Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus R700V (k75VM) - bios nie widzi żadnego innego dysku

putik 12 Lut 2019 00:55 111 5
  • #1 12 Lut 2019 00:55
    putik
    Poziom 9  

Witam
    Problem wygląda tak, że jak wkładam jakikolwiek inny dysk (3 testowałem) niż "stary z systemem" to bios go nie widzi. Laptop ma dwie kieszenie, nie ma znaczenia w którą kieszeń wpinam który dysk i czy wpinam je razem czy osobno, stary startuje, nowego nie widzi...
    Pół roku temu wgrywany był w serwisie nowy bios bo wcześniej przy próbie updatu uwaliłem stary
    Asus R700V (k75VM) - bios nie widzi żadnego innego dysku Asus R700V (k75VM) - bios nie widzi żadnego innego dysku Asus R700V (k75VM) - bios nie widzi żadnego innego dysku Asus R700V (k75VM) - bios nie widzi żadnego innego dysku Asus R700V (k75VM) - bios nie widzi żadnego innego dysku

0 5
  • #2 12 Lut 2019 01:05
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Witaj. W trybie UEFI czysty dysk nie będzie się pokazywał w boot menu. Ale już instalator Win10 powinien sobie z nim poradzić. Po zainstalowaniu systemu powinien się on pojawić jako Windows Boot Manager w boot menu.

Jeśli nie instalujesz zgodnego z UEFI systemu, to włącz opcję Launch CSM (widoczna na ostatnim zdjęciu) - i wtedy, po zapisaniu zmian, ponownym uruchomieniu i ponownym wejściu do BIOS - każdy inny dysk, nawet bez OS, powinien się pojawić.

0
  • #3 13 Lut 2019 01:09
    putik
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedź
    Ustawiłem opcje Launch CSM na Enabled, w lapku mam teraz dwa dyski (ssd), w biosie niestety widoczny tylko stary... Ale ciekawe jest to że w eksploratorze jest widoczny nowy ale nie mogę go ani otworzyć ani sformatować... Asus R700V (k75VM) - bios nie widzi żadnego innego dysku

0
  • #4 13 Lut 2019 01:16
    dt1

PXE OpRom w BIOS zmień na disabled. Podaj modele dysków.

0
  • #5 14 Lut 2019 00:58
    putik
    Poziom 9  

PXE OpRom zmieniłem na Disabled, bez zmian...
    Dyski to: stary - OCZ Vertex4 128GB
    nowy - Samsung 850 EVO 500GB
    tylko że już kilka dysków sprawdzałem i objaw ten sam...
    Wyjąłem stary dysk, zostawiłem Samsunga, podpiąłem bootowalnego pena (SanDisk), w biosie dysku nie widać ale w boot menu się pojawił, z tym że wybranie opcji UEFI SanDisk lub SanDisk nic nie daje...

Asus R700V (k75VM) - bios nie widzi żadnego innego dysku Asus R700V (k75VM) - bios nie widzi żadnego innego dysku Asus R700V (k75VM) - bios nie widzi żadnego innego dysku

0
  • #6 14 Lut 2019 13:15
    dt1

PXE Oprom nie ma nic wspólnego z Twoim problemem, jego wyłączenie może skrócić ewentualnie nieco start.
    Skoro EVO się wykrywa w Boot Menu - to powinno być OK. Jeśli po wybraniu opcji Sandisk instalator Windows nie chce się uruchomić (bo domyślać się można, że to chcesz z niego uruchamiać), to raczej sprawdź, czy ten nośnik jest poprawnie utworzony, albo nagraj instalacyjną wersję systemu na płytę DVD i z niej startuj.

0