Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór telewizora do sypialnii i salonu

tygrysss 01 Mar 2019 10:19 885 46
    ikarus78
    Poziom 19  
    Cześć, niedawno sam poszukiwałem TV z tym ze raczej bylem nastawiony na Samsunga. Kupowałem je od lat i raz się dałem namówić na inny model, później bylem zawiedziony. Tym razem kupiłem UE55NU8072 i myślę ze warto go rozważyć. Mam go dość krotko wiec nie będę zachwalał ale uważam ze TV jest zdecydowanie wart rozważenia (okna mam po prawej stronie z boku od TV, patrze na niego na wprost lub lekko z prawej strony - jest postawiony znacznie wyżej niż siedzę - na kominku na wysokości 110cm).
    tygrysss
    Poziom 21  
    Pytanie: czym różni się LG LED 43UK6470 od LG 43UK6500? Bo jak patrzę na specyfikację to jest to to samo (różnią się liczbą portów HDMI). Pytam ponieważ za 43uk6470 musiałbym zapłacić tylko 1300zł, a za 43uk6500 musiałbym zapłacić 1600zł.
    Matryce są te same? YT Netflix na obu. Analogowy tuner w obu chyba jest? Sygnał z Vectry bez dekodera.
    Dziękuję za odpowiedź.
    tygrysss
    Poziom 21  
    Ok - wybrałem ten UK6470, ale problem pojawił się z salonem...
    Sprzedawca w sklepie mi namieszał. Zdecydowany byłem kupić 55XF9005, ale sprzedawca zaproponował mi w tej samej cenie (no 100zł drożej) Oleda od LG, a konkretnie oled55b8pla.
    Jeden to android TV (pewnie będzie dłużej wspierany?) drugi to web os. Jak wygląda sprawa z jakością obrazu? Który lepiej kupić?
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
    Raczej za 4500 oled LG nie kupisz.
    tygrysss
    Poziom 21  
    XF9005 - 5300zł ale dostaje 2 TV o wartości 800zł.
    LG oled - 5400zł i tak samo dostaje drugi TV o wartości 800zł. Promocja w MEdiaMarkt.
    Dlatego różnica 100zł
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
    Oled Kosztuje 4999 zł I nie potrzebujesz drugiego kupować...
    tygrysss
    Poziom 21  
    To nadal nie odpowiada na moje pytanie.
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić
    Jakośc obrazu na B8 zdecydowanie lepsza niz na XF9005.
    Nie ma tu o czym dyskutować.

Nieskończony kontrast OLED nie daje szans żadnemu LCD....
    tygrysss
    Poziom 21  
    Dziękuję za odpowiedź. A co z pixelozą np w 30 klatkach? Znikającą piłką w meczach? Czytałem różne opinie, ale zdecyduje się raczej na Sony.
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić
    Nie słyszałem o takich problemach w OLEDach.
    Zresztą sam mam tylko OLEDy w domu i jeśli tylko ktoś nie katuje non stop tvn24 czy gier z z nieruchomymi częsciami ekranu to problemu nie ma...
    tygrysss
    Poziom 21  
    Jasny gwint... mętlik w głowie mi teraz zrobiłeś jeszcze większy.
    Możesz rzetelnie opowiedzieć o wadach oledu? Może tego konkretnego modelu? Artefakty przy szybkich scenach? Widzę ludzie narzekają na to. Pionowe pasy na odcieniach szarości lub ciemno szarych.
    2giej połówce znacząco spodobał się oczywiście pilot :)
    Czy pod sygnałem z vectry będzie to jakoś działało?
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
    Oled jest lepszy i wystarczy sprawdzić przy kalibracji.
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić
    OLED nie ma większych problemów, a jak już występują, to są mniej uciążliwe niż w LED/LCD.
    Magic Pilot w LG to super sprawa. Fajnie działa.

Wady OLED to dla mnie praktycznie tylko powidoki czy wypalenia. To kwestia zależna od tego jak i co oglądamy na tv.
    tygrysss
    Poziom 21  
    Czyli co lepiej wybrać tego OLED mówicie Panowie...
    No i chyba się skuszę. Dziś podejdę jeszcze raz do sklepu i obadam go w takim razie.
    Na co zwrócić uwagę przy sprawdzaniu tego TV? Chodzi głównie o matryce.
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
    Ale co chcesz sprawdzać w OLED TV ?