Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ozonator - urządzenie do sterylizacji pomieszczeń, samochodu i nie tylko..

byrrt 19 Lut 2019 21:31 5877 36
  • #31 19 Lut 2019 21:31
    byrrt
    Poziom 21  

przemek_a1 napisał:
    obudowę miałem bardzo podobną ze stacji hot air i to za free

U mnie tak się zaczynało, ale że miałem możliwości wykonania takich obudów "po znajomości" to wyszło bardziej PRO ;)

Te przetwornice o ile się nie mylę mają na wejściu normalnie mostek tak więc czy tam sinus czy kwadrat dacie - wsio jej ryba. Nie sprawdzałem ale one mają zdaje się ok 80W mocy..

Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • Relpol
  • #32 20 Lut 2019 10:54
    przemek_a1
    Poziom 15  

Jeśli to przetwornica impulsowa to na pewno jednak wydawało mi się, że to zwykłe trafo WN więc tu też raczej wsio ryba.
    Natomiast co do obudowy to doceniam poświęcenie jednak jak "po znajomości" to kwota zbytnio zawyżona jak dla mnie... Blacha kosztuje grosze a reszta to już właśnie "po znajomości" więc podejrzewam, że mój szwagier (jeden i drugi zresztą też) nie chciał by ode mnie nic za jej wyfrezowanie jednak flaszka by się z pewnością należała choćby za fatygę... ;-) (projekt mógłbym zrobić nawet sam) No chyba, że masz to z nierdzewki tylko wtedy po co ta farba proszkowa..? (dla zmylenia wroga..? ;-p)

• Relpol
  • #33 20 Lut 2019 19:14
    weryfany
    Poziom 24  

przemek_a1 napisał:
    jednak jak "po znajomości" to kwota zbytnio zawyżona jak dla mnie...

A mi się obudowa bardzo podoba, myślę że takiej nie kupisz a wygląda zacnie, co do znajomości ... czepianie się.

Stwierdzenie że projekt mógłbyś zrobić nawet sam - a czy efekt końcowy był by podobny ?
    Chyba po to właśnie jest to forum aby się dzielić wiedzą i umiejętnościami, pomagać.

Ale na szczęście każdy ma inne poczucie wartości i dlatego mamy okazję zobaczyć coś ładnego a zwłaszcza po znajomości.

• #34 20 Lut 2019 22:19
    bolek
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

dvo napisał:
    Witam.
    Mam pytanie o światło uv w gotowych generatorach dostępnych na rynku. Jakiego typu jest tam stosowane doświetlenie?
    Czy swatlo uv wspomaga proces powstawania ozonu w tych generatorach?

Chce kupić generator na 12v. Jaki polecacie do niego transformator żeby i w domu z niego skorzystać?

Musisz mieć UVC nie dalej jak 200nm. Populane lampy do dezynfekcji mają ok 250nm i słabo robią ozon. Jak pamiętam to poniżej 1g/100W.

Z braku laku myślałem do auta wsadzić stłuczoną i osłoniętą lampę rtęciową do oświetlenia ulicy, ale nie wiem czy jest sens.

• #35 21 Lut 2019 08:47
    byrrt
    Poziom 21  

przemek_a1 napisał:
    Natomiast co do obudowy to doceniam poświęcenie jednak jak "po znajomości" to kwota zbytnio zawyżona jak dla mnie...

Kwota, jaką podałem, jest kwotą w przybliżeniu. Taką, jaką trzeba by zapłacić, zlecając to gdzieś na zewnątrz. Ja nie płaciłem za to nić. I tu nie chodzi o to, czy materiał jest tani, czy drogi. Koszty to przede wszystkim robocizna i motogodziny maszyn. Nikt w domu nie posiada plotera laserowego za grube setki tysięcy celublionów, a ten, co go ma w zakładzie pracy terminy ma zajęte na miesiąc w przód.. ;) Do tego giętarki, lakiernia proszkowa itp.. Nikt tego za darmo nie zrobi..

• #36 21 Lut 2019 10:15
    przemek_a1
    Poziom 15  

byrrt napisał:
    Kwota, jaką podałem, jest kwotą w przybliżeniu taką, jaką trzeba by zapłacić, zlecając to gdzieś na zewnątrz.
    To trzeba było tak od razu napisać, bo ja byłem przekonany, że Ty właśnie tyle zapłaciłeś "po znajomości" a to by była jak sam przyznasz słaba znajomość... (to wtedy się zgadzam, że tyle by firma mogła sobie za to skroić, jednak kto by to wtedy zrobił..?) ;-p
    byrrt napisał:
    Nikt tego za darmo nie zrobi..
    I tu Cię zdziwię, bo mi po znajomości szwagier by zrobił, bo to nie pierwsza rzecz by była... ;-) (jednak ja bym nie chciał nic za darmo, więc na pewno bym się odwdzięczył odpowiednio... ;-)) A co do maszyn... No cóż, na zakładzie one już są i bynajmniej szwagier ich nie musiał kupować, ale fakt tanie nie były... ;-p

• #37 10 Mar 2019 20:47
    mrrudzin
    Poziom 39  

Czy ułożenie elektrod względem siebie i względem modułu ma jakiekolwiek znaczenie?
    Oczywiście przy zachowaniu odstępów izolacyjnych.

W oryginalnym wydaniu obie płytki mają część ceramiczną na której pojawia się wyładowanie koronowe skierowane ku górze.
    Czy po skierowaniu ich częścią ceramiczną ku sobie albo "w dół" trzeba zwrócić na coś szczególną uwagę?