Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór internetu na wieś głównie Pomorskie

Rainbowdash1101 12 Lut 2019 01:07 96 1
  • #1 12 Lut 2019 01:07
    Rainbowdash1101
    Poziom 1  

Więc tak , na początku witam forumowiczów ;) i liczę na miła przyjazna pomoc.
    Sprawa wygląda tak: niedługo kończy mi się umowa na internet mobilny Cyfrowego Polsatu,
    jak dotąd prędkości mi odpowiadały jednakże bywały często momenty że chciało by się zamienić w "Hulk-a" (postać z filmu) i rozszarpać operatorów sieci :) ze względu na koszmarne robienie w trąbę .
    Dobra do sedna...
    Aktualnie posiadam ruter Huawei B315 na kartę sim "CP"
    mieszkam na wsi a konkretnie:
    Grochowo Pierwsze

aktualnie wyciągam 23Mbps Download oraz 6-7Mbps Upload
    oczywiście nie raz to wygląda masakrycznie (7 razy mniej)
    Ogranicza mnie też transfer 40GB jednakże zostałem poinformowany iż jeśli jestem w zasięgu LTE to pomimo wykorzystania transferu zmniejszenie prędkości nie powinno być odczuwalne (ale niestety nie raz nie dwa jest i to bardzo)
    W domu z internetu korzysta sie różnie, ale łącznie 3 PC oraz z 6 telefonów

Moje wymagania co do nowego internetu:
    dobrze by było mieć beż ograniczenia transferowego,
    wystarczającą prędkość do obsługi dużej ilości urządzeń,
    oraz jeśli to możliwe mały ping co do gier komputerowych.
    Sam szukałem jednakże na wieś ciężko o normalny internet, co do bts-ów nie mam dobrej znajomości tematu dobierania operatora i internetu

Bardzo ale to bardzo, byłbym wdzięczny za pomoc,
    ;)

0 1
  • #2 12 Lut 2019 09:41
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

A do tego B315 masz jakąś antenę zewnętrzną, to podstawa w takiej lokalizacji. Jesli chodzi o CP to takie skoki prędkości i spadki w godzinach szczytu to norma u tego operatora. Zasięg z BTS-a Kobyla Kępa lub Stegna, na nich LTE1800aero2 na 20MHz pasma i pseudo LTE900aero2 na 5MHz. Pokaż screena z aplikacji LTEWatchH https://www.lte-anbieter.info/ltewatch/count_huawei.php?Datei=ltewatch_h na karcie CP. Pokaże CID BTS-a i parametry sygnału. Można też po kolei wymusić w nim LTE1800 i LTE900. Ale na wiele bym nie liczył Plus/CP to padlina a nie sieć. Na B315 przeprowadź testy T-Mobile, Orange i Play. Wystaw na zewnątrz, i za pomocą LTEwatchh wymuś po kolei pasma LTE2600, LTE1800 i LTE800 a dla Play tez LTE2100 i sprawdź jak działaja ci operatorzy. Play ma LTE1800, lTE2100 i LTE800 w Łaszce a w Stegnie LTE2600, LTE2100 i LTE1800. Networks w Kobylekj Kępie LTE2600, LTE800 T-Mobile i Orange i ich wspólne LTE1800NW. W Stegnie dwa BTS-y z LTE2600 obydwu i lTE1800NW.

0