Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres Krups EA810870/70K-4517 ROMA Świeci kontrolka pojemnika..

multis 14 Feb 2019 19:18 2865 5
    multis
    Level 2  
    Witam, mam problem.
    Ekspres Krups EA810870/70K-4517 ROMA , zapomniałem uzupełnić ziarno w zasobniku, zrobiła się mała kawa a wyrzutnik wypluł rzadką breję i po włożeniu pojemnika nadal świeci kontrolka. Po wyjęciu pojemnika i zbiornika można wywołać tryb serwisowy co wskazuje na sprawność logiki interfejsu pojemnika odpadowego.
    Po włączeniu przyciskiem słychać jeden bip zaświeca się kontrolka pojemnika, poprawnie grzeje głowicę, można uruchomić tryb ustawień z wewnętrznym wyświetlaczem (twardość wody, temperaturę itd.). Wnętrze ekspresu oczyściłem z resztek kawy, pomierzyłem co możliwe, wszystko wydaje się być sprawne. W czasie eksploatacji ekspresu często zdarzały się błędy licznika wyrzutu kapsułek, bywało że po jednej dwóch kawach włączał kontrolkę przepełnienia pojemnika. Sprzęt ma półtora roku i na liczniku 1300 kaw.
    Proszę o pomoc.
    multis
    Level 2  
    Problem rozwiązałem - ekspres serwuje kawę. Przyczyną powstania problemu było przestawienie się kontrolera w tryb pracy tego
    samego modelu ale w wersji z tacką oczyszczającą nad pojemnikiem na fusy. Rozwiązałem to tak, że zamiast nieistniejącego swicha
    tacki podłączyłem przełącznik stabilny (wł/wył) wpięty w złącze J5 styki 1-2 i umieściłem go na zewnątrz obudowy.
    Jedyną niedogodnością tej przeróbki jest to, że przy opróżnianiu pojemnika z fusami dodatkowo muszę przełączyć przełącznik
    w pozycję wył. a następnie ponownie go włączyć.
    Kwestią nie rozwiązaną pozostaje błędne liczenie wykonanych kaw, a w konsekwencji całkiem przypadkowe włączanie się
    kontrolki konieczności opróżnienia pojemnika na fusy.
    SilverSeller
    Level 3  
    Wiem, że sprawa jest nie ważna ale na tej płytce jest zainstalowane 3 menu serwisowe i pan wszedł do menu dla expresów ea80xx, sekwencja jest podobna dla innych, do wersji 81xx można wejść za pomocą przycisku małej lub dużej kawy... tego jeszcze nie wiem który przycisk które menu od którego modelu, ale po wejściu w dużą kawę wszystko działa i pojemnik na fusy działa poprawnie, jest wykrywalny, a kontrolka gaśnie ;)
    Jarek_Lodz
    Level 2  
    Cześć,

mam ten sam problem, po zwarciu wolnej nóżki i środkowej kontrolka gaśnie(JP5).

Pewnie można to zmienić na poziomie softu, zamieniając model.

Wiecie może jak ???

Pozdrawiam
    Jarek
    h2woda
    Level 2  
    Jarek_Lodz wrote:
    Cześć,

mam ten sam problem, po zwarciu wolnej nóżki i środkowej kontrolka gaśnie(JP5).

Pewnie można to zmienić na poziomie softu, zamieniając model.

Wiecie może jak ???

Pozdrawiam
    Jarek

Mam EA81087, wszedłem w menu kalibracji zgodnie z instrukcją z tematu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3298291.html?view=next

Oczywiście myląc modele (kalibracja jest do EA80xx)...

Podobny problem - po włączeniu świeciła się kontrolka pojemnika na fusy.
    Zgodnie z radą z posta wyżej - odpaliłem kalibrację przyciskiem "mocnej kawy", nie "pary" (tj. wciśnięty ten przycisk przy wyjętym pojemniku na fusy i wodę). Po przekręceniu pokrętła w okolice 60ml lampki gasną - po wyłączeniu ekspres zaczął normalnie wykrywać pojemnik na fusy.
    Do tego (chyba) udało mi się przeprowadzić poprawnie kalibrację (proces jak w instrukcji, strona 1, potem 3 [4 lampki] i 4),
    Wcześniej był problem z wyrzucaniem fusów - czasem po kilka razy przechodził proces, krążek fusów miał grubość ok 16-17mm.
    Orzeszkinz
    Level 6  
    Mam podobny problem tylko że z krupsem 8160 podczas kalibracji młynka nie widzi pojemnika na fusy , po połączeniu w J5 pierwszego i drugiego zaczął migać żeby go opróżnić po rozpięciu i śpięciu robi kawe Macie może jakieś sugestie jak to zmienić w sofcie ?