Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Lodówka do zabudowy - co wybrać

18 Lut 2019 13:42 384 10
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich,

Niestety po 13 latach bezawaryjnej pracy stara lodówka idzie na złom. W związku z tym poszukuję nowej lodówki do zabudowy a ponieważ nie interesowałem się tematem 13 lat to proszę o pomoc. Waham się pomiędzy Samsungiem a AEG a może koledzy mają inne sugestie? Na lodówką mogę przeznaczyć max 2500 zł.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam,
  • Poziom 23  
    Tomecki1 napisał:
    W związku z tym poszukuję nowej lodówki do zabudowy a ponieważ nie interesowałem się tematem 13 lat to proszę o pomoc.

Warto podać model starej lodówki, bądź wymiary frontów meblowych. Nie wszystkie lodówki pod zabudowę mają ten sam wymiar.
  • Poziom 8  
    Model starej lodówki to AEG Santo C8 18 40-5i.

Dziękuję za słuszną uwagę odnośnie rozmiarów, wydawało mi się że wszystkie lodówki do zabudowy mają jeden standard.

Panowie co radzicie?
  • Poziom 9  
    Wymiary Twojej starej lodówki to 176,8 x 54,2 x 55,6 cm. Ja także szukam sprzętów AGD w sąsiednim wątku, lodówkę wybrałem SAMSUNG BRB260135WW o wymiarach 177,8 cm x 54 cm x 55 cm. Bardzo zbliżone ale musisz pierw dokładnie co do 0,5 cm wymierzyć miejsce gdzie będzie stała lodówka i szukać przede wszystkim po wymiarach. Bo w zabudowie nawet 1 cm może zaważyć o tym że będzie problem.
  • Poziom 23  
    Tomecki1 napisał:
    Model starej lodówki to AEG Santo C8 18 40-5i.

Niestety nie widzę już nigdzie rysunku montażowego, żeby sprawdzić wymiary frontów. W takim przypadku miarka w rękę, i proszę o zmierzenie dolnego frontu - chodzi o wysokość.
  • Poziom 8  
    Dzień dobry,

Zmierzyłem fronty, które znajdują się na lodówce i zamrażarce (chłodziarka składa się z dwóch części) i otwierają się razem z drzwiczkami.

Lodówka - wysokość 127 cm, szerokość 59,5 cm
    Zamrażarka - wysokość 71,3 cm, szerokość 59,5 cm

Tak jak wspomniałem w poprzednim poście lodówka do kwoty 2500 zł, ale jeśli trzeba dołożyć parę stówek to jestem na to gotowy ;)

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam,
  • Poziom 8  
    Czy jest szansa na jakieś sugestie co do zakupu?
  • Poziom 23  
    Według wymiarów i budżetu możesz sprawdzić linię lodówek do zabudowy Samsung np. Samsung BRB260010WW.
  • Poziom 8  
    A którą lodówkę polecasz z dwóch modeli BRB260135WW czy BRB260010WW? I czy Twoim zdaniem warto przepłacać za ten droższy model?

Pozdrawiam,
  • Poziom 23  
    Tomecki1 napisał:
    A którą lodówkę polecasz z dwóch modeli BRB260135WW czy BRB260010WW? I czy Twoim zdaniem warto przepłacać za ten droższy model?

Dobrze, że pytasz, bo zapomniałem dopytać o zawiasy. Chyba poprzedni model AEG Santo C8 18 40-5i miał zawiasy nożycowe? Jeśli tak, to BRB260135WW wejdzie bez przeróbek. Tańszy model ma zawiasy ślizgowe, czyli fronty z lodówki muszą być przymocowane do szafy, i tutaj robota dla stolarza ;)
  • Poziom 8  
    Sam to rozkminiłem ;) w sumie to potwierdzili mi też na infolinii Samsunga. Model który wchodzi w grę to BRB260135WW.

Dzięki za pomoc. Temat do zamknięcia.