Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szybka ochronna 3mk. Usuwanie paprochów taśmą biurową to bujda.

16 Feb 2019 21:36 1089 5
  • Level 18  
    Witam. Zakupiłem szkło hartowane marki 3mk. Obejrzałem film instruktażowy na Youtube. Mimo iż wizualnie wyświetlacz był czysty. To i tak pojawił się paproch. Paprochu nie udało się zdjąć. Wiedziałem że szkło hartowane, które już jest na ekranie mogę spisać na straty.
    Więc zakupiłem drugie.
    Nowe.
    Jak na razie nie ruszane.
    Pytanie brzmi: czym oprócz nożyka do tapet lub taśmą biurową da się zdjąć paproch.
    Taśma biurowa nie ściąga paprocha... A patent 3mk-dust-fix też nie ściąga paprochów.
    Na zdjęciach folia odklejana i przyklejana tak jak by pisana na straty...

Szybka ochronna 3mk. Usuwanie paprochów taśmą biurową to bujda. Szybka ochronna 3mk. Usuwanie paprochów taśmą biurową to bujda.
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 36  
    wojtek2004 wrote:
    Pytanie brzmi :czym oprócz nożyka do tapet lub taśmą biurową da zdjąć paproch.

Niczym oprócz tego co masz w zestawie. Jeżeli nie dajesz rady to idź do najbliższego punktu GSM i kup szkło z usługą założenia.
  • Level 18  
    Dość irytujące jest że pokazują na filmiku: odklejanie paprochów. Mam drugi zestaw.
    Może paprochy trzeba zdejmować naelektryzowanym plastikowym elementem. Odkurzacz też by się przydał.
    U mnie wykonywałem wszystko jak w instrukcja podpowiada. Po złączeniu dotyku z szkłem pojawił się paproch. Ale to taki że wszystkimi metodami zdjąć nie da rady. A co do serwisu... He nie będę robił sobie wstydu... Sorry.
    I tak idealnie przyklejam bez pomocnych "zawiasów" - taśm bocznych. Powtórzę, że paproch miałem tylko jeden. Ale jak się wkurzyłem to nie liczyłem następnych paprochów. Mam jeszcze taśmę obustronną. Stosuje się ją do przyklejania wykładzin. Ma dużą siłę klejenia. Jutro jeszcze potrenuję i spróbuję tą folię którą mam na wyświetlaczu uratować.
  • Level 9  
    Ja czyszczę ekran izopropanolem i jeżeli zostaje jakiś paproch to zdejmuję taśmą malarską
  • Level 18  
    Witajcie. Pytanie. Bo mam drugi zestaw a nie chiałbym go zniszczyć.
    Isopropanol jest sprzedawany jako denaturat(100%) isopropanol-u.
    Wyczówam że chyba ściereczki są za suche-w tych zestawach z szybką.
    Może spirytus salicylowy z apteki. Ale to 70 % etanolu..
    Niewiem czy sprzedają denaturat skażony. To chyba była najczystsza forma do czyszczenia czegokolwiek.
  • Level 31  
    Salicylowy zostawi osąd w postaci kryształków kwasu salicylowego.Nie nadaje się.
    Tylko czysty izopropanol.