Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dvb-t - Podłączenie tunera dvb-t z monitorem pal.

FAFEK29 17 Feb 2019 09:55 474 10
    FAFEK29
    Level 9  
    Witam znawców tematu . Mam w aucie monitoring z Nawigacjią w którym jest tez telewizja, ale analogowa wiec nic po niej. Myślałem nad zamontowaniem małego tunera dvbt, taki stosowany do telewizorów. Tylko problem w tym że mój monitorem działa tylko z systemem pal. Znalazłem już kabel pod który można się podpiąć . Nawet odpylaczem już kamerę cofania. W takim tunerze są wyjścia w systemie RGB chyba . Ale na pewno cyfrowe a ja potrzebuje analogowe.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    heniek07
    Level 19  
    Standardowo tunery DVBT maja wyjście: EURO - SCART oraz HDMI. Drugie cię nie interesuje. Z pierwszego możesz mieć sygnał Audio-Video. Są (były dawniej) odpowiednie przejściówki - EURO na 3 x cinch. Przejściówkę można też zrobić samemu. Popytaj znajomych, może ktoś ma do wypożyczenia dekoder i jakieś stare kabelki od magnetowidu lub kamery. Będziesz mógł sprawdzić przed wydaniem kasy.
    FAFEK29
    Level 9  
    Posiadam taki tuner. Ale nie mogę go podłączyć. Wydaje mi się ze w gnieżdzie euro tez płynie sygnał cyfrowy. Ewentualnie mógł by ktoś podać w których pinach szukać tego sygnału ? Z audio nie będzie problemu.
    FAFEK29
    Level 9  
    No w sumie euro jest analog. Ale jest tam system RGB. Z którego wychodzi kilka pinón. A mi chdzi żeby miał w systemie pal. Czyli powiedzmy 3xchincz. 2x audio 1x video. Z audio nie bedzie problemu bo jest wyprowadzenie z dekodera
    andpol 33
    Level 38  
    Pin 19 analogowy sygnał video. Dvb-t - Podłączenie tunera dvb-t z monitorem pal.
    FAFEK29
    Level 9  
    Widzialem schemat . Podlaczalem tak jak jest na nim ale nie dziala. Bede jeszcze probowal
    andpol 33
    Level 38  
    Bo pewnie dekoder jest przełączony na RGB.
    FAFEK29
    Level 9  
    Mozliwe o tym nie ppmyslalem. Gdzies w ustawieniach pewnie jest taka opcja. Sprawdze i dam znac

Dodano po 5 [godziny] 36 [minuty]:

Więc dziś troszkę poeksperymentowałem i podłączałem sygnał ze starego dekodera polsatu. Zadziałało z tych pinów co kolega pisał dodatkowo działało też z wyjścia video z chincz. Ale działało na czarno biało. Natomiast z dekodera dvb-t zadziałało z pinów (+) sygnału pin 11 a masa pin 20. dodatkowo musiałem w programie przestawić na wyjście video na CVBS . dlaczego tak?
    andpol 33
    Level 38  
    Coś pomyliłeś w liczeniu. 11 to sam kolor G
    FAFEK29
    Level 9  
    Nie pomyliłem. Dwa razy sprawdzałem. Zrobie foto na których pinach dziala