Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Opel astra g 1.6 16v X16XEL - Wymiana silnika

marcinsx 15 Feb 2019 16:34 1293 7
    marcinsx
    Level 7  
    Witam mam dość nietypowe pytanie czy do astry g 1.6 16v pasował by silnik od Vectry z takim samym oznaczeniem?
    ociz
    Moderator of Cars
    Zależy co rozumiesz przez "pasował". Słupek ten sam, ale np dolot powietrza jest całkiem inny.
    marcinsx
    Level 7  
    Właśnie chodzi mi o słupek silnika
    ociz
    Moderator of Cars
    Sam dół czy z głowicą? Bo głowica zewnętrznie jest inna.
    marcinsx
    Level 7  
    Cały słupek roztrzaskalo zawory i nie wiadomo co z tlokami zastanawiam się nad wymiana całego słupka
    ociz
    Moderator of Cars
    To z Vectry sobie odpuść. Dało by się to przeszczepić, ale za dużo rzeźby. Jak już kombinować to lepiej w drugą stronę, czyli zmienić na nowszy model Z16XEP, w tym pasek już by wytrzymał 200k przebiegu, a nie 60. A jak ma być bez dodatkowych kosztów, możliwe że przekraczających wartość auta, to zmieniać tylko na identyczny.
    LENIWIEC_PL
    Level 27  
    ociz wrote:
    Cały słupek roztrzaskalo zawory i nie wiadomo co z tlokami zastanawiam się nad wymiana całego słupka

Jak się domyślam zerwało ci pasek rozrządu? Kiepsko...
    Ale jeśli silnik wcześniej pracował normalnie, nie brał oleju a także miał dobrą kompresję to może warto zrzucić głowicę i zobaczyć jak sprawa wygląda? Same zawory prawdopodobnie pogięte lecz na stacji demontażu lub też w internecie na pewno kupisz taką samą głowicę. Myślę, że jest to troszkę lepsze rozwiązanie niż kupno całego słupka w stanie "nieznanym".
    marcinsx
    Level 7  
    Wymiana silnika