Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

panasonic tx-26le7p - Zepsuty pilot

Kibic66 17 Feb 2019 10:13 615 11
    Kibic66
    Level 8  
    Witam,

Nie działa pilot do tego telewizora, a chciałbym zmienić proporcje ekranu (bo jest źle ustawiona) i tylko poprzez pilot z tego co widzę da się to zrobić, gdyż na telewizorze nie ma takiej funkcji. Mam dwa kluczowe pytania w związku z tym:

1) Czy da się zmienić tę propozycję ekranu bez pilota?
    2) Jaki polecacie najtańszy zamiennik?

Z tego co szukałem, to do tego modelu widziałem za 40 zł najtańszy, jednak pewnie wiecie lepiej gdzie szukać. Przypominam, że głównie zależy mi na przycisku zmiany proporcji ekranu "ASPECT"
  • Helpful post
    Robert B
    Level 43  
    A nie prościej na początek go rozebrać i przemyć płytkę oraz gumki przewodzące izopropanolem?
    Rozumiem, że baterie sprawne?

Kibic66 wrote:
    Czy da się zmienić tę propozycję ekranu bez pilota?

Gdybyś był uprzejmy przeczytać instrukcję, to wiedziałbyś, że nie ma.
    Kibic66
    Level 8  
    Wcześniej zdjąłem obudowę plastikową i zobaczyłem że sporo jest odkrzywiania różnych blaszek i obawiam się czy z powrotem uda mnie się tak samo zrobić.

Ogólnie plastikowa obudowa jest pęknięta i większość przycisków jest niesprawnych, jednak może spróbuję tak zrobić, jeśli jest nadzieja że coś drgnie.

Zawsze warto się upewnić czy nie ma alternatywnego rozwiązania, poza tym w instrukcji.
    Robert B
    Level 43  
    Kibic66 wrote:
    zobaczyłem że sporo jest odkrzywiania różnych blaszek i obawiam się czy z powrotem uda mnie się tak samo zrobić.

Pokaż wyraźne zdjęcia tych dewastacji wnętrza pilota.
    Kibic66
    Level 8  
    W nocy wracam do domu więc jutro podeślę.
    Kibic66
    Level 8  
    Udało się otworzyć i przeczyścić i nic z tego. Nie chcę mi się wysyłać tych zdjęć, bo chyba to nic nie da.

Dziękuję bardzo za te oferty i już zaraz zamawiam, gdyż 10-15 zł to żadne pieniądze.

Dziękuje wszystkim za pomoc.
    Kibic66
    Level 8  
    Przepraszam, że jeszcze zawracam głowę, jednak skoro już temat z tym związany jest to się dopytam.

Udało się trochę poprawić format obrazu (poprzez pilot), jednak nie całkowicie.

Na powyższym obrazku, czerwonymi liniami określiłem ile obrazu z boków ucina i poprzez ustawienia nie da się "lepiej" zrobić, zarówno poprzez ustawienia w tv i tunerze.

Zastanawiam się czy to taka specyfika tego tv i tak musi być czy jednak jest to zależne od innych czynników.

Dzieje się tak przy odbiorze telewizji cyfrowej i dodatkowego tunera dvb-t. A właściwie dwóch gdyż mam do dyspozycji tuner firmy evolve i esperanza.

Coś można jeszcze z tym zrobić czy sobie dać spokój.
    Kibic66
    Level 8  
    W ustawieniach tunera, zmiana propozycji ekranu nie pomaga, wręcz niektóre opcje jeszcze ucinają ekran...

Rodzaj tunera może mieć znaczenie?
  • Helpful post
    Robert B
    Level 43  
    Oczywiście, bo to kwestia oprogramowania i tunera i TV. Ja w tunerze Polsatu mam sporo opcji, które zgrałem z ustawieniami TV i jest bardzo dobrze.
    Kibic66
    Level 8  
    Powrócę do tematu.

Przetestowałem kilka tunerów dvb-t/t2 i niestety cały czas występuje problem z wyświetlaniem obrazu.

Żadna z opcji proporcji ekranu tv (Auto format obrazu, 16:9, 14:9, Rozszerzony, 4:3, 4:3 Pełny, Zoom1, Zoom2, Zoom3), a także tunera (16:9, 16:9 Pan&Scan, 16:9 Pillar Box, Auto, 14:9 Pan&Scan, 14:9 Pillar Box, 4:3, 4:3 Pan&Scan, 4:3 Letter Box) nie pozwala by obraz "cały" się wyświetlał.

Spoiler:

Parametry telewizora:
    Panasonic 26" LCD Viera TX-26LE7P/Chassis GLP21M.

Gdzieś wyczytałem, że w każdym Panasonic-u, jest opcja overscanu, ale w tych skromnych ustawieniach nic takiego nie znalazłem.

Ma ktoś jakiś pomysł, by znaleźć zaawansowane ustawienia, gdzie można byłoby coś zmienić w tym aspekcie?

Dodam, jeszcze że przy zastosowaniu w tunerze opcji 4:3 Letter Box, obraz oczywiście jak w każdej konfiguracji nie mieści się poziomo, jednak pionowo wyświetla czarne pasy, ale jako jedyny "widzi" cały ekran, co jakby oznaczało że tv jest w stanie wyświetlić (przynajmniej pionowo), cały obraz a nie jest aktualnie dostępny.

Nie chciałbym na próżno grzebać w trybie serwisowym, by czegoś nie popsuć, ale może ktoś wie (co już tam zaglądał) czy coś można tam zmienić?

Pozdrawiam.