Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LaserJet 1100 - stuki i dziwne inicjowanie

19 Lut 2019 07:28 294 3
  • Poziom 9  
    Witam, dostałem od kolegi drukarkę HP 1100. Drukarka stała z 10 lat w garażu u niego. Kupiłem toner (zamiennik) włożyłem i działa.
    Jak wkładałem toner zauważyłem że w środku było pełno syfu od tonera , pajęczyn itp. Pomyślałem wyczyszczę i będę miał drukarkę i wiele radochy z czyszczenia:)
    Ściągnąłem manual servis... i do roboty...
    Po złożeniu zonk...:(
    Drukarka drukuje nawet ładnie bez kropek itp ale wydaje dziwne odgłosy , coś puka w trakcie przesuwu papieru. Rozbierałem dwa razy i lipa nie mogę zidentyfikować ...
    Druga rzecz, po inicjowaniu drukarki uruchamia się na sekundę (zaczynają się kręcić wałki, papieru nie pobiera) potem na sekundę lub krócej zatrzymuje się. i znowu rusza, tym razem drukując.
    Kurcze nie robiła tak przed moimi rączkami...
    Napracowałem się zeszło mi ładnych parę godzin, z umyciem obudowy i wkurza mnie teraz że coś popsułem...
    Proszę pomóżcie!!!!
  • Poziom 14  
    Dziwne odgłosy i pukanie to zapewne toner, który włożyłeś. Zamienniki często tak mają.
  • Poziom 9  
    Niestety to nie toner, byłem u kolegi z tym tonerem , włożyłem do jego drukarki i nic nie hałasuje...

Dodano po 17 [minuty]:

To jest takie pukanie i tylko podczas tego jak wałki się kręcą...
  • Poziom 17  
    Nie puka przypadkiem jakiś tryb wciągający papier, który załączany jest elektromagnesem z boku? U mnie problemem był własnie elektromagnes, który załączał tryby jak pobierało kartkę, elektromagnes miał piankę która się wykruszyła i ciągle zwierał. Powodowało to wciąganie czasem kilku kartek na raz. Wystarczyło wyczyścić, podłożyć taśmę dwustronną piankową z zaklejoną jedną stroną i jest ok. Chyba, że coś namieszałeś podczas składania.