Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Focus 1.8 tddi - Błąd łaczenia z ECU

19 Lut 2019 23:08 219 9
  • Poziom 3  
    Witam
    Mam Forda Focusa z 2001 r. 1.8 tddi 75km. Potrzebuje zaprogramować klucze do nowego sterownika pompy wtryskowej bo poprzedni uległ uszkodzeniu na tyle nie można go naprawić (pęknięcie płytki), ale nie mogę połączyć się z ecu za pomocą interfejsów ELM327 1.5 na usb, na bluetooth i interfejsu ELS27 (elm327 1.3a) wyskakuje- upewnij się czy zapłon jest włączony, no jest i nawet w programie scanmaster odczytuje napięcie akumulatora. Napięcie na złączu obd pin 16 jest 12v. Co ciekawe za pomocą cd+ autocom łącze się normalnie. W sumie testowałem 7 kabli i inne samochody normalnie sprawdzają a tego forda nie chce. Auta nie da rady odpalić bo immobilizer blokuje. Klucze chce zaprogramować przez Forscan bo tak udało mi się w mondeo i innym fordach, a tu bez połączenia z ECU nie dam rady.Może ktoś się spotkał z takim przypadkiem. Kluczyków od tego sterownika niemam i nie bedzię.
  • Poziom 3  
    Nie stać mnie na launcha, a w mojej okolicy nikt nie ma tego interfejsu. Pytałem dzwoniłem po warsztatach. Jakaś inna opcja?
  • Poziom 3  
    Jeszcze nie testowałem interfejsu command+ vcm, ale rozkładam ręce a potrzebuje mieć sprawne auto, a mechanicy nie chcą się podjąć, a naprawa musi być wykonanan u mnie bo nie mam kasy na lawety.
  • Poziom 3  
    A może ktoś w inny sposób odcinał immo, bo szukam schematów co gdzie jak, ale rozumiem że taka wiedza kosztuje, ale mam gardłową sytuację i muszę uruchomić tego forda.
  • Poziom 35  
    polskisum napisał:
    Potrzebuje zaprogramować klucze do nowego sterownika pompy wtryskowej
    jesli uzywany i nie wyczyszczony to nic tam nie zapiszesz. Jesli wyczyszczony to zapisze sie sam po włączeniu zapłonu. I tyle w temacie .
  • Poziom 3  
    Dobra to już ustaliliśmy ze sterownik idzie do wyzwrowania.
    Ale jak połączyć sie z ecu za pomocą elm albo els. Szyna obsługiwana przez kable