Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Terma/bojler na działce przestał grzać, ale kontrolka się świeci.

19 Lut 2019 18:56 336 4
  • Poziom 1  
    Dzień dobry,

Gorąca prośba o poradę. Miałem na działce wyłączoną (spuszczoną) z termy wodę i podczas włączania prądu nie zauważyłem, że terma pozostała włączona (bez wody) do prądu. Efekt: nie grzeje wody, choć kontrolka regulacji temperatury nadal się świeci. Odkręciłem płytkę zakrywającą wszystkie wewnętrzne komponenty i proszę o pomoc, co mogłoby spowodować tą awarię. Muszę to naprawić sam, bo działka jest na zabitej dechami wsi. Załączam zdjęcia urządzenia.
    Z góry dziękuję za porady.
    Terma/bojler na działce przestał grzać, ale kontrolka się świeci. Terma/bojler na działce przestał grzać, ale kontrolka się świeci. Terma/bojler na działce przestał grzać, ale kontrolka się świeci. Terma/bojler na działce przestał grzać, ale kontrolka się świeci. Terma/bojler na działce przestał grzać, ale kontrolka się świeci.
  • Poziom 39  
    Jeśli grzałka pracowała bez wody to prawdopodobnie się przepaliła.
    Sprawdź czy na przewodach zasilających grzałkę jest 230V po włączeniu bojlera do zasilania.
  • Poziom 27  
    Pewnikiem spaliła się grzałka. Weź miernik i sprawdź czy jest "przejście" przez grzałkę po uprzednim odłączeniu bojlera od sieci i odłączeniu przewodów od grzałki.
  • Poziom 1  
    Tak sprawdzę to w weekend. Jeżeli spaliła się grzałka, to jest szansa kupić nową taką samą? Terma z głębokiego PRLu.
  • Poziom 39  
    Jeżeli grzałka będzie spalona to musisz wymontować oryginalną i zabrać ją na wzór a zakupić można: https://www.egrzalki.pl/pl/c/GRZALKI-DO-BOJLERA/73
    Najpierw sprawdź czy nie zadziałał przypadkiem bezpiecznik termiczny ( ta czarna kostka) bo jeśli tak to grzałka mogła przetrwać.