Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki z miktofonem (4pin do PS4)

18 Lut 2019 08:25 177 3
  • Poziom 11  
    Witam,

poszukuję słuchawek z mikrofonem do gier typu FPS na PS4 - więc największe nastawienie ma być na przestrzenność tzn. wyraźny dźwięk skąd nadbiega przeciwnik. Celuję w segment budżetowy (do ok 150zł), chyba, że ktoś mnie uświadomi, że warto dołożyć więcej i różnica będzie znacząca (ale z tego co się naczytałem to i do ok 100zł można znaleźć słuchawki, które dają radę). Tak, więc przeglądając wujka google znalazłem kilka ciekawych propozycji, jeśli ktoś korzystał to proszę o informacje w tym temacie jak się sprawdzają (szczególnie chodzi mi o gry FPS tak jak wspomniałem). Jeżeli ktoś ma inne propozycje to bardzo proszę również je wymienić. Z tych słuchawek, które ja znalazłem to:
    - Superlux HD 669
    - Sharkoon Skiller SGH1
    - Genesis H59
  • Poziom 14  
    HD 669 - Do fps zdecydowanie za dużo basu
    Genesis H59 - Tandetne wykonanie, kabel bez oplotu.
    Sharkoon Skiller SGH1 - Być może ok, ale w każdej recenzji "głęboki dźwięk" jak dla mnie sugeruje duże basy, a to przy pozycjonowaniu nie służy i może męczyć przy dłuższej grze.
  • Poziom 32  
    Nie znam się na konsolach, ale czy na usb nie mogą być? Od około roku używam Skiller SGH2. Pozycjonowanie w grach bardzo dobre. Nie ma problemu, żeby wiedzieć skąd strzelają, kto gdzie biegnie itp. Gram głównie tylko w PUBG i nigdy nie miałem poczucia, że ludzie ze słuchawkami za 300/400 zł z którymi grałem w drużynie słyszą więcej ode mnie. Nawet jak jakiś kampiący kutasiarz co siedzi w domku zrobi choćby krok to można go usłyszeć także jeśli chodzi o gry to dźwięk na duży plus. Mikrofon też bardzo dobry. Nikt z kim grałem nie powiedział mi, że słabo mnie słychać itp. Dźwięk jest wystarczająco czysty, szumów też dużo nie ma. Po zakupie nawet nagrałem programem Audacity jak coś mówię, bo dużo widziałem opinii na internecie, że mikrofon w headset'ach jest do **py i nie warto tego kupować. No i się miło zaskoczyłem, bo naprawdę nie ma na co narzekać. Z wad to bym wymienił, że do muzyki słabe no ale to nie do tego są przeznaczone. I do moich uszu tak średnio pasują, ale da się żyć. Świecidełka mi też przeszkadzają, bo nie da się ich wyłączyć, a chonikę to lubię widzieć tylko na święta.

Miałem też HyperX Cloud (dostałem jak kupiłem peceta) także coś tam droższe słuchawki i podsumowałbym tak: dźwięk tak samo dobry jeśli chodzi o gry, na pewno wygodniejsze, regulacja głośności nie jest na słuchawkach tylko na kablu co jest dla mnie minusem, mikrofon "gorszy" tzn. tak w sumie to zależy. Ja tych HyperX'ów używałem na zintegrowanej karcie dźwiękowej, a one jakieś dobre nie są (sprawdzałem na płycie AsRock Z77 Pro4 i AsRock B360M Pro4). SGH2 mają w sobie kartę dźwiękową i może to dlatego ale mikrofon dużo lepszy niż w tych HyperX Cloud. Jak zmieniłem słuchawki to znajomy od razu czemu tak **ujowo mnie słychać :). A co najlepsze on też używał jakichś słuchawek za stówkę i było ok, a jak kupił jakieś JBL (modelu nie pamiętam) za 300 zł to było go 2 razy gorzej słychać niż normalnie. Ja na cenę bym nie patrzył ;). Cloudy oddałem bratu, a sam dalej używam SGH2. Sorry, że się rozpisywałem, ale może się przyda komuś.
  • Poziom 14  
    Jeżeli chodzi o ciut wyższą półkę to używam Sounblaster H5 Tournament Edition, rok temu kupiłem je w euroagd za 220. Świetne pozycjonowanie i wytrzymałość to najważniejsze dla mnie było przy wyborze. Kabel w oplocie rozłączany, co błyskawicznie pozwala go rozplątać. Do muzyki słabiutkie.