Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS X550V - Dysk SSD i ODD

n0i8 12 Lut 2019 12:57 135 10
  • #1 12 Lut 2019 12:57
    n0i8
    Poziom 3  

Witam,
    Jakiś czas temu w laptopie Asus X550V "siadł" mi napęd DVD. (Wiem, że już mało kto używa napędów DVD, ale ja akurat potrzebuję go do pracy)
    Chciałbym go wymienić, ale nie wiem czy opłaca się inwestować w coś lepszego czy np. taki ASUS DVD+/-RW SDRW-08U1MT/BLK/B/GEN będzie okej? Nie potrzebuję nic nagrywać, tylko odczyt. Nie wiem też za bardzo jak to jest z rozmiarami. Czy rozmiar do laptopów jest uniwersalny i będzie się dało go zamontować bez większych problemów?

Druga sprawa jest taka, że przy okazji rozkręcania laptopa chciałbym też wymienić dysk HDD na SSD. Obecny HDD ma 512GB. Zastanawiam się nad: Crucial MX500 500GB 2,5". Czy będzie pasować do tego laptopa? Chciałbym też żeby cena dysku oscylowała w granicach 300zł. Czy może za takie pieniądze znajdzie się coś lepszego?

Z góry dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam!

0 10
  • #3 12 Lut 2019 16:09
    n0i8
    Poziom 3  

Dzięki. A jakieś rady odnośnie napędu DVD?

0
  • Pomocny post
    #5 12 Lut 2019 16:25
    matix72001
    Poziom 11  

Możesz kupić dowolny napęd DVD, i włożyć go do kieszeni na DVD w obudowie takiej jak ta:

ASUS X550V - Dysk SSD i ODD

Możesz także rozejrzeć się za kablem USB->mini Sata, dzięki temu nie inwazyjnie skorzystasz z napędu DVD, a w wolne miejsce włożysz stary dysk z laptopa na pliki i dane.

Odnośnie napędu, jak mówiłem wcześniej, każdy napęd zadziała z twoim laptopem, niekoniecznie musi być to firma ASUS, aczkolwiek jeśli ci na tym zależy, to czemu nie.

0
  • #6 12 Lut 2019 17:36
    n0i8
    Poziom 3  

Zależy mi, żeby napęd był wewnątrz laptopa.
    Obecny napęd DVD to DVD Lite-On DA-8A5SH Ultra Slim 9.5mm
    Niestety nie mogę znaleźć takiego prócz zagranicznych portali, a takie mnie nie interesują.

Znalazłem natomiast Lite-On DU-8A6SH Slim Sata 9,5mm Czarny OEM
    Czy to będzie dobry zamiennik?

0
  • Pomocny post
    #7 12 Lut 2019 18:16
    matix72001
    Poziom 11  

Powiem szczerze, że ludzie narzekają na tą markę. Lite-on jest słabej jakości, ale jak sam ASUS montuje coś takiego, a ty zamierzasz użyć napędu tylko do odczytu danych, to nie powinno być problemu.
    Zaletą natomiast jest niewątpliwie cena, ale tylko. W moim laptopie Lenovo np: mam napęd optyczny firmy Toshiba, który był fabrycznie tam wklepany, i powiem szczerze ponad 5 lat działa bez zarzutu.
    No, ale to twój wybór, napęd będzie działać, tak jak każdy inny. Jeżeli zależy ci tylko na tym, to bez problemu możesz go kupić.

0
  • Pomocny post
    #8 12 Lut 2019 18:42
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ
  • Pomocny post
    #9 12 Lut 2019 18:50
    matix72001
    Poziom 11  

No nie wiem, dla mnie Lite-On to po prostu zwykły napęd tak jak każdy inny, jednak sam uważam że Lite-On jest szrotem bo w moim innym laptopie już po 2 latach użytkowania, odmówił współpracy. Więc nie wiem dlaczego mówisz, że Lite-On robi dobre napędy. Ja powiem tylko tak, dobre bo tanie i nic po za tym.

0
  • #10 12 Lut 2019 22:12
    n0i8
    Poziom 3  

Tak czy siak, ten Lite-On który podałem będzie pasował tak?

0