Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie radio CB do TIR-a Volvo FM?

T.O.M.M.Y 03 Mar 2019 11:30 4044 36
    freebsd
    Level 40  
    Hektar Zahler wrote:
    Zwróć uwage, że anteny helikalne (śrubowe) jak Firestik FS/Wilson FGT mają idealnie prostopadłą ch-kę promieniowania.
    Zapewne analogicznie jak inne anteny skrócone 5/8. W wakacje kupie sobie taką do testów, ale raczej nie do użycia. Za grube, za ciężkie i za sztywne.
    SP5IT
    VIP Meritorious for electroda.pl
    freebsd wrote:
    Hektar Zahler wrote:
    Zwróć uwage, że anteny helikalne (śrubowe) jak Firestik FS/Wilson FGT mają idealnie prostopadłą ch-kę promieniowania.
    Zapewne analogicznie jak inne anteny skrócone 5/8.
    Jest duża różnica w charakterystyce promieniowania anteny bottom loaded od linerar loaded.
    M
    Hektar Zahler
    Level 34  
    I dlatego skuteczniejszego ręczniaka od A 38 chyba już nie będzie. Testowałem rozmaite antenki ręczne i to jest jedna jedyna, jaka stroi się wręcz idealnie do 50Ω wprost z ręki. Już pomijając jej ch-kę, o której wyżej. Jak ktoś ma cokolwiek pojęcia o w.cz., to wie jak dobrą robotę wykonał konstruktor tejże. Musiało minąć naprawdę kupę czasu od kiedy przerażająco dalekie osiągi jak na miniaturkę anteny mogłem szczegółowo zdiagnozować coraz przystępniejszym cenowo analizatorem.

freebsd wrote:
    W wakacje kupie sobie taką do testów, ale raczej nie do użycia. Za grube, za ciężkie i za sztywne.
    A skąd !!! Nie widziałeś chyba jeszcze anteny giętkiej w całości na miedzianej sprężynie, więc radzę rozwagi trochę.

p.s.

Przypomniała mi się jeszcze jedna szczególna antena mobilowa (jaką kolega usilnie chce mieć) tejemny kryptonim DV - pamiętacie ?

Ech, wspomnienia...
    freebsd
    Level 40  
    Hektar Zahler wrote:
    A skąd !!! Nie widziałeś chyba jeszcze anteny giętkiej w całości na miedzianej sprężynie, więc radzę rozwagi trochę.

Nie, nie widziałem. I co z tego?
    Hektar Zahler
    Level 34  
    Nie zaszkodzi zapytać. Tylko litości z rozwagą jakąś. Samo pytanie "Co kupić ?" w tytule działu już jest. Pozdrawiam serdecznie.
    Hektar Zahler
    Level 34  
    Z króciutkim AT-900 możesz mieć problemy strojeniowe, których sam nie przeskoczysz, więc ja bym wziął pod warunkiem, że będzie na wymianę. Mechanicznie niczego sobie. Musi być tylko mocno skręcona, bo mokra cewka i będzie do wyrzucenia. A najlepiej liznąć ją silikonem i po sprawie. Co do radia. Widziałeś potrzebę squelcha na potencjometrze, a teraz jakby nie widzisz, że jego brak będzie utrapieniem !!! Dlatego jak już mówiłem - poszukać osoby co da do ręki, pokaże palcem.