Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mercedes w202 c220 - Jak ustawić rozrząd

brzozowski886 19 Feb 2019 17:24 1278 5
    brzozowski886
    Level 12  
    Witam.
    Wymieniałem głowicę w mercedesie w202 c220 i mam teraz problem z ustawieniem rozrządu/ zapłonu. Wszystko poskładałem taj jak powinno być, rozrząd ustawiłem według schematu czyli na górze blokada na wałku ssącym (wałki rozrządu na punktach), i teraz nie mogę dojść do ładu z pompą i wałem. Pompę mam lukasa, blokuję ją kołkiem tak jak powinno być ale jak ustawię wał na 14 stopni po GMP to nie zgadza mi się wtedy już nic. Po przekręceniu dwa razy wałem na dole mi wychodzi niecałe 10 stopni , góra się zgadza i niby pompa też da się zablokować ale tych fasolek nie da się ustawić na środku. Raz już wszystko poskładałem odpaliłem ale cały czas kopcił na niebiesko, zapach był taki jakby niedopalone paliwo, na moje ucho to tak jakby był przestawiony rozrząd. Podpowie mi ktoś co z tym zrobić?
    brzozowski886
    Level 12  
    No dobra a powiedz mi teraz co z Tą pompą?
    Jak ją ustawić? Ustawiłem dzisiaj wał na 14 stopni i wkręciłem napinacz wypełniony olejem i po przekręceniu dwa razy ustawił mi się wał na jakieś 23 do 25 stopni.
    brzozowski886
    Level 12  
    A powiedzcie mi koło na pompie trzeba odkręcać? Ono jest na klinie?
    tomek70
    Level 21  
    Ustawiasz 14 stopni po OT , blokujesz koło pompy , odkręcasz nakrętkę , wysuwasz pompę z koła , blokujesz , wkładasz w koło , skręcasz.