Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Peugeot 307 + radio VDO RD3-00 - Podłączenie radia - brak odzewu (tylko cd wciąg

bkroy 20 Feb 2019 18:04 4206 12
    bkroy
    Level 11  
    Witam,
    Auto Peugeot 307 sw (2004 przed FL).
    Radio dedykowane do auta VDO RD3-00 - zdjęcie radia + kostek iso w załączeniu.
    Wcześniej w aucie było jakieś inne radio LG (iso) - nie wiem czy ktoś nie zamienił PINów w kostkach iso (radio to było podłączone bezpośrednio bez żadnych przejść).

Kupiłem radio dedykowane do auta (żeby działał patyk sterujący przy kierownicy) - sprzedawca twierdzi, że radio było sprawne i pochodziło z Peugeot 206. Do radia przesłał mi kod, ale nigdzie w moim 307 nie wyświetliło się nic co dotyczyło wprowadzenia kodu.
    Radio po podłączeniu kostek ISO wyciąga i wysuwa płytę cd, natomiast żadnych szumów nie słychać.

Zdjęcia w załączeniu. Czy ktoś coś może pomóc? Jak zdiagnozować radio i jak je połączyć?
    Wiem, że u brata w Citroenie saxo radio ISO (zamiennik sony) trzeba było zmieniać kolejność PIN w kostce... Może w 307 też ktoś to zrobił, żeby podłączyć iso LG (radio nieoryginalne) i teraz oryginał VDO nie działa?
    Peugeot 307 + radio VDO RD3-00 - Podłączenie radia - brak odzewu (tylko cd wciąg Peugeot 307 + radio VDO RD3-00 - Podłączenie radia - brak odzewu (tylko cd wciąg Peugeot 307 + radio VDO RD3-00 - Podłączenie radia - brak odzewu (tylko cd wciąg Peugeot 307 + radio VDO RD3-00 - Podłączenie radia - brak odzewu (tylko cd wciąg
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    LWD11
    Level 31  
    Podejrzewam że wyświetlacz ma wyłączoną obsługę fabrycznego radia. Żeby to sprawdzić trzeba podłączyć diagnostyke.
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Level 37  
    bkroy wrote:
    Kupiłem radio dedykowane do auta

A nr VIN masz dopisany do radia ?
    bkroy
    Level 11  
    Witam,
    Dziękuję za odzew w temacie:
    1. schematy - nie wiele mi mówią... mogę od kolegi z 307 fl wziąć jego radio i wpiąć do mnie - jeżeli ruszy, tzn że moje kostki/PINy są ok. Swoją drogą podobny temat jest tutaj (piny) i zaraz sprawdzę jak to wygląda u mnie:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3150849.html
    Czarna wtyczka ISO wygląda tak samo (zakładając kolory kabli, ale że są 2 zielone to przypadkiem mógł ktoś zamienić).

2. radio dedykowane do samochodu, natomiast mam obawy o sam model, bo z tego co wiem to są: RD3-00 i RD3-01 (u mnie RD3-00) - nie mam pojęcia czym się różni -00 od -01 i czy ma to wpływ na uruchomienie radia?

3. dlaczego wyświetlacz miałby być odłączony od radia - skoro jest dedykowany do tego (RDS, głośność itd) - radio samo w sobie nie ma żadnego wyświetlacza

4. VIN - z tego co wiem, to to radio pochodzi z 206 i musiało mieć wprowadzony w pamięć VIN 206. Ja mam 307 i inny VIN, ale o ile mi wiadomo, to radio powinno 100% działać, tylko co chwilę robić beeb-beeb (jako anty-kradzież i montaż radia z innego auta) - do zmiany przez diagbox VIN (wpięcie radia do samochodu i przez OBD zmiana VIN w pamięci radia). Jeżeli nie mam racji, to proszę o info.

5. do radia właściciel przesłał mi 4-cyfrowy kod - do wprowadzenia aby radio się uruchomiło. Gdzie i jak to wprowadzić, nie mam pojęcia - na wyświetlaczu nic się nie pokazuje.
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Level 37  
    307 FL ma inne radio.

RD4.

Na can a ty masz van.
    bkroy
    Level 11  
    SZYMON BYDGOSZCZ wrote:
    307 FL ma inne radio.

RD4.

Racja - model radia jest inny, rozumiem, że nie będzie działać... Jak sprawdzić i ruszyć moje radio?
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Level 37  
    bkroy wrote:
    dlaczego wyświetlacz miałby być odłączony od radia

Nie odłączony tylko :

LWD11 wrote:
    wyświetlacz ma wyłączoną obsługę fabrycznego radia

Proszę czytać ze zrozumieniem lub serwis radiowy .
    bkroy
    Level 11  
    SZYMON BYDGOSZCZ wrote:
    bkroy wrote:
    dlaczego wyświetlacz miałby być odłączony od radia

Nie odłączony tylko :

LWD11 wrote:
    wyświetlacz ma wyłączoną obsługę fabrycznego radia

Proszę czytać ze zrozumieniem lub serwis radiowy .

W jaki sposób włączyć obsługę radia w wyświetlaczu?

W kontekście radia - jak pisałem są modele RD3-00 oraz RD3-01 (panel przedni jest taki sam, czym się różnią nie wiem).
    Poniżej foto radia RD3-01 (które jako model po nr VIN zostało dopasowane przez innego forumowicza do mojego 307 radio RD3-01, kupione jest RD3-00).

Peugeot 307 + radio VDO RD3-00 - Podłączenie radia - brak odzewu (tylko cd wciąg Peugeot 307 + radio VDO RD3-00 - Podłączenie radia - brak odzewu (tylko cd wciąg
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Level 37  
    bkroy wrote:
    W jaki sposób włączyć obsługę radia w wyświetlaczu?

Np. PP2000.
    bkroy
    Level 11  
    Mam dostęp do diagboxa.
    Czy wiesz gdzie i jak to ustawić? Rozumiem, że radio ma być podłączone do instalacji samochodu?
    Czy różnica w modelu radia RD3-00 / RD3-01 nie ma tutaj znaczenia?
    bkroy
    Level 11  
    Radio podłączone.
    Peugeot 307 + radio VDO RD3-00 - Podłączenie radia - brak odzewu (tylko cd wciąg Peugeot 307 + radio VDO RD3-00 - Podłączenie radia - brak odzewu (tylko cd wciąg
    Grają wszystkie głośniki przód i tył (w menu radia jest opcja tylko balance L/R, nie ma front/rear - zgodnie ze screenem) + wyświetlają się wszystkie funkcje na wyświetlaczu.
    Prośba o pomoc w identyfikacji błędu dotyczącego wyświetlacza (o co chodzi)? Zignorować to?
    bkroy
    Level 11  
    Diagbox - włącznie opcji radia fabrycznego (zamiast zamiennika) + automatyczne wprowadzenie VIN samochodu. Wszystko gra.