Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera IP Manta SVR201HD - Podgląd wifi z PC

dariuse 12 Lut 2019 03:24 132 6
  • #1 12 Lut 2019 03:24
    dariuse
    Poziom 3  

Mam pytanko, skąd wiadomo, że kamerka wifi IP obsługuje streamowanie rtsp
    r t s p ... admin: admin .. 192 168 2 128 ..554/ch0_0.h264..

Rozwijany jest standard ONVIF i jest dużo kamerek u Chińczyka, ale
    są sprzedawane w zestawach: kamerka + aplikacja lub aplikacja z nazwy w Google Play do ściągnięcia
    i specyfikacji technicznej brak, czyli kupując nie wiem, czy będzie obsługiwała streamowanie rtsp,
    a zwrotów , testów nie ma.

Standard ONVIF jest deklarowany przez producenta, a nie testowany i sprawdzany przez ONVIF org

I jeszcze jedno, jak obraz ma być streamowany w VLC i w przeglądarce, czy to znaczy w pluginie VLC do przeglądarki ?

pozdrawiam
    darius

0 6
  • #2 12 Lut 2019 08:49
    adamjur1
    Poziom 39  

Niestety ONVIF miał być standardem, ale producenci go zagmatwali ( każdy po swojemu i jest jeszcze sporo wersji protokołu), po to byś nie mógł mieszać sprzętu różnych firm. Mam ten problem na co dzień nawet w ramach niby jednego producenta np Dahua i Dahua consumer nie działają identycznie na rejestratorach, a z Mantą walczyłem kiedyś i chodziła tylko na androidzie...
    Pozdr. J.

1
  • #3 12 Lut 2019 10:54
    sosarek

Poziom 43  

Kupiłeś zabawkę za kilka złotych a oczekujesz od niej nie wiadomo czego.
    Skoro zależało na odpowiedniej funkcjonalności trzeba było nabyć prawdziwe urządzenie oferujące to czego potrzebujesz.

adamjur1 napisał:
    Mam ten problem na co dzień nawet w ramach niby jednego producenta np Dahua i Dahua consumer nie działają identycznie na rejestratorach

Gdybyś zadał sobie trud i poczytał co to tak do końca seria Consumer Dahua nie miałbyś problemów.

0
  • #4 12 Lut 2019 14:26
    adamjur1
    Poziom 39  

wiem że consumer dahua to przezwane inne urządzenia, podałem jako przykład niespójności ovifa.
    A swoją droga jeden z model tejseri świetnie sprawdza się do nadzoru małych dzieci..

0
  • #5 13 Lut 2019 01:00
    dariuse
    Poziom 3  

adamjur1 napisał:
    Niestety ONVIF miał być standardem, ale producenci go zagmatwali ( każdy po swojemu i jest jeszcze sporo wersji protokołu), po to byś nie mógł mieszać sprzętu różnych firm. Mam ten problem na co dzień nawet w ramach niby jednego producenta np Dahua i Dahua consumer nie działają identycznie na rejestratorach, a z Mantą walczyłem kiedyś i chodziła tylko na androidzie...
    Pozdr. J.

Dokładnie tak jest.
    Pytałem w ONVIF org o kamery multicast i juz nie ma listy, ale jest wyszukiwarka
    ale wyświetla nazwy producentów, ale bez linków.

Oni sami nic nie odpowiadają, ale ktoś z nimi współpracuje i odpowiedział, że oni nie certyfikują niczego, tylko prowadzą wyszukiwarkę zgłoszeń produktów deklarowanych przez producentów, jako zgodnych z ONVIF + wersja.

Ale już w handlu nie znalazłem info o wersji ONVIF kamery ale tylko, że jest ONVIF, czyli pewnie wersja podstawowa.

Byłem w sklepie z kamerami do monitoringu i były kamerki Dahua ale pracownica odpowiedziałą, że wszystkiego trzeba szukać w internecie, bo ona tylko sprzedaje i nic nie wie.

Nie wiem dlaczego ta kamerka wifi Manty działa tylko z Androidem ( testowałem aplikację Guard, ale już jej chyba nie ma)
    a nie łączy się z peceta przez wifi.

Dzisiaj przetestuję aplikację P4PCamLive , bo ma opcje do konfiguracji.

Ktoś odpisał, że jak kamerka tania to zabawka do niczego, ale gdzie znaleźć drogą z multicastem.

Dlatego testuję teraz aplikacje robiące kamerę IP z tableta, bo może tutaj znajdę interface z opcją multicast.

pozdrawiam

0
  • #6 13 Lut 2019 01:59
    sosarek

Poziom 43  

dariuse napisał:
    Byłem w sklepie z kamerami do monitoringu i były kamerki Dahua ale pracownica odpowiedziałą, że wszystkiego trzeba szukać w internecie, bo ona tylko sprzedaje i nic nie wie.

Tak wygląda obsługa a później miliony tematów na Forum...
    dariuse napisał:
    Nie wiem dlaczego ta kamerka wifi Manty działa tylko z Androidem ( testowałem aplikację Guard, ale już jej chyba nie ma)
    a nie łączy się z peceta przez wifi.

Pracuje w zewnętrznej chmurze - dlatego.
    dariuse napisał:
    Ktoś odpisał, że jak kamerka tania to zabawka do niczego, ale gdzie znaleźć drogą z multicastem.

IP Dahua, BCS, Hikvision, Novus...

Uruchom sobie OnvifManager lub http://www.easyn.com/IP-search-tools.html - może uda się ją znaleźć w sieci.
    Poczytaj tematy dot.Overmax Cam na Forum przy okazji.

0
  • #7 13 Lut 2019 14:18
    dariuse
    Poziom 3  

Otrzymane odpowiedzi nie są właściwe,
    ale dzięki za dobre chęci:

1. Aplikacja Guard nie korzysta z chmury.
    Połączenie jest P2P (peer-2-peer ) bez łącza internetowego, bez routera wifi,
    czyli nie chmura
    2. Dostałem katalog Dahua i tam też nic nie ma nt. kamer multicastowych, bo oni używają kamer w chmurze, do monitoringu na odległośc.
    Dla mnie wystarcza zasięg wifi: 20-30 metrów ( bez chmury, bez routera wifi, bez Internetu GSM/3G/LTE)
    3. Mam Onvif
    -------------
    StartMulticastStreaming
    Description:This command starts multicast streaming using a specified media profile of a device.
    Streaming continues until StopMulticastStreaming is called for the same Profile. The
    streaming shall continue after a reboot of the device until a StopMulticastStreaming request is
    received. The multicast address, port and TTL are configured in the
    VideoEncoderConfiguration, AudioEncoderConfiguration and MetadataConfiguration
    respectively.SOAP action:http://www.onvif.org/ver10/media/wsdl/StartMulticastStreaming
    ---
    Ale wcześniej musze znać profil urządzenia, czyli kamery, a skąd go wziąć i poznać czy multicast jest supportowany przez aplikację kamery, gdy w sklepie, czy internecie tej informacji brak?
    4. Ten drugi link to aplikacja do tych tanich kamerek IP wifi, które stoją w sklepach, ale nie mają menu konfiguracyjnego przez ethernet, jak routery wifi
    ==
    5. Strona Główna / Forum elektroda.pl / Szukaj
    Szukana fraza: Overmax Cam Znaleziono 1 wyników (0,06s)
    i ten jeden link, który nie jest odpowiedzią.
    6. Marzy mi się taki sklep, w którym będzie kamera IP wifi multicastowa,
    sprawdzę na miejscu, że działa, da się skonfigurować, kupię, zapłacę i wyjdę,
    bez czytania i klikania tony linków tygodniami.
    7. Zapytam TP-Linka czy ich wifi na usb supportuje standard WiFi Direct (P2P)

wireshark pokazuje pairing, ale obraz nie jest przesyłany

0