Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Win 10 skompresował wszystko na dysku?

15 Lut 2019 19:43 429 6
  • Poziom 3  
    Mam 1 dysk w PC na którym jest Win 10 i wszystkie inne pliki.
    Chyba po aktualizacji pojawiły mi się na wszystkich plikach niebieskie strzałki.
    Ktoś mi wyjaśni co się stało i jak to odwrócić?

Mam też wrażenie że grafiki w grze wyglądają gorzej niż wcześniej (jest to możliwe?) skompresowało mi grafiki?

Win 10 skompresował wszystko na dysku?

• Poziom 43  
    Żadne sensowne powody, dla których Windows 10 czasem włącza kompresję nie są mi znane. W niektórych konfiguracjach "ten typ tak ma" i tyle.
    Co do sposobu "odkręcenia" sprawy proszę spojrzeć tu: https://www.download.net.pl/jak-usunac-niebie...-ikon-folderow-i-plikow-w-windows-10/n/13931/
  • Poziom 3  
    To czemu wszystkie pliki mam skompresowane?
    W tym poradniku jest tak że trzeba każdy po kolei cofać, mam XXX plików jeden po drugim cofać kompresje?

Chyba trzeba Windowsa przeinstalować...

Sam tego nie zrobiłem... jak to możliwe?
    Dlaczego w ogóle każdy NOWY plik/jpg/z painta itp przeze mnie utworzony od razu jest z tymi niebieskimi strzałkami?

• Poziom 43  
    Napisałem już, że kompresja włącza się samoistnie. Proszę więc przestać drążyć temat, ewentualnie swe pytania skierować wprost do Microsoftu.
    Co do "każdy po kolei cofać", to proszę wrócić do tekstu z linku i go uważnie przeczytać zamiast wypisywać androny - wystarczy jeden "ptaszek" usunąć by cały dysk/całą partycję zdekompresować.

Update ad post nr 5: Czego jeszcze, w stosunku do postu otwierającego, Pan nie napisał?
  • Poziom 3  
    Można też pomóc a nie być bezczelnym.

Nic nie ma w tym poradniku. Opcja kompresji wszystkich plików na dysku jest wyłączona a i tak nowe pliki od razu są kompresowane.
    Czujnik pamięci jest wyłączony.

Nie ma nic co mogłoby spowodować kompresje a mimo to coś powoduje że każdy nowy plik z automatu jest skompresowany i doszło do kompresji większości plików na dysku/pulpicie.

Zamiast kur*a zastanowić się i spróbować mi pomóc co może to powodować to wrzucasz bezsensowny poradnik który nic nie pomaga. Tacy to informatycy....

Moderowany przez DriverMSG:

3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.
    3.1.17. Nie wysyłaj pytań bardzo podstawowych, na które odpowiedzi można znaleźć w instrukcji obsługi lub ogólnie dostępnych źródłach. Nie prezentuj postawy, że mi się należy. Dbaj o poziom pytań i dyskusji. Dziękujemy.

• Poziom 35  
    Kompresja pojawia się na całym dysku czy tylko w c:\Users? Jeśli w tylko w c:\Users to prawdopodobno taka jest polityka majkrosoftu. Ale możesz spróbować przejrzeć właściwości wszystkich katalogów/folderów znajdujących się w c:\Users i usunąć w nich zaznaczenie przy Kompresuj zawartość, aby zaoszczędzić miejsce na dysku.
    A tak właściwie to w czym jest problem? Przecież kompresja nie szkodzi plikom/katalogom ani też nie utrudnia dostępu do nich. Czyżby „brzydka” ikona...?
  • Poziom 9  
    Witam

też zauważyłem na kilku komputerach w pracy, że samoczynnie taka kompresja (całego dysku C:\) została włączona - pewnie przy jakiejś aktualizacji

pewnie nie powinno mi to przeszkadzać

jednak zastanawiam się czy przypadkiem przy dysku ssd - nie okaże się, że tak oczywiście pliki zajmują mniej miejsca - jednak każde ich użycie powoduje zapis i usunięcie danych w tle - co zmniejszy żywotność takiego dysku ??

czy od lutego jakieś nowe doświadczenie w tej kwestii bardziej doświadczeni użytkownicy mają

i najważniejsza kwestia

przy dysku systemowym ssd - zostawić opcję włączoną czy lepiej ją wyłączyć ??