Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JVC UX-GN5 brak dzwięku na kanałach

Zbigniew Malawy 17 Lut 2019 12:48 105 3
  • #1 17 Lut 2019 12:48
    Zbigniew Malawy
    Poziom 1  

Witam. Zacznę od tego że wieża normalnie się uruchamia i reaguje na pilot oraz panel dotykowy lecz od jakiegoś czasu borykam się z brakiem dźwięku na dwóch kanałach oraz wejściu słuchawkowym. Próbowałem samemu to naprawić myśląc że to wina zimnych lutów lecz to nic nie dało ale okazało się że po tym zabiegu na wejściu słuchawkowym pojawił się dźwięk (taki jak dotknie się jackiem obudowy) i ewidentnie jest on mocniejszy na lewej słuchawce. Próbowałem odtwarzać muzyki z usb oraz tunera lecz efekt jest wszędzie taki sam. Chciałem samemu coś podziałać i nawet chyba znalazłem dobry schemat lecz za bardzo go nie rozumiem i będę wdzięczny za pomoc. Z góry mówię że nie za bardzo orientuje się w elektronice i schematach.

0 3
  • #2 17 Lut 2019 21:57
    zadam64
    Poziom 29  

Witam.Powiem tak wieza jest bardzo skomplkowana.Sygnal audio musialbys przesledzic od ukladu IC402 poprzez IC831 AK5358 cyfrowy przetwornik A/D az do IC851 STA506/508 cyfrowy wzmacniacz koncowy.Miedzy jeszcze jest taki IC 801 STA321 cyfrowy audio procesor 4 kanalowy.

0
  • #3 18 Lut 2019 03:17
    wójtaszek
    Poziom 22  

Według mnie również urządzenie raczej nie do naprawy dla osób początkujących.

Co spostrzegłem:
    - schemat zamieszczony albo nie kompletny, albo posiada błędy.

Przełączenia sygnału z słuchawkowego na głośniki dokonuje najprawdopodobniej procesor IC 801 STA321 z którego wyprowadzony jest bezpośrednio sygnał kanału L i Psłuchawek oraz masa słuchawkowa(pin 3 i pin 9 , masa pin 6; strona 37) - na złącze CN703 ( strona 38).
    Masa słuchawkowa COM poprzez styk gniazda słuchawkowego 7-6 podawany jest na złącze CN702 pin3 "HP-SENSE". Najprawdopodobniej ten poziom sygnału przełącza pracę słuchawki (HP) a głośniki. Niestety nie doszukałem się gdzie to złącze jest dalej podłączone.

Możesz co najwyżej sprawdzić poprawność styków wymienionych złączy CN703 i 702 oraz przejście pomiędzy stykami gniazda słuchawkowego 7-6.
    Wszelką inną dalszą diagnostykę rozsądniej zlecić renomowanemu, autoryzowanemu serwisowi tej marki.

0
  • #4 18 Lut 2019 15:17
    zadam64
    Poziom 29  

wójtaszek napisał:
    Według mnie również urządzenie raczej nie do naprawy dla osób początkujących.

Co spostrzegłem:
    - schemat zamieszczony albo nie kompletny, albo posiada błędy.

Przełączenia sygnału z słuchawkowego na głośniki dokonuje najprawdopodobniej procesor IC 801 STA321 z którego wyprowadzony jest bezpośrednio sygnał kanału L i Psłuchawek oraz masa słuchawkowa(pin 3 i pin 9 , masa pin 6; strona 37) - na złącze CN703 ( strona 38).
    Masa słuchawkowa COM poprzez styk gniazda słuchawkowego 7-6 podawany jest na złącze CN702 pin3 "HP-SENSE". Najprawdopodobniej ten poziom sygnału przełącza pracę słuchawki (HP) a głośniki. Niestety nie doszukałem się gdzie to złącze jest dalej podłączone.

Możesz co najwyżej sprawdzić poprawność styków wymienionych złączy CN703 i 702 oraz przejście pomiędzy stykami gniazda słuchawkowego 7-6.
    Wszelką inną dalszą diagnostykę rozsądniej zlecić renomowanemu, autoryzowanemu serwisowi tej marki.

IC 831 to przetwornik A/D do niego dochodzi sygnal analogowy z przelacznika sygnalow.
    Sygnal cyfrowy do STA321 i od niego na wzmacniacz cyfrowy koncowki mocy.
    Sygnal sluchawkowy wychodzi z STA321 n.3 i n.6. i n.14 sygnal podlaczenia sluchawek HPsense
    Jedynie co najpierw sprawdzic czy na AK5358 n.1 i n.2 jest poprawny sygnal analogowy z przelacznika zrodel sygnalow.Sprawdzic poprawnosc napiecia +3,3V i +5V. Poprawnosc dzialania szyny adresowej SDA i SCL pewnie nie ma jak.Skontrolowac czy jakis sygnal pojawia sie za STA321 n.36-39.
    W tym przypadku najbardziej jest podejrzany o awarie jest STA321 ale i przetwornik AK5358.

0