Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson DX4200 - Przyschnięte dysze, oprogramowanie wersja PL poszukuję, pytania

comandos21 13 Lut 2019 22:46 468 0
    comandos21
    Poziom 18  
    Witam kolegów, nabyłem za śmieszne pieniądze Epsona w wersji powyżej(myślę sobie, będzie do drukowania fotografii z małżonką), a że lubię majsterkować spróbuję naprawić.. Drukarka po wyczyszczeniu z kurzu wygląda jak nowa ;)

Płyn do udrażniania to:
    MICRO-CHIP MICRO-CHIP CLEANSER INK STRONG PLUS DO GŁOWIC
    https://ejama.pl/pl/micro-chip/1657-micro-chip-cleanser-ink-strong-plus-1l-art155.html

Otóż w kartridżach z 2005r (tak oprogramowanie twierdziło) jeszcze był tusz nie zaschnięty, druknąłem test i niby czarny jest ok i żółty, zaś niebieski i magenta tak w 85% drożny. Oczywiście do kartridży dolałem płynu udrażniającego i pościłem czyszczenie dysz. Ciut lepiej ale nadal nie 100%.

Próbowałem wcześniej przed wydrukiem czyszczenia z nasączaniem płynem do udrażniania tampona pod karetką i też przepuszczania płynu przez dysze w tą i z powrotem.

No cóż odkręciłem głowice, w tym modelu obyło się bez rozkręcania karetki całej... Próbuje wciskać płyn udrażniający przez dysze, szedł z dużym oporem ale głowica kroplowała nie szedł strug... Zanurzyłem głowice w płynie na 1h i po przepuszczeniu płynu idą już strużki z tych pionowych dysz.

Teraz pytania:
    1.Rozumiem, że głowica udrożniona, tak?
    2.Po czym wiadome, że wszystkie dysze są drożne?
    3.Czy przy nie 100% ładnym teście dysz(powiedzmy dysze drożne w 85%) fotografie będą w pełni szczegółowe?
    4. Czy to normalne, że płyn nadal robi się czarny pod głowicą (2 namaczanie) mimo iż dysze podają strużkami? Wydaje się ten czarny osad wychodzić z pod tych srebrnych ramek dookoła głowicy.
    5. Ktoś pomoże znaleźć polską wersję oprogramowania? Wszędzie są angielskie. Epson PC Suite by się przydał w pl ;) Mam sterowniki w PL języku od epsona DX4050 ale czy podejdzie?
    5.Czy komuś udało się fabryczne czipy w zamiennikach wyzerować? Tak jakby reseterem ale z użyciem drucika? Na rosyjskiej stronce taki własnie komentarz wyczytałem, że da się przy pomocy folii aluminiowej...
    6. Czy pomożecie w szukaniu "wiecznych kartridży" do napełnień najlepiej na polskich stronach ;)

:D W załączniku parę fotek z czyszczenia. :D :arrow: