Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony VAIO SVE1513Y1ESI - Ekran wyłącza się i włącza, następnie laptop wyłącza si

Realboo 12 Lut 2019 16:23 45 1
  • #1 12 Lut 2019 16:23
    Realboo
    Poziom 1  

Witam,
    W ostatnim czasie mój laptop zaczął się stosunkowo dziwnie zachowywać.
    Od początku, żeby jak najlepiej opisać problem - od jakiegoś czasu laptop chodzi bardzo głośno ( mając na głowie headset nadal go wyraźnie słyszę siedząc blisko metr od niego) okolice wentylatora są mocno nagrzane. Sprawdzając temperaturę jakiś czas temu grafika oscylowała w granicach 70-80 stopni. Nie mniej jednak, jak dźwięk mogę przeżyć to nie jestem w stanie pracować kiedy laptop po długim czasie pracy i trochę większym użyciu grafiki wyłącza ekran, następnie na chwilę zapala się ale cały obraz ( np. strona którą właśnie przeglądałam) jest zamglony, pokryty kolorowymi pikselami. Trwa to dosłownie kilka sekund, następnie ekran znowu się wyłącza a po następnych sekundach, wyłącza się laptop. Po odstawieniu go na 10 minut można spokojnie go włączyć i dalej pracować bez problemu. Taka sytuacja przytrafiła mi się już dwa razy i obawiam się, że częstotliwość tego zjawiska z czasem wzrośnie.
    Zostało mi zasugerowane, że wymiana chłodzenia i pasty chłodzącej może pomóc - czy faktycznie rozwiąże to problem?
    Szukając wentylatora do tego konkretnego modelu, nie byłam w stanie znaleźć praktycznie nic za wyjątkiem kilku używanych, które swoim wyglądem w żadnym stopniu nie wzbudzają zaufania. Istnieją może jakieś zamienniki bądź wentylator od innego modelu się sprawdzi?

Serdecznie proszę o opinię, nie chciałabym zostać naciągnięta na coś, co nie pomoże przez wzgląd na swoją niewiedzę :)

Specyfikacja laptopa:
    Sony VAIO SVE1513Y1ESI
    Procesor: Intel®Core i7-3632QM CPU @2.20GHz
    Karta graficzna: AMD Radeon HD 7650M 2048 MB
    Dysk twardy: SATA Revision 3.0 750 GB
    RAM: 8192 MB

0 1
  • #2 12 Lut 2019 16:28
    sosarek

Poziom 43  

Nie tyle wymiana chłodzenia co czyszczenie, wymiana past i termopodów co najwyżej.
    Przegrzewa się, grafika zaraz może przestać całkowicie funkcjonować.

0