Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Słabe ciśnienie ciepłej wody

17 Lut 2019 14:32 855 7
  • Poziom 3  
    Witam.

Posiadam w domu problem z ciśnieniem ciepłej wody z bojlera we wszystkich kranach. Jakieś 3 lata temu było podobnie i okazało się, że na kolanku wychodzącym od bojlera zrobił się osad (rdza) i zatkała otwór i zostało tam wstawione nowe kolanko jak widać na zdjęciu. I teraz mam kilka pytań a mianowicie:
    1. Czy za kolankiem mogę wstawić taką złączkę conex (w załączniku foto) na rozcięta rurkę, by moc ja w każdej chwili rozkręcić i wyczyścić kolanko - nie potrafię lutować rur i takie rozwiązanie wydaje się wygodne i praktyczne.
    2. Z bojlera wychodzi rurka fi 15mm i idzie do kuchni, gdzie rozchodzi się do kranu a reszta idzie dalej na łazienkę i do łazienki na piętrze. Czy mogę wymienić tylko rurkę od bojlera do kuchni na fi np. 22 i to powinno zwiększyć wszędzie ciśnienie, czy nie zwiększy to ciśnienia?
    3. Oraz jeśli to możliwe to czy można tam użyć rurki pex (białą można samemu wyginać i nie trzeba wstawiać kolanek)? Zostało by zrobienie wejścia do bojlera i do trójnika w kuchni.
    Słabe ciśnienie ciepłej wodyIMG_201902...141457.jpg Download (1.63 MB) Słabe ciśnienie ciepłej wodyIMG_201902...141450.jpg Download (1.57 MB) Słabe ciśnienie ciepłej wodyzlaczka-co...x-15mm.jpg Download (39.56 kB)
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Wiam.
    Jeżeli chodzi o pkt 1 to możesz, ale jest to nie potrzebne. Ja bym wymienił całą główną rurę na minimum 22 aż do ostatniej łazienki. Rurkę 15 stosuje się jako ostatnią od rozgałęzienia czy trujnika. Większa średnica rozwiąże cały problem. Możesz zastosować Pex.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Witam ponownie. Kolego masz połączoną kuchnie i 2 łazienki na 1 rurce fi 15. Dla mnie to za mała średnica. Było dobrze bo rurki czyste, jak wiadomo mamy wodę bardzo twardą i po tych paru latach coś się zakamieni. Możliwe że to to samo kolanko bo jest blisko łączenia stali i miedzi czyli tzw przejścia na miedź.

Warto też sprawdzić jak wygląda filtr na wodzie przed wodomierzem lub za wodomierzem, zależy jak został zamontowany :) tam też może być niezły kamień.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    A masz tam zaworki pod zlewem, umywalką? Da się nimi poruszać? Sitka mają(do wyczyszczenia)?
    Czy baterie może ze ściany, to też mogą być sitka razem z uszczelkami.
    Z zimną nie masz problemu rozumiem.
  • Poziom 3  
    Z zimną nie ma problemu i raczej nie jest to wina bateri w kuchni - bo we wszytkich ciśnienie spadło .

Z zimną wodą nigdy nie było problemu
  • Poziom 3  
    rurka wychodzadza z bojlera miała kolanko w odległości 5 cm i tam powstał nagar . Po jego usunięciu wszystko jest ok