Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 8.1- Windows Update nie znajduje aktualizacji i mieli w kółko

17 Lut 2019 12:27 2343 7
  • Poziom 9  
    Puki używałem tylko Linuxa wszystko mi działało i nie miałem z niczym problemu, ale gdy wymuszono na mnie posiadanie również Windowsa to mnie teraz piorun strzela.

Problem wygląda następująco:
    Zainstalowałem Win 8.1 ściągnięty z Microsoftu i wypalony na płycie w trybie UEFI (aby uaktualnić gruba w Linuxie), męczył cały dzień WU ale bezskutecznie. Naprawa WU teoretycznie była skuteczna ale w dalszym ciągu nie idzie dalej.
    Obecnie WU jest włączony już 4h i nie widać aby coś robił.

Ma ktoś jakiś pomysł, gotowe rozwiązanie na udaną aktualizację?
  • Poziom 9  
    Dobra, tylko bez aktualizacji nie zrobię up do Win10 bo się również zatrzymuje przy "pobieranie aktualizacji" na 46%. Także nic nie da się zrobić.
  • Poziom 9  
    Nic nie poskutkowało, dalej WU szuka aktualizacji.
    Teoretycznie wszystkie kroki przeszły pomyślnie i tak dalej, komp restartowany parę razy itd. WU dalej nie ściąga aktualizacji.
    Już mi ręce odpadają przez tego Windowsa.
  • Poziom 9  
    Udało się!!!
    Musiałem ręcznie zainstalować pakiety aktualizacji dla Win8.1 z https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4487000/windows-8-1-update-kb4487000
    od najnowszych wstecz aż nie będzie wołał o tym że nie nadaje się dana aktualizacja. Po paru restartach systemu i konfigurowaniu potrzebnych mi rzeczy.
    Sprawdziłem Windows Update i o dziwo znalazł aktualizację, lecz muszę mu robić po 20szt nie więcej bo jak puściłem całość nie mógł czegoś ściągnąć i leciał w koło. Teraz jak skończę robić wszystkie i jedna będzie miała problem to ją ściągnę ręcznie i będzie gotowe.
    Potem zrobię sobie recovery i spróbuje zrobić Win10.
  • Poziom 2  
    Proponuję pobrać i zainstalować łatki ze strony Microsoft: KB3021910 i KB3172614 oczywiście są one do wersji 32bit systemu.