Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony A6300 - problem z HDMI - Brak podglądu obrazu z obiektywu, podgląd z aparat

17 Lut 2019 16:17 348 7
  • Poziom 10  
    Witajcie.
    Mam ogromny problem i właśnie Wy jako specy od elektroniki coś zaradzicie, ponieważ już przekopałem cały internet po polsku, angielsku oraz rosyjsku.
    Problem ten ma każdy z takim zestawem, także nie tyczy się to akurat tylko mnie.
    Posiadam aparat Sony A6300 z gimbalem Zhiyun Crane 2.
    Gimbal ten posiada dwa główne przewody, które tutaj opiszę.
    Na przewodzie "Sony" pod aparaty tej marki mam podgląd z aparatu na monitorze komputera poprzez HDMI, ale nie mogę sterować ustawieniami ekspozycji z poziomu gimbala.
    Jeśli użyję przewodu "Canon" i w ustawieniach gimbala wybiorę "Canon" (na przewodzie "Sony" wybrałem "Sony", opcja "Canon" nie działa na tym przewodzie), to mogę pięknie sterować całą ekspozycją w aparacie oraz rozpoczynać/kończyć rejestrowanie filmu.
    W obydwu przypadkach widzę obraz na monitorze komputera do momentu rozpoczęcia nagrywania.
    Widzę obraz z obiektywu oraz wszystkie paski boczne odnośnie ustawień w aparacie.
    Niestety jeśli włączę nagrywanie na przewodzie "Canon" to obraz z obiektywu zanika i pojawia się czarne tło, wszystkie paski boczne odnośnie ustawień w aparacie zostają.
    Jedynym pomysłem jaki mi został, to rozciąć przewód HDMI i żyła po żyle łączyć/rozłączać je i sprawdzać, być może coś w tym przewodzie HDMI na drodze aparat <-> monitor wadzi?
    Dodam jeszcze, że gdy włączę nagrywanie z poziomu gimbala na przewodzie "Canon" z odłączonym HDMI i ten przewód podłączę w trakcie nagrywania, to dzieje się to samo - obraz z aparatu przeskakuje na monitor, ale widzę jedynie paski boczne ustawień aparatu, a czarne tło zamiast podglądu z obiektywu.
    Jeśli ktoś mi pomoże, to przelewam mu na butelkę Jacka Danielsa, bardzo ważne ;)
  • Poziom 27  
    Czy taka sytuacja jest we wszystkich formatach video, i było próbowane również na mp4? ,może to problem kodeków w komp.
    Jeżeli jest telewizor z hdmi to proponuję sprawdzić czy tu jest tak samo.
  • Poziom 10  
    Rozmiar obrazu (piksele), PAL:
    XAVC S 4K: 3840 x 2160 (25p/100 Mb/s, 25p/60 Mb/s), XAVC S HD: 1920 x 1080 (50p / 50 Mb/s, 25p / 50 Mb/s, 100p / 100 Mb/s, 100p / 60 Mb/s), AVCHD: 1920 x 1080 (50p/28 Mb/s/PS, 50i/24 Mb/s/FX, 50i/17 Mb/s/FH, 25p/24 Mb/s/FX, 25p/17 Mb/s/FH), MP4: 1920 x 1080 (50p/28 Mb/s, 25p/16 Mb/s), 1280 x 720 (25p/6 Mb/s).
    We wszystkich formatach ten sam efekt, czarne tło monitora zamiast podglądu z obiektywu.
    W domu brak telewizora z HDMI, monitor to: S24D390
    W specyfikacji aparatu: https://www.sony.pl/electronics/aparaty-z-wym...obiektywami/ilce-6300-body-kit/specifications
    jest taki wpis odnośnie HDMI: "Wyjście „czystego” sygnału HDMI":
    NTSC: 3840 x 2160 (30p/24p) / 1920 x 1080 (60p/24p) / 1920 x 1080 (60i),YCbCr 4:2:2 8 bitów/ RGB 8 bitów, PAL: 3840 x 2160 (25p) / 1920 x 1080 (50p) / 1920 x 1080 (50i), YCbCr 4:2:2 8 bitów / RGB 8 bitów
    Tak to wygląda na MP4: https://drive.google.com/file/d/1Ri1zo6Unxm0CKmRfeXTwL_Ws_pgYJ13h/view?usp=sharing
  • Poziom 27  
    Tu mamy przesyłanie strumieniowe obrazu i należało by sprawdzić na TV. Podobnie jest z obrazem video z kamer np. GoPro u mnie na komputerze nie było ale na telewizorze OK.
  • Poziom 10  
    Bierzesz przy tej wypowiedzi pod uwagę fakt, że na przewodzie "Sony" nie mam sterowania, ale na monitorze obraz wyświetla się normalnie, tj. podczas nagrywania widzę wszystko jakby to było na aparacie? ;)
  • Poziom 27  
    endriu1987 napisał:
    Na przewodzie "Sony" pod aparaty tej marki mam podgląd z aparatu na monitorze komputera poprzez HDMI

Czy to jest podgląd podczas włączonego nagrywania video?
  • Poziom 10  
    Tak.
    Na powyższym filmie widzisz jak to wygląda na przewodzie "Canon".
    Jeśli bym nagrał ten sam film przy użyciu przewodu "Sony", obraz w momencie wciśnięcia czerwonego przycisku nie zniknie ;)
  • Poziom 27  
    To teraz już wiadomo iż komputer odtwarza strumienie video z aparatu, zbyt jasno tego nie podałeś w pierwszym poście.Pozostaje więc szukać przyczyny najprawdopodobniej w kablach a może jeszcze gdzieś indziej.Ja już więcej nie poradzę.