Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Man Tgx 2010 - Adblue dwa błędy !

13 Feb 2019 18:51 1992 11
  • Level 17  
    Koledzy mam problem z jednym manem.
    Wyrzuca błędy 5018-13 1542-05 i komunikat malfunction emisssion control. Nie trzeba zapalać silnika i po 15 sek wyrzuca komunikat i błędy stają się aktywne.

Przed wymianą pompy adblue wewnątrz pojawił się czasami 5031-02 teraz może już po wymianie pompy będzie ok .

-Nox wymieniony 3 miesiące temu
    -Kable w nadkolu sprawdzone ze strony pasażera
    -Nowa pompa adblue bije ciśnienie jak należy
    -Nowy zawór podgrzewania adblue sprawdzone kable do niego
    -Czujniki temp przed i za katalizatorem ok
    -Kable do nox też sprawdzone
    -Wtyczka na baku z prawej str sprawdzona która idzie do zbiornika adblue (sonar)
    -Cewka od wtrysku też ma pół roku.
    -Filtry nówka wszystkie 3
    -Zbiornik adblue wymyty i węże doprowadzające adblue i powrót

Najlepsze jak dam test adblue to przechodzi do końca i niby wszystko ok

I co wy na to co to może być bo już nie wiem na co patrzeć :(
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    A opcja "szukaj " nie działa ?
  • Level 17  
    Oczywiście że przeszukane forum problem z tym że nic innego nie znalazłem inaczej bym nie pisał.

05018 - 13 -zawór podgrzewania Adblue w stanie otwartym, temperatura wyższa od oczekiwanej
    01542-05 -nieprawidłowe działanie urządzenia dozującego i jego napięcie zasilania

Wszystko o czym pisałem sprawdzone i w tym problem
  • Level 25  
    Bledy dotycz (prawdopodobnie ) , tylko i wylacznie , zaworu dozujacego adblue . Nie napisales czy juz zostal wymieniony .....i czy aby na pewno przechodzi testy ilosci dozowania .... z tymi bledami nie powinien nawet zaczac tych testow .
    Ehhh... obydwa błędy wpisane w wyszukiwarke zostaly znalezione i opisane w innych tematach, malo tego prawidłowo a nie jak TY piszesz że 5018 to zawór podgrzewania adblu przekroczona temp bla bla.... więc.....
    Masz trzy opcje uszkodzony moduł dozownika, przewody,moduł pompy adblue.
  • Level 11  
    Gdk Pdf 5018 Miałem w jednym aucie ten błąd. Wymieniłem Zawór ogrzewania i problem zniknął. Pasuje od innych ciężarówek w sklepie mieli od dafa wabco. Wszystko śmiga jak należy rozebrałem stary nic w nim nie ma skomplikowanego wyczyściłem tłoczek papierem wodnym i również działa odłożony na półkę na zapas ;)
    sebotrucker wrote:
    Gdk Pdf 5018 Miałem w jednym aucie ten błąd. Wymieniłem Zawór ogrzewania i problem zniknął.
    5018 dotyczy zaworu dozującego adblue, to co piszesz zawór płynu ogrzewania AdBlue to 5019.
  • Level 11  
    MAN Electronics wrote:
    sebotrucker wrote:
    Gdk Pdf 5018 Miałem w jednym aucie ten błąd. Wymieniłem Zawór ogrzewania i problem zniknął.
    5018 dotyczy zaworu dozującego adblue, to co piszesz zawór płynu ogrzewania AdBlue to 5019.

Faktycznie pomyłka z mojejstrony 5019 jest od zaworu ogrzewania ;)
  • Level 23  
    Witam Panowie
    Mógłby mi któryś z Was podrzucić dokładny opis i możliwych przyczyn do błędu 5516 z TGXa 2012 lub 2013 rok?
  • Level 2  
    Man Tgx 2010 - Adblue dwa błędy !
    Chavez wrote:
    Witam Panowie
    Mógłby mi któryś z Was podrzucić dokładny opis i możliwych przyczyn do błędu 5516 z TGXa 2012 lub 2013 rok?
  • Level 23  
    @Polamaniec Dzięki, ale już nieaktualne.
    Założyłem używana pompę o takim samym numerze zewnętrznym, a w środku był sterownik o innym numerze niż stary.
  • Level 2  
    a ja właśnie zastosowałem sterownik o tym samym numerze i też wyświetla ten błąd. ktoś wie jak sobie z tym poradzić? moj stary sterownik spalony.