Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

INTERNEC - Filtrowanie adresów MAC przy dostępnie do systemu monitoringu.

1506mariusz 18 Feb 2019 11:57 675 19
Optex
    1506mariusz
    Level 6  
    Cześć, chciałbym filtrować dostęp do rejestratora/systemu monitoringu.
    Posiadam rejestrator sieciowy

REJESTRATOR INTERNEC IP i7-N26108VH 8CH HDMI 25kl

oczywiście kontrolę dostępu zapewnia mi hasło. Chciałbym jednak filtrować adresy MAC urządzeń które będą uprawnione do przegądania obrazu z kamer. Chodzi o to aby samo hasło nie pozwalało na dostęp do systemu.
    Proszę o nakierowanie jak mogę to osiągnąć.

Pozdrawiam
  • Optex
    sosarek

Level 43  
    1. Zły dział.
    2. Jak internet łączy się z siecią?
    adamjur1
    Level 41  
    Obserwuję temat i takie wnioski:
    Kolega nic nie pisze o wyjściu monitoringu na zewnątrz, pytanie na razie dotyczy filtrowania mac-ów przez rejestrator - znam kilka serii kilku producentów - i spotkałem się z filtrowaniem ip np w BCS czy dauha, mac to tylko w zaawansowanej administracji sieci lan ( odpowiednie zaawansowane switche ) lub prosto w routerze, jak chodzi o wyjście na zawnątrz...
    Pozdr. J.
  • Optex
    Stan-Mar

Level 26  
    Internec to Hikvision. ma możliwość ustawienia filtrowania mac adresów.
    1506mariusz
    Level 6  
    Internet z siecią będzie połączony przez router.
    Być może brakuje mi wiedzy aby podać wszystkie niezbedne informacje.
    Więc najprościej napisze co chcę osiagnać.

Wspomniany rejestrator gwarantuje dostep do podglądu kamer oraz zarzadzania poprzez przeglądarki internetowe. Rozumiem że chodzi o dostep zdalny czyli przez internet. A to co chcę zrobić to zabezpieczyć się tak aby tego dostępu nie było z każdego urządzenia. Chcę być świadomy, które urządzenia mają dostęp do podglądu. Pomijam dedykowaną aplikację mobilną. O filtrowaniu adresów wspomniałem ale nie musi być to zrealizowane w ten sposób. Tylko czy można inaczej? Jak?

@Stan-Mar Jesteś pewien że model o którym wspomniałem posiada opcję filtrowania adresów MAC? Specyfikacja ze strony producenta nie podaje takich informacji.
  • Helpful post
    TvWidget
    Level 36  
    Filtrowanie adresów MAC ograniczy jedynie dostęp użytkowników z lokalnej sieci. Każdy łączący się z Internetu będzie miał adres routera.
    1506mariusz
    Level 6  
    @TvWidget Dzięki za odpowiedz. Doradzisz jakieś rozwiązanie?

Dodano po 1 [godziny] 10 [minuty]:

Zakładając że posiadam publiczne IP, najlepiej będzie filtrować ruch przychodzący po IP na routerze. Dokładniej odblokować ten ruch dla wybranych IP ?
    TvWidget
    Level 36  
    Filtrowanie wg. IP zadziała tylko jeśli użytkownik chcący nawiązać połączenie z rejestratorem będzie miał publiczny adres IP.
    1506mariusz
    Level 6  
    Nie rozumiem jak instrukcja z konfiguracji rejestratora i kamer może mi pomóc.

Dodano po 49 [minuty]:

@TvWidget A gdyby tak filtrować adresy MAC na poziomie Routera ?
    gradek83
    Level 41  
    Dostęp do tego rejestratora chcesz ograniczyć użytkownikom sieci LAN w której jest rejestrator ?

Jesteś wstanie tak orientacyjnie rozrysować swoją sieć LAN za mało konkretów podałeś. Nie wiemy czy to Router przydziela dynamicznie adresy ip czy może robi tylko za bramkę. Dodatkowo czy kamery i sam rejestrator współdzielą sieć LAN z innymi komputerami a może jednak jest to odseparowane ( dwie sieci LAN + CCTV)
    TvWidget
    Level 36  
    W przypadku połączeń przychodzących z Internetu filtrowanie adresów MAC przez router nie ma sensu. Takich adresów tam nie ma. Adres MAC dotyczy tylko ruchu w sieci lokalnej.
    1506mariusz
    Level 6  
    @gradek83

W zasadzie to jest na etapie koncepcji.
    Ta sieć jeszcze nie istnieje. "Niestety" posiadam już rejestrator.
    Nie mam jeszcze nawet usługi dostępu do sieci wykupionej ale wiem ze dostawcą będzie Multimedia. Do całej reszty jestem w stanie się dostosować jeżeli będzie taka potrzeba tj. kupić odpowiedni router, skonfigurować sieć etc.
    Bardziej chcę wiedzieć czy jest możliwość aby osiągnąć taką kontrolę o której pisałem wyżej. Jeżeli jest to jakim kosztem, co będzie potrzebne itd.
    Mam wrażenie, że jest to bardzo proste tylko brakuje mi wiedzy albo niewykonalne :D.
    TvWidget
    Level 36  
    Nie określiłeś jednoznacznie czy chcesz ograniczyć dostęp do rejestratora użytkownikom z lokalnej sieci LAN czy z Internetu.
    1506mariusz
    Level 6  
    @TvWidget Chcę ograniczyć dostęp użytkownikom z internetu.
  • Helpful post
    TvWidget
    Level 36  
    Jednym z rozwiązań jest VPN.
    TvWidget
    Level 36  
    1506mariusz wrote:
    Czy taki router z obsługą VPN wystarczy?

To jest tylko jeden z elementów VPN. Potrzebne są jeszcze pewne rozwiązania po stronie klienta (program lub sprzęt). Wszystko oczywiście musi być odpowiednio skonfigurowane. Dopiero taki komplet gwarantuje osiągniecie sukcesu.
    1506mariusz
    Level 6  
    To jest dla mnie jasne. Bardziej pytam o sam sprzęt. Czy da rade. Opinie ma dobre tylko nie wiem czy prawdziwe :)