Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakłócenia obrazu, skaczący obraz HDCVI

18 Lut 2019 19:23 579 20
  • Poziom 16  
    Witam.

Problem jak w temacie, niestety borykam się z nim już kilka dni. System działał poprawnie od ponad roku. Ostatnio właściwie to nie wiadomo dokładnie kiedy bo klient nie zagląda na kamery w nocy a dysk starcza tylko na 3 tygodnie wstecz. Pomysły mi się kończą a efektu brak.

Zestawienie sprzętu:
    Rejestrator BCS XVR 0801 4KE-H
    Kamery HDCVI Evermax EVX-CVI201IR-W
    Zasilacz kamer Pulsar PSD12070 7A lub ESPE 12012 10A
    Zasilacz rejestratora Pulsar PSD12050 5A
    Rozdzielacz zasilania z bezpiecznikami PUlsara.
    Okablowanie na bałwanku z zasilaniem 2x0,75. Brane w hurtowni FONEX. Zawsze od nich biorę ten przewód i nigdy nie miałem problemów.

W ciągu dnia obraz super. Gdy tylko się ściemni zaczynają się cuda.
    Obraz skacze , zrywa, gaśnie. Ogólnie masakra.

Co zrobiłem:
    1. Zastosowałem separatory masy z Eltroxa SEPARATOR WIDEO D-SEP/HD 20924 ( nie wklejam linka, google od razu pokaże co to ) - zero efektu
    2. Uziemiłem rejestrator - zero efektu ( oczywiście sprawdziłem czy uziemienie gniazda podłączone jest z uziemieniem rozdzielni )
    3. Podmieniałem zasilacze, różne konfiguracje. Podłączałem także zasilanie kamer równolegle z zasilaniem rejestratora - bez efektu
    Próbowałem zasilacze z uziemieniem i bez.
    4. Podmieniałem rejestrator - bez efektu ( nowy nigdy nie używany )
    5. Podłączyłem bezpośrednio do rejestratora nową kamerę taką sama jak są zamontowane, po minucie też skacze. Zasilałem ja z osobnego zasilacza.
    6. Odłączałem po kolei pojedyncze kamery. Odłączanie nie daje żadnych efektów za to podłączenie po kolei kamer następujące. Podłączam np. ( nie ma reguły którą ) kamerę nr. 1 - działa - nr2. - działa - nr.3 - działa. Odłączam zasilacz, podłączam i wszystkie skaczą :( Próbowałem na różnych konfiguracjach kamer.
    7. Odłączałem rozdzielacz zasilania podłączając kamery bezpośrednio. - bez efektu
    8. Podłączałem część kamer na osobnym zasilaczu - wszystkie skaczą.

Już sam nie pamiętam co robiłem :(

Może miał ktoś podobne problemy.

POMOCY bo już m i ręce opadają.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • specjalista-kamery przemysłowe
    A podłączenie kamer na krótko pod rejestrator? Osobny zasilacz do każdej kamery? Do czego są zamontowane kamery? Spróbuj też podłączyć zasilacz/zasilacze kamer do innej fazy niż rejestrator. Podłącz zasilacz od kamer i rejestratora pod UPS lub chociaż same kamery pod akumulator 12V.
  • Poziom 41  
    "Jadąca" synchronizacja to objaw słabego sygnału. Tym bardziej w nocy, kiedy sygnał ma niższą wartość spowodowaną brakiem światła.
    Może warto na próbę rzucić nowy, testowy kabelek sygnałowy?
    Chociaż trochę dziwi to zasilanie. Stopniowe dociążanie kamerami zasilacza nie powoduje efektu, za to załączenie z całością obciążenia efekt wywołuje. Mierzyłeś napięcie bezpośrednio przy kamerze? Może jednak coś przeciąża zasilacz - oświetlacze... Może warto obejrzeć oba przebiegi (zasilanie i sygnał wizyjny) oscyloskopem.
  • Poziom 16  
    Podłączałem jedną nową kamerę na krótko bezpośrednio pod rejestrator. Minute obraz OK i następnie skakanie.

Kamery zamontowane do elewacji. Jedna na stalowej konstrukcji ( coś w formie słupa ) ale odłączałem ją całkowicie - wizja i zasilanie - od reszty i nic to nie dało.

Podłączałem zasilacz kamer do innej fazy - bez efektu.

Opcje z akumulatorem nie próbowałem.

Chcę także podjechać tam z monitorem serwisowym i sprawdzić bez rejestratora.

Jeszcze nie mierzyłem napięcia przy samych kamerach. Mogę sprawdzić co najwyżej we dwóch. Reszta wymaga podnośnika. Są dosyć wysoko.

Wymiana okablowania nie wchodzi w grę. Jest pod elewacją. Inwestycja oddana rok temu :(

Wg mnie nie jest to kwestia przeciążenia zasilacza. Jeden 10A , drugi 7A i podłączając jedną sztukę po chwili zaczyna szaleć.

Co dziwnego zauważyłem to to iż wystarczy że jedna z kamer ma podłączony minus zasilania a wszystkie działają. Masa zasilania zamyka się przez masę sygnałową. Tyle że to powinny załatwić Separatory.
    losiek177 napisał:
    Podłączałem jedną nową kamerę na krótko bezpośrednio pod rejestrator. Minute obraz OK i następnie skakanie.

Ale reszta kamer podłączona czy odłączone? I czy nowa na osobnym zasilaczu podłączona, a reszta kamer ma wówczas 12V?

losiek177 napisał:
    Chcę także podjechać tam z monitorem serwisowym i sprawdzić bez rejestratora.

W ten sposób sprawdzisz właśnie czy będą pasy itp, ale to i tak musisz poczekać na wieczór lub zasłonić czujnik zmierzchu.

Jakie masz odległości licząc po kablach od rejestratora do kamer? Testowo mógłbyś tą wariującą kamerę podłączyć na osobnym przewodzie(puścić jakoś po podłodze, przez okno itd) koncentrycznym lub skrętce. I czy wymieniałeś oba zasilacze tj od kamer i rejestratora?
  • Poziom 16  
    Reszta była podłączona.

Sprawdzę jeszcze raz z nową kamerą ale bez reszty kamer.

Problem w tym że mogę to robić jedynie wieczorami bo wtedy mam najlepsze efekty a druga sprawa to mam aktualnie robotę na wyjeździe i działam jedynie w weekendy.

Najdalsza kamera to jakieś 20-25m
    Odległości standardowe - mocnych spadków napięcia raczej nie ma. Z "nowym" testowym przewodem pomysł się uda zrealizować?
  • Poziom 16  
    Spróbuję w piątek. Podłącze nową kamerę na jakimś odcinku powiedzmy 20m i zobaczymy jakie będą efekty.

Mnie dziwi bardzo to że to działało.

Nie wiem czy wiązać te sprawy ale jakiś czas temu ( 2 miesiące ) wymieniałem im rejestrator. Poprzedni BCS-CVR0801-III został wymieniony na gwarancji na nowy bo.... piszczał wentylator. Zdziwiło mnie to że z takiego powodu wymieniają rejestrator ale ok. Mniej więcej po tym zabiegu klienci zauważyli skakanie.

Ja podmieniałem rejestrator na nowy. Co prawda 4 kanałowy Dahua w wersji box ( ten mały plastikowy ) ale kamery tez skakały. Czy możliwe jest że nowsze rejestratory są bardziej czułe? Mają inaczej skonstruowany rozdział mas?

• Poziom 43  
    Zabrzmi to dziwnie ale zasilanie do rejestratora i kamer nie masz z jednej fazy z oświetleniem nocnym?
    Miałem kiedyś podobny przypadek i okazało się że winna była jedna z lamp w gnieździe której upalił się fazowy i "siało" po wszystkim od momentu załączania oświetlenia nocnego na obiekcie.
    Kolejna kwestia - ile kamer podpiętych na jednej skrętce?
  • Poziom 16  
    Heh to też przerabiałem.

Akurat na tym obiekcie nie brakuje oświetlenia LED. Wyłączyłem wszystko - skakanie nie ustąpiło.

Kamery nie są na skrętkach. Na bałwanku.

• Poziom 43  
    Jakieś falowniki itp. w instalacji? Może gdzieś dalej w instalacji jakiś "babol"?
    Dopytaj Klienta co załącza się w godzinach wieczornych, kamery wtedy zasil z aku, później na próbę kamery z sieci a rejestrator z aku i sprawdzaj czy coś się zmienia.

losiek177 napisał:
    Akurat na tym obiekcie nie brakuje oświetlenia LED

Wyłącz je na czas testów.
  • Poziom 16  
    W godzinach wieczornych załącz się oświetlenie LED i nic więcej.

Wyłączyłem oświetlenie na czas testów. Jak wspominałem - nie było różnicy.

Żadnych falowników tam nie ma. To zwykły domek. To dzieje się nawet wtedy gdy nikogo nie ma w domu więc większość odbiorników jest wyłączona.

Kamery zaczynają szaleć kilkadziesiąt sekund po tym jak przełącza się na obraz czarno biały i załączą oświetlenie IR
  • Poziom 16  
    Czyli gorący podłączam do rejestratora a na masie kondensator. Minusem w stronę kamery czy rejestratora?

Mam podłączyć wszystkie kamery i wtedy po kolei wpisać w jedną kondensator czy odłączyć wszystkie i pojedynczo podłączać?

• Poziom 43  
    Szeregowo - skoro coś sieje to stawiam raczej na problem z elektryką - gdzieś uszkodzony przewód - a to rozwiązanie prostsze, tańsze i działa nie jak te z El... które wspominałeś - inna opcja to prawdziwy separator galwaniczny ale to już koszty.
  • Poziom 16  
    Spróbuje w takim razie opcję z kondensatorem. Gdzieś mi się rzucił kiedyś wątek z dwoma kondensatorami w szeregu.

Pytanie w która stronę go podłączyć? Gdzie plus gdzie minus?
  • Poziom 16  
    Wyczytałem też w innym poście żeby dać na zasilaniu kamer 1000u/16V
    i do tego równolegle 100nF i 10nF.
    Może to coś pomoże.

Dodano po 2 [minuty]:

Ok szeregowo ale minusem w którą stronę? Rejestrator czy kamera?

• Poziom 43  
    sosarek napisał:
    na masie wizji każdej kamery elektrolit pojemności 220uF/16V w szereg i sprawdzaj.

Czego w tym nie rozumiesz?
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Na zdjęciach nie widać zakłóceń, tylko poszarpaną synchronizację. Tak jakby był problem tylko z niskimi częstotliwościami w sygnale wizji. I to tylko po wzroście poboru prądu po włączeniu IR. I to jeszcze wpływa również na kamerę podłączona na krótko do rejestratora.
    Działanie kamer tylko z podłączonym plusem, nie jest dziwne, bo masa BNC jest zwykle połączona z masą zasilania. Dziwne jest to, że działa przez separator.
    Czy aby na pewno ten separator nie ma żadnego galwanicznego połączenia wejście-wyjście na masie i na gorącym?
    Czy kable nie zostały uszkodzone w czasie montażu elewacji? I ktoś je na szybko byle jak połączył.
    Mam podejrzenie, że minus zasilania wraca się ekranem kabla, robią się na nim duże spadki napicia i dodają się do sygnału wizji.
    Rozłącz wizję i zasilanie i sprawdź czy wszystkie kable mają przejście i nie ma zwarć pomiędzy nimi.
  • Poziom 16  
    Problem rozwiązany.
    Uszkodzony rejestrator.
    Dziwi mnie tylko jedna rzecz. Podkładałem wcześniej inny rejestrator .... i na tym drugim też kamery wariowały. Nowy 4 kanałowy Dahuy.
    Dopiero jak zainstalowałem swój prywatny ( Dahua 16 kanałów ) problem znikł.
    Ten uszkodzony z kolei zainstalowałem u siebie i mam sieczkę na kamerach.
    W poniedziałek jedzie kolejny ( już chyba 4 ) raz na gwarancje w ciągu 3 miesięcy ( BCS zaczyna wypuszczać g.... )

Nie pomagało zasilanie akumulatorem, sprawdzanie przewodów czy nie mają zwarć,
    kondensatory na zasilaniu, podmiana zasilaczy itp.

Temat do zamknięcia.

Dziękuję wszystkim za pomoc.