Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Terma/bojler na działce przestał grzać, ale kontrolka się świeci.

19 Lut 2019 18:56 336 4
 • Poziom 1  
  Dzień dobry,

  Gorąca prośba o poradę. Miałem na działce wyłączoną (spuszczoną) z termy wodę i podczas włączania prądu nie zauważyłem, że terma pozostała włączona (bez wody) do prądu. Efekt: nie grzeje wody, choć kontrolka regulacji temperatury nadal się świeci. Odkręciłem płytkę zakrywającą wszystkie wewnętrzne komponenty i proszę o pomoc, co mogłoby spowodować tą awarię. Muszę to naprawić sam, bo działka jest na zabitej dechami wsi. Załączam zdjęcia urządzenia.
  Z góry dziękuję za porady.
  Terma/bojler na działce przestał grzać, ale kontrolka się świeci. Terma/bojler na działce przestał grzać, ale kontrolka się świeci. Terma/bojler na działce przestał grzać, ale kontrolka się świeci. Terma/bojler na działce przestał grzać, ale kontrolka się świeci. Terma/bojler na działce przestał grzać, ale kontrolka się świeci.
 • Poziom 39  
  Jeśli grzałka pracowała bez wody to prawdopodobnie się przepaliła.
  Sprawdź czy na przewodach zasilających grzałkę jest 230V po włączeniu bojlera do zasilania.
 • Poziom 27  
  Pewnikiem spaliła się grzałka. Weź miernik i sprawdź czy jest "przejście" przez grzałkę po uprzednim odłączeniu bojlera od sieci i odłączeniu przewodów od grzałki.
 • Poziom 1  
  Tak sprawdzę to w weekend. Jeżeli spaliła się grzałka, to jest szansa kupić nową taką samą? Terma z głębokiego PRLu.
 • Poziom 39  
  Jeżeli grzałka będzie spalona to musisz wymontować oryginalną i zabrać ją na wzór a zakupić można: https://www.egrzalki.pl/pl/c/GRZALKI-DO-BOJLERA/73
  Najpierw sprawdź czy nie zadziałał przypadkiem bezpiecznik termiczny ( ta czarna kostka) bo jeśli tak to grzałka mogła przetrwać.