Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka traktorek - Jakie założyć koła pasowe na silnik ?

17 Lut 2019 09:07 291 2
  • Poziom 7  
    Zakupiłem kosiarkę traktorek - jest jeden problem, szajby na silniku są raczej kombinowane niż dobrane właściwie. Do napędu jest założona chyba zbyt mała rolka bo traktorek trochę za wolno jeździ. Druga rolka od napędu kosiska jest zbyt wysoko z czego po opuszczeniu kosiska pasek idzie pod dużym kątem zdzierając go. Obie rolki są pojedyncze a w necie widzę że do napędu kosiska i skrzyni jest podwójna szajba połączona odpowiednio długą rurką. Teraz pytanie, jakie mają byś średnice tych rolek - silnik 12,5 hp, kosisko założone ok 1 m, 3 noże (inne niż oryginał do tego traktorka).
  • Poziom 26  
    Nie przyznałeś się jaka to marka, typ, a skoro sam twierdzisz że coś jest tam nie oryginalne to chyba wypadałoby poprzeć jakimiś zdjęciami. Do poprzedniego właściciela raczej nikt nie zadzwoni z pytaniem co tam namodził.
  • Poziom 7  
    Niektórzy nazywają to ''ulepek",maska gutbrod golf(ale czy reszta jest tej samej firmy???nie wiem),kosisko bolens ok 1m na 3 noże(całość kupiona za cene złomu-raczej).Interesuje mnie tylko dobór siajb ,szczególnie do napędu kosiska.Może ktoś ma podobne kosisko i raczył by podzielić się wiedzą jaką wielkość zastosować na silniku.Silnik 12,5hp jeśli ma to znaczenie.