Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung 920N Prośba o lokalizacje kondensatorów zasilacza MJ19BS

19 Lut 2019 23:26 156 3
  • Poziom 8  
    Witam, potrzebuje pomocy. Rozebrałem monitor który ma do wymiany kondensatory w płytce zasilacza, wylutowałem je i poszedłem kupić takie same ale przez moje zapominalstwo nie zapisałem sobie ani nie zrobiłem zdjęcia aby zapamiętać ich prawidłowe położenie do ponownego wlutowania. Kondensatory do wymiany łącznie 4 sztuki 2x 1000uF 16v i 2x 1000uF 25V i teraz nie wiem w które pola prawidło je wlutować. Monitor to Samsung 920N model LS19MJAKSZ/EDC. Płyta zasilacza MJ19BS BN44-00113A Rev : MP 5.0 . Wiem że mogę wlutować 4 takie same 1000 25V zamiast tych 2 sztuk 16v ale mam daleko do sklepu elektrycznego. Szukałem po necie też rozpiski podzespołów według kodów na płytce zasilacza wydrukowane obok pola na kondensator np. C615 ale z marnym skutkiem. Jak ktoś wie gdzie prawidłowo wlutować te kondensatory to był bym bardzo wdzięczny. Dzięki

• Poziom 27  
    Witam
    Możesz śmiało wylutowac na 25V wszystkie .
    Kondensatory można dawać o wyższym napięciu ale nigdy o niższym !!!
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Jak na schemacie.

• Poziom 8  
    miecho18 napisał:
    Jak na schemacie.

Dziękuję ślicznie o to właśnie mi chodziło. Oszukałem się po necie jak głupi tego schematu i jakoś nie wpadł mi w oczy. Dzięki wielkie za pomoc. Leci łapka.