Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez Caro Plus GLI 1.6 -

14 Lut 2019 22:55 195 3
  • Poziom 19  
    Posiadam Poloneza Caro Plus GLI 1.6 z wtryskiem jednopunktowym i instalacją gazową Bedini rok produkcji 2000. Niestety , od wczoraj nie mogę go uruchomić. Mimo obracania rozrusznikiem strzałka wskaźnika obrotów nawet nie drgnie. Sprawdziłem tyle,że paliwo dochodzi i jest wtryskiwane do gaźnika. Nie wiem jak sprawdzić czy jest iskra na świecach ( ponoć tradycyjna metoda uszkadza aparat zapłonowy). Być może jest uszkodzona cewka zapłonowa lub moduł Boscha, co ją steruje. Może ktoś z kolegów może mi podpowiedzieć jak to zrobić (może już miał taki problem).
  • Poziom 8  
    A foto podeślij bo niepamiętaniem jak to wygląda( komory silnika), ale z powodzeniem wykręć świece jak nie masz luzem w kabel i na obudowę do masy i kręcimy :) rozrusznikiem jak jest iskra fioletowo czerwona jest ok , brak sprawdź zasilanie i masę na cewkę , zasilanie ok to albo czujnik wału albo cewka .
  • Poziom 19  
    Muszę jeszcze dodać jak się zachowuje przy uruchomianiu, gdyż moja informacja nie była pełna. Mianowicie jak włączę rozrusznik, to po kilkunastu sekundach silnik się uruchamia, ale na kilka sekund, strzałka obrotomierza osiąga cyfrę 10 i silnik-jak napisałem-po kilku sekundach gaśnie.