Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

iPhone 7 - Nie pokazuje kondycji baterii - 3uTools tak - bateria oryginał?

dominn1622 19 Feb 2019 01:07 5622 15
    dominn1622
    Level 7  
    Jak w temacie

Kupiłem baterię iPhone 7 z kondycją 98% - ponoć z demontażu. Jednak po jej zamontowaniu telefon nie pokazuje kondycji baterii w Ustawieniach telefonu (z poprzednią ori nie ma problemu).

Za to 3uTools pokazuje bez kłopotu, podaje nawet datę produkcji i numer seryjny.

Załączam zrzut ekranowy.
    iPhone 7 - Nie pokazuje kondycji baterii - 3uTools tak - bateria oryginał?

Bateria wałek czy ok? Bo nie wiem czy skręcać, czy zwracać :)
    Dzięki z góry!
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Martinka12
    Level 2  
    Miałam taki sam problem po wymianie baterii na nieoryginalną.
    dominn1622
    Level 7  
    Odpowiedź sklepu:

Wszystkie baterie, które sprzedajemy są z telefonów, który nigdy wcześniej nie były rozbierane i w momencie demontażu były fabrycznie sklejone, więc nie ma żadnej możliwości żeby nie były oryginalne. Brak wskaźnika procentowego to nie winna baterii. Każdy telefon potrzebuje czasu działania na danym akumulatorze aby ustalić jej pojemność. Proszę więc na przyszłość dwa razy przemyśleć zanim zechcę Pan pochopnie oceniać.

PS. Nasze baterie zaopatrują wiele największych serwisów w Poznaniu.
    dominn1622
    Level 7  
    Czyli dosłownie chwilę ;)
    sm233
    Level 38  
    Tu macie kawalek wewnetrznych maili apple jak to jest ze statusami baterii nawet na starych softach:
    Quote:
    The Battery Health status of an iPhone 6 or an iPhone 6 Plus running iOS 11.3 might be unavailable after a battery replacement.

To prevent this from happening, follow the instructions below immediately after performing a battery replacement – do not allow the device to boot up before completing these instructions:
    Connect device to a power adapter and hold down home button to boot it to Recovery Mode. Important: The first bootup must be in Recovery Mode.

iPhone 6 should briefly display Apple logo, and then Connect to iTunes screen.
    iPhone 6 Plus should briefly display Apple logo, and will then display a blank black screen but the backlight will remain on.
    Using a timer, allow the device to remain in Recovery Mode for at least 1 minute while connected to charger.
    After 1 minute, restart the device by pressing and holding both home button and sleep/wake buttons until you see the Apple logo, then release the buttons.
    Allow the iPhone to start up normally.
    With the customer, check 'Battery Health' in Settings to demonstrate it is displaying maximum capacity following the battery replacement.
    If the Battery Health status shows an unknown, explain that the new battery is fully functional, even though the Battery Health status shows that the battery health is unable to be determined and nothing is displayed for Maximum Capacity. This occurs sometimes after a battery replacement on an iPhone 6 or iPhone 6 Plus running iOS 11.3. Apple is aware of this issue, and it will be addressed in an upcoming software update.
    If the customer wants to reset the Battery Health status immediately, they can use the steps below:
    Make sure the customer has a recent backup of their iPhone by checking Settings > iCloud > iCloud Backup > Last Successful Backup.
    If the customer uses iTunes to back up the iPhone, they should connect to iTunes and choose 'Back Up Now'.
    Once the backup is complete, erase the iPhone by tapping Settings > General > Reset > Erase All Contents and Settings.
    Once the device has been erased, restore the iPhone from the backup.
    If a customer wants to reset the Battery Health status immediately, but does not want to erase the device and set it up from a backup, then replace the battery again carefully following the replacement instructions above.
    Robertowroclaw
    Level 1  
    W nowszych softach powyżej 11.xx wszystko związane jest z układem Texas Instruments zamontowanym w baterii. Jesli dokonana zostanie wymiana baterii bez "dopasowania" jej do telefonu to taki będzie komunikat. Jedyne rozwiązanie w miare tanie to wymienić elektronikę z baterii , która była w oryginalnej baterii i przełożenie jej do nowej baterii. Wtedy nadal będzie stan starej baterii ale po kilku cyklach ładowania układ "odświeży" sobie stan baterii. Dopasowanie baterii jest mozliwe jedynie w autoryzowanych serwisach apple, które to programowo dopasowują baterie do telefonu - wpisując jej numer seryjny do urządzenia tak aby telefon widział nowy numer seryjny baterii. Podobnie ma się sprawa z wyświetlaczami w których nie działa funkcja true tone po wymianie wyświetlacza. Są do tego odpowiednie urządzenia wykonane przez chińczyków.
    Allx84
    Level 13  
    Takie programatory juz od dawna ma większość serwisów.
    blahfff
    Level 38  
    Allx84 wrote:
    Takie programatory juz od dawna ma większość serwisów.

Te programatory kompletnie nic nie wnosza w temacie komunikatu o baterii. Tutaj, jedyna opcja jest polaczenie starej elektroniki z nowymi ogniwami, badz wymiana baterii w jakims autoryzowanym serwisie Apple'a ktory ma ichniejszy programator i moze zapisac nowy sn baterii w telefonie.

Analogicznie z ekranami. Programatory dostepne na rynku pozwola przywrocic True Tone, ale juz komunikatu o wymianie wyswietlacza w iPhone'ach 11 i nowszych nie usuna. Tutaj trzeba przelutowac uklad ze starego wyswietlacza na nowy aby SN sie zgadzal.
    Allx84
    Level 13  
    No to mnie bardzo zaskoczyłeś, ostatnio wymieniłem baterię w iphone x i jest ok, po wymianie wyświetlacza w iph 11 pro również działa true tone i żadnych komunikatów nie ma. Jeżeli chodzi o wyświetlacz to kupiłem specjalnie do 11 pro icopy plus v2.1 na razie jedna sztuka, ale chyba się sprawdza, żadnych komunikatów nie ma. Poprzedni icopy, który miałem nie obsługiwał 11 pro.
    blahfff
    Level 38  
    Baterie od serii XR/XS i wyswietlacze w 11-ce dopiero, nawet po wymianie na inny, oryginalny. Po jednej z aktualizacji softu komunikat nagle zniknal, ale zdaje sie, ze w aktualnej spowrotem wraca.

https://www.ifixit.com/News/32343/apple-is-locking-batteries-to-iphones-now
    https://www.ifixit.com/Guide/iPhone+11+Series...Important+Display+Message+-+100%25+Fix/135680

https://www.youtube.com/watch?v=zc3-qyX780w
    https://www.youtube.com/watch?v=rdIjopmCmRw
    https://www.youtube.com/watch?v=agq2HPK-WqY
    Allx84
    Level 13  
    No to poczekam na kolejną 11 zobaczymy co będzie. Możliwe, że komunikat o wyświetlaczu wyświetli się za kilka dni? Czy w bateriach trzeba wymieniać całą elektroniką, czy można jakiś konkretny układ na niej?
    blahfff
    Level 38  
    Masz pokazane na filmach, zasadniczo to spawa sie nowe ogniwa to starej elektroniki. Jesli chodzi o komunikat - moze pojawic sie po jakiejs aktualizacji. Przez 2 tygodnie powinien wyswietlac sie na ekranie blokady, pozniej juz tylko w ustawieniach, chyba, ze Apple znowu cos zmieni.
    Allx84
    Level 13  
    Czyli to fart. A ja byłem przekonany, że nowy programator ogarnie temat. W końcu co chwila wychodzą nowe programatory, które coś wnoszą. Jeszcze się za bardzo nie trafiają xs itp na wymianę baterii, ale widzę, że w spawarkę trzeba się zaopatrzyć.
    blahfff
    Level 38  
    Szczerze mowiac, nie wiem czy warto ryzykowac. To tylko komunikat, na dzialanie wplywa.