Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Odkurzacz Zelmer Magnat 3000. 0. F18E - płytka sterowania jak podłączyć.

12 Lut 2019 19:31 417 4
  • Poziom 7  
    Odkurzacz Zelmer Magnat 3000. 0. F18E - płytka sterowania jak podłączyć. Odkurzacz Zelmer Magnat 3000. 0. F18E - płytka sterowania jak podłączyć.

Witam
    Odkurzacz zelmer magnat 3000 mam płytkę sterującą i odkurzacz w częściach - tak dostałem. Pytanie jak podłączyć tę płytkę. Z płytki wychodzi pięć przewodów. Dwa to do szczotki, zostaje trzy. Jeden (ten z wtyczką) na płytce oznaczony jako F i dwa niczym nie zarobione wchodzą do płytki pod oznaczenia P1 i P2.

Na płytce trzy złącza do wsuwek M1 i M2 to zapewne do silnika. Trzecia wsuwka opisana jako "0". Na forum niestety nie znalazłem opisu podłączenia tego modelu płytki sterującej. Proszę o wskazówki. Aha, może jeszcze wstawię zdjęcie spodu płytki.
    Odkurzacz Zelmer Magnat 3000. 0. F18E - płytka sterowania jak podłączyć.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 8  
    Mam ten odkurzacz na tapecie rozbebeszony, moge obadać połączenia. Tylko czy to jeszcze aktualne?
  • Poziom 7  
    Co prawda odłożyłem tę robotę na święte nigdy, ale byłbym zobowiązany za proste, jasne i rzeczowe opisanie gdzie który kabelek podłączyć trzeba:)))
    Myślę, że innym użytkownikom forum też to posłuży.
    Dzięki za zainteresowanie.
  • Pomocny post
    Poziom 8  
    Ok., ale żeby nie było za łatwo to mój Magnat ma numer 3000.0.F08E, a płytka 3000.0215 więc jest lekko inna.

Dwa do gniazda elektro szczotki. Na płytce trzy złącza do wsuwek M1 i M2 do silnika. Trzecia wsuwka opisana jako "N" idzie czerwonym przewodem do zwijacza kabla. Drugi przewód ze zwijacza, zielony "L" idzie do włącznika głównego. Do włącznika również podłączony krótki przewód z wsuwką wychodzący z płytki "L".

Pozostałe dwa długie przewody (z charakterystycznym zagięciem od przelotki) wychodzące z płytki "SW2" idą do drugiego wyłącznika, w którym parkuje się szczotkę z rurą, w okolicach zwijacza kabla.
  • Poziom 7  
    OK, dzięki za poświęcony czas i załączony opis. Myślę, że to wystarczy i będzie w pełni pomocne.