Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prezentacja ze zdjęć...czy w takiej formie da sie ją zrobć?

Premier02 12 Lut 2019 16:33 102 3
  • #1 12 Lut 2019 16:33
    Premier02
    Poziom 3  

Chciałbym zrobić prezentację ze zdjęć z podkładem muzycznym. Niby nic trudnego gdyż stosowne jak sądzę programy
    w tym celu (Corel VideoStudio x2 Power Director czy Studio bodaj 12) posiadam. Co więcej robiłem coś takiego lat temu kilka posługując sie programem Studio
    jednak dziś z perspektywy kilku lat tamte prezentacje wydają sie nudne. Zastanawiam się czy można zrobić taką prezentację która prócz zdjęć i muzyki
    będzie "opowiadała" o pokazywanym obiekcie. "Opowiadała" w rozumieniu bądź to czytanego tekstu bądź to wyświetlanymi plikami jpeg zawierającymi tekst
    (historia bądź ciekawostka w liczbie kilku do kilkunastu zdań. Wydaje mi się że wymusza to konieczność użycia większej liczby zdjęć opisywanego obiektu niż
    "plików z tekstem") Ponieważ nie mam głosu np Zbigniewa Wodeckiego wydaje mi się że "czytany tekst" w tym przypadku odpada. Jak mi się też wydaje "czytany tekst" będzie
    mniej lub bardziej kolidował z podkładem muzycznym. Zatem to by przemawiało za plikami z tekstem wplecionymi w prezentację. Tu znów pojawia się problem
    no bo na chwilę obecną nie wiem jakie powinny być relacje w czasie trwania wyświetlania zdjęć do czasu wyświetlania plików z tekstem czy też liczby
    użytych zdjęć do liczby użytych plików tekstowych. Czy ktoś kiedyś miewał takie pomysły bądź potrafi wskazać jak taką prezentację stworzyć czy na co położyć właściwy nacisk?

0 3
  • #2 12 Lut 2019 16:43
    sanfran
    Poziom 37  

Wydaje mi się, że można zawsze "czytany tekst" nagrać wcześniej.
    Jeśli kolega się nie czuje na siłach, to zawsze można się udać do jakiegoś kółka teatralnego przy domu kultury czy szkole i poprosić opiekuna o pomoc. Sądzę, że ktoś się znajdzie, który w czynie społecznym lub za opłatą (to już zostawiam uznaniu autora postu), przeczyta tekst, który potem za pomocą komputera można zmieszać z podkładem muzycznym i podłożyć pod prezentacje.

0
  • #3 12 Lut 2019 17:09
    anmedia
    Poziom 39  

Niestety w żadnym z wymienionych programów, nie masz możliwości - (jest, ale to zaraz) wykonania tego, czego oczekujesz. O ile nie chcesz nagrać swojego głosu - mikrofony nawet średniej klasy mają specjalne filtry tak, że każdy głos słychać "radiowo" (pisze o mikrofonach powyżej 350 zł). Więc dogranie ścieżki audio nie stanowi żadnego problemu.
    Tekst, tutaj najlepszym rozwiązaniem byłoby dodać tzw. subtitulos. Napisy pokazujące się na dole czy górze ekranu. Tak jak wcześniej napisałem żaden z w/w programów nie posiada takiej opcji. Więc pozostaje "bazgrać" w edytorze tekstowym napisy, minusem tego rozwiązania jest to, że ich nie da się wyłączyć i włączyć, renderują się z całym filmem.

0
  • #4 14 Lut 2019 19:36
    Premier02
    Poziom 3  

Popełniłem błąd nadając niewłaściwy tytuł założonemu wątkowi. Prawidłowo powinien on brzmieć
    JAK UROZMAICIĆ PREZENTACJĘ ZE ZDJĘĆ? Biore tego byka na garba i próbuje bardziej myśleć co pisze. Zatem to nie jest tak że chcę zrobić prezentację z wplecioną w nią „opowieścią”. Ja szukam sposobu na takiej prezentacji uatrakcyjnienie zaś wspomniane „opowieści” są jak do tej pory jedynym pomysłem jaki mi do głowy przyszedł. Być może ktoś ma pomysł lepszy i go opisze .
    Co do sugestii przedmówcy to odniosę się do nich w wolnej chwili bądź gdy temat zyska większe zainteresowanie.

0