Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Kupno samochodu, jaki samochód do 5000zł kupić?

16 Lut 2019 11:48 1080 41
  • Poziom 30  
    Witam, partnerka parę dni temu zdała prawo jazdy :-).
    Przyszedł czas na zakup jakiegoś samochodu do max 5 tyś.
    Niestety problem jest taki że nikt z nas na temat samochodów nie wie :-(.
    Szukamy czegoś niewielkiego takiego bezawaryjnego.
    Czy ktoś z kolegów jest w stanie pomóc?

Dziękuję i pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 43  
    Do 5 000 zł i
    Cytat:
    ...czegoś niewielkiego takiego bezawaryjnego...

w parze nie chodzi.
  • Poziom 30  
    Hmmmm więc co według was?
  • Poziom 27  
    Z bezawaryjnych proponuję mercedesa c-klasę z LPG sekwencyjną. Zwrotny, skręca prawie w miejscu. Jedyna wada, to korozja. Bezawaryjny i wygodny - sprawdzone! Żadnych maleństw nie kupuj, bo po dłuższej trasie partnerka będzie miała dosyć.
  • Poziom 30  
    Hmmmm niestety dla niej za duże a na chwile obecną długich tras nie będzie robiła :-).
    Jedynie ktoś jej proponował kupować samochód z przebiegiem max do 150 000 km
  • Poziom 43  
    sebaele22 napisał:
    ...
    Jedynie ktoś jej proponował kupować samochód z przebiegiem max do 150 000 km

Z zachodu wszystkie nawet pełnoletnie "mają" przebieg do 200 000. :shii: :wink:
  • Poziom 23  
    w tej cenie kupuje sie stan techniczny a nie markę czy model. szukaj najlepszego stanu. najlepszy stan bedą miały małe samochody ale to nie reguła: można kupić 20-letniego matiza w doskonałym stanie tak samo jak 40letniego golfa. i oba bedą jeżdzić. najważniejsza jest korozja- im mniej tym lepiej.
  • Poziom 17  
    Tak jak napisał przedmówca liczy się STAN i EGZEMPLARZ a nie znaczek.
    Filtrujemy ogłoszenia na olxach, otomoto itp..do 20 km od domu max..dalej nie ma co jechać.
    Najlepiej szukać niższych klas i segmentów czyli B i C (kompakty)
    z kompaktów fajnie wypada Astra G, świetny wybór, ewentualnie Fiat Stilo..no Golf 4 tez spoko ale ma wysokie ceny i oferuje często kiepski stan
    Segment B to np Corsa, Fiesta, Polo, Punto II

Ale najlepiej szukać to co w okolicy, jechać oglądać i kupować.

Może warto zrobić coś takiego że albo my tutaj coś zasugerujemy ale musimy znać rejon zamieszkania albo proponuje wrzucać linki i się oceni ;-) inne opcji nie ma
  • Poziom 38  
    Niema aut bezawaryjnych. Polecone wyżej Stilo odpuść gdyż to dobry samochód ale trzeba się liczyć z częstymi awariami elektryki/elektroniki (jeśli sam tego nie ogarniesz to koszty mechanika Cię zjedzą).

W tym budżecie to szukaj w najbliższej okolicy a jeśli się nie znasz na autach to bierz jakiegoś kolegę/mechanika na oględziny. Szukaj mało popularnych aut tam można trafić dobry stan np. Civic VII (od starszej osoby), Peugeot 307, Kia Picanto.
    Golfa 4/Audi 3 8L odpuść go te co są na sprzedaż powinny pojechać prosto do huty.
  • Poziom 30  
    Najlepiej będzie tak jak kolega napisał jeśli to możliwe to proponowałbym umieszczanie linków.
    Najlepiej coś z okolic Gliwic, Zabrza, Bytom, Katowice.
    Nie za bardzo się znamy dlatego postanowiłem napisać temat.
    Szukamy czegoś tak do 5tyś wraz z jakimiś tam opłatami itd.
  • Poziom 1  
  • Poziom 38  
    sebaele22 napisał:
    Szukamy czegoś tak do 5tyś wraz z jakimiś tam opłatami itd.

Jeśli to ma być za wszystko 5 tys. wraz z rejestracją i OC oraz wymianą oleju, filtrów to szukasz auta do 3 tys.
    Dobrze zrozumiałem czy może jednak 5 tys. zakup + 1,5 tys. formalności?
  • Poziom 35  
    Rower - brak obowiązkowych BT, brak obowiązkowego OC (choć warto je mieć). Naprawy tanie. Nie trzeba mieć garażu do napraw.
    A w tym budżecie to się kupi "mercedesa".

Ile osób tyle opinii o autach.
    Można kupić auto za 2 tys, włożyć 1 tys i jeździć w miarę bezawaryjnie.
    Ja dla swojej żony kupiłem auto za 1400 zł, zrobiłem za 1000 zł - nie liczę OC i BT.
    Samochód jeździł bezawaryjnie do dnia sprzedaży.
    Ale to było "francuskie gówno" co się psuje, pali elektryka i sie takich aut nie kupuje.
    Bo tylko Volkswagen się liczy...
  • Poziom 17  
    Niby może być, warto obejrzeć ale przy takiej ilości odświeżeń ogłoszenia chyba by poszedł szybko za taką kasę.
  • Poziom 23  
    coś nie tak: wersja jest najtańsza bo nie ma obrotomierza i jest na pewno bez wspomagania. do tego korbotronik. klima też raczej wykluczona. zwykły golec. a w opisie wszystko jest. ale zawsze można powiedzieć że się nie zna. szkoda kasy- chyba że jest w doskonałym stanie- bez rdzy. a to w punciaku wykluczone.
  • Poziom 35  
    Ricoh_220 napisał:
    Poszukaj opla c fajne autka teraz kupiłem synowi dałem 5k klima pełna elektryka grama rdzy.

Chyba Corsę C - bo Oplów C jest dużo.
    Ascona C
    Kadett C
    Vectra C
    Vivaro C
  • Poziom 38  
    Kantylena napisał:
    Chyba bez silnika lub anglik, bo dobre sztuki zaczynają się myslę do 8-9 tys zł

Niekoniecznie.
    Natomiast pierwsze trzy które podałeś w linkach są trupami.
    Kantylena napisał:

Chyba koledze źle życzysz. Silnik opla 1,4 który lubi olej tak samo jak benzynę a sam opel rdzę (zapewne dziury pod nakładkami na progi) oraz golt 4 na 16 zaworowej głowicy (awaryjne popychacze hydrauliczne zapewne też pije olej), stilo wymaga sprawdzenia na PC bo może mieć problemy elektryczne lub uszkodzony sterownik silnika.
    Jedynie Punto jako tako wygląda ale biedna wersja.

Z mało popularnych to nissan Almera jeszcze wart uwagi.

• Poziom 36  
    W tym Opelku moim nie widzę takich problemów młody już 4 k przelaciał właśnie jedzie z Wa-wy do Krakowa. Nie ma żadnych czarów rdzy nie odnalazłem szukałem dość dokładnie.Ja osobiście jeżdżę Octavią ale młodemu kierowcy nie wiem czy polecać bo to duże autko i sporo pali ok 10-11l /100km.
  • Poziom 30  
    Kurcze już sam nie wiem, oczopląsów można dostać od tych ogłoszenie hehe

• Poziom 36  
    Poproś jakiegoś znajomka który ma pojęcie byś nie wtopił.Zanim kupiłem Octavie odrzuciłem 15 oglądanych aut.
    Każde miało feler tą wziołem bo z włoch i grama rdzy (soli nie widziała).
    Naprawdę poszukaj w znajomkach kogoś kto ma pojęcie.
  • Poziom 30  
    Ok znajomy się znajdzie ale jeszcze nie wiem co konkretnie szukać :-(
  • Poziom 23  
    na pewno coś z maluchów: matiz, seicento, punto, corsa, polo, najlepiej zabezpieczone są francuzy ale tam siedzi tylna belka: peugeot 106 i 306, saxo.
  • Poziom 35  
    sebaele22 napisał:

Zobaczyć kilka modeli w okolicy.
    Usiąść, zobaczyć jak się wsiada.
    Bo kilka modeli może odpaść.

Ja jak szukałem VANa to tak np. Espace IV odpadł.
    W 2 rzędzie od drzwi uderzałem głową w podsufitkę - dyskwalifikacja.

Dodano po 2 [minuty]:

zed71 napisał:
    na pewno coś z maluchów: matiz, seicento, punto, corsa, polo, najlepiej zabezpieczone są francuzy ale tam siedzi tylna belka: peugeot 106 i 306, saxo.

A w Passacie B5 to nie ma belki... Belka skrętna - to francuskie rozwiązanie.

Ale 307 ma belkę zwykła, a w takim budżecie znajdzie też i 307 z pierwszej serii.
    Zapomniałeś o Xsarze do 2004 roku produkowana że też jest belka skrętna.
  • Poziom 38  
    Ricoh_220 napisał:
    W tym Opelku moim nie widzę takich problemów młody już 4 k przelaciał właśnie jedzie z Wa-wy do Krakowa.

Bo 1.2 to dość udana silniki.

pepe150 napisał:
    Ale 307 ma belkę zwykła, a w takim budżecie znajdzie też i 307 z pierwszej serii.

Dlatego doradziłem ten model. Bez LPG znajdzie się w tych pieniądzach. Nie widziałem zgniłego tego modelu.
    Almerę także można zdobyć w dobrym stanie gdyż mało kto tego szuka ale na rdze trzeba uważać.

Jedno jest pewne nie kupuj auta w komisie.
  • Spec od komputerów
    Polo 6n2? 1.4 75 - miałem, bezawaryjne autko, nawet to jechało ;) Pytanie też co jej się podoba - to dość ważne dla kobiety. Swojej zakupiłem Clio2 polift i odpukać, poza wymianą uszczelki zaworów i rozruszaniu hamulców bębnowych nic nie trzeba było robić - kupione za 2800zł.
  • Poziom 17  
    E8600 napisał:

Natomiast pierwsze trzy które podałeś w linkach są trupami.

Skąd wiesz byłeś oglądać te auta?

E8600 napisał:

Chyba koledze źle życzysz. Silnik opla 1,4 który lubi olej tak samo jak benzynę a sam opel rdzę (zapewne dziury pod nakładkami na progi) oraz golt 4 na 16 zaworowej głowicy (awaryjne popychacze hydrauliczne zapewne też pije olej), stilo wymaga sprawdzenia na PC bo może mieć problemy elektryczne lub uszkodzony sterownik silnika.

Mamy 2019 rok, nowe te auta byly 15 lat temu, to co wtedy pisali w auto-światach dziś nie ma żadnego znaczenia a liczy się STAN, poza tym autor ma 5 tys a nie 50 tys zł...przy takim podejściu to strach rower kupować bo przecież łańcuch może się zerwać podczas jazdy :roll:

Dodano po 1 [minuty]:

E8600 napisał:

Z mało popularnych to nissan Almera jeszcze wart uwagi.

Które też bywa że bierze olej, ma rdze i problemy z elektryką

sebaele22 napisał:

Konkretnie to jechać i oglądać...jeśli liczysz na to że ktoś Ci powie że szukaj Corsy czy Polo czy Golfa czy Peugota takiego czy innego to jesteś w błędzie.
    Co z tego że Corse ktoś poleci jak ta obok Ciebie to będzie ulep za to Golf będzie ok albo jakiś Peugot 307, trzeba te auta oglądać a nie rozmyślać nad modelami

Oczywiście w granicach rozsądku bo ja bym nie kupił Tico, Matiza czy Seicento w tej kasie bo to bezsens.