Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania Irizar K420 2009rok - Nie działają drzwi oraz klapy boczne

19 Lut 2019 21:57 285 3
  • Poziom 2  
    Mam problem z drzwiami w autobusie scania irizar 2009 rok, przy tylnych drzwiach zrobiłem niechcący zwarcie i przestały działać drzwi oraz klapy boczne. Bezpieczniki są ok, przekaźniki raczej też, zmieniałem komputer od drzwi i dalej nie działa, potrzebuję pomocy, co jeszcze mogło wywalić???

Dodano po 4 [minuty]:

zrobiłem zwarcie na kablu 500+dore taki miał opis

Dodano po 3 [godziny] 24 [minuty]:

Może ktoś ma jakiś schemat instalacji elektrycznej drzwi
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 11  
    Witam
    Jaki ten Irizar Twój jest i4, i6, i8 ?
    masz jakieś komunikaty na desce ? np otwatre drzwi ?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    Scania irizar cenzury K420 2009 3oska , nic się nie pali na desce, drzwi są otwarte a nie pokazuje na desce, przy naciskaniu przycisku od drzwi nic się nie odzywa, żaden przekaznik nic

Dodano po 1 [godziny] 46 [minuty]:

Może ma ktoś jakiś schemat zrobiłam zwarcie na kablu 500+door multimetr pokazuje na nim mase a raczej powinien być plus
  • Poziom 2  
    Nie napisałeś czy poradziłeś sobie.
    Po pierwsze zabudowę wykonał Irizar i schematy są w skoroszycie - jeśli dostałeś pełną dokumentację z autobusem.
    Po drugie - podstawa - czy drzwi masz sterowane pneumatycznie czy elektrycznie?
    Schematy, bezpieczniki i przekaźniki w autobusie są to dwa różne układy dla zabudowy Irizara i instalacji Scanii połączone ze sobą.
    Kilka razy miałem już problemy z przekaźnikami i "chyba " działają nie może być podstawą do szukania dalej innych przyczyn.