HyperX, DDR4, 8 GB,2133MHz, CL14
    - Zasilacz SilentiumPC Supremo L2 V2 550W

0 1
  • #2 12 Lut 2019 10:58
    Magic_moon
    Poziom 19  

1. Zmień pastę teroprzewodzącą na karcie.
    2. Zainstaluj najnowsze sterowniki do karty.
    3. Możesz również zmienić pastę na procesorze.

0