Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwi±zano] Słabe ci¶nienie ciepłej wody w kranie oraz niska temperatura, kocioł Vaillant

20 Lut 2019 19:33 1170 16
  • Poziom 12  
    Witam/
    Mam problem z kotłem gazowym Vaillant. Od jakiego¶ czasu zauważyłem spadek ci¶nienia ciepłej wody w kranach. Do tego temperatura wody na tych samych ustawieniach jest trochę jakby niższa może. Kocioł również grzeje wodę w grzejnikach ale tam nie zauważyłem jaki¶ problemów. Jest to na pewno starszy model kotła. Może ma on jaki¶ filtr wody na krany? Zamieszczam zdjęcia po zdjęciu obudowy. Nie wykluczam, że być może w niedługim odstępie stało się to wtedy gdy była wymieniana instalacja ruroci±gów wokół mnie przez jaki¶ czas.
    Słabe ci¶nienie ciepłej wody w kranie oraz niska temperatura, kocioł Vaillant Słabe ci¶nienie ciepłej wody w kranie oraz niska temperatura, kocioł Vaillant Słabe ci¶nienie ciepłej wody w kranie oraz niska temperatura, kocioł Vaillant
  • Poziom 34  
    Filtr powinien być przed kotłem na dopływie zimnej wody. Powinien być poprzedzony zaworem odcinaj±cym. Ale na zdjęciach go nie widać.
    Siteczko jest też zamontowane wewn±trz kotła przed czujnikiem przepływu - ale tutaj najlepiej jak serwisant się dostanie, bo póĽniej trzeba wymieniać uszczelki - oryginalne.

Poza tym to pewnie dawno nikt do niego nie zagl±dał, a widać dużo ¶ladów wycieków. Wezwij lepiej porz±dnego serwisanta.
  • Poziom 12  
    Zrobię jutro lepsze zdjęcia w celu zlokalizowania. Wydaje się to bardzo prawdopodobne w takim razie, że tam mogło się przytkać
  • Poziom 34  
    Najlepiej zrób zdjęcia całych rur przył±czeniowych i osprzętu na nich.
  • Poziom 12  
    Czy to juz cos mowi?
    Słabe ci¶nienie ciepłej wody w kranie oraz niska temperatura, kocioł Vaillant Słabe ci¶nienie ciepłej wody w kranie oraz niska temperatura, kocioł Vaillant Słabe ci¶nienie ciepłej wody w kranie oraz niska temperatura, kocioł Vaillant
  • Poziom 34  
    Jeszcze nie widać zaworu ani filtra na dopływie ZW.
    Tutaj masz zaznaczone które rury s± od czego:
    Słabe ci¶nienie ciepłej wody w kranie oraz niska temperatura, kocioł Vaillant
    Ta na niebiesko to dopływ ZW. Cofaj się wzdłuż tej rurki aż dojdziesz do jakiego¶ zaworu i być może filtra.
  • Poziom 12  
    Zrobilem lepszw dojscie i zgadza sie. Niebieskie to doplyw a rozowe cwu to wlasnie jak odkrece wode to grzeje sie. W dol nie widze filtra. Idac w gore na foto jest cos jakby mosieznego i wchodzi to chyba do wymiennika ciepla o ile dobrze wyczytalem. Tam na foto widac jakby seger ktory cos trzyma. Moze tam jest filtr?
    Słabe ci¶nienie ciepłej wody w kranie oraz niska temperatura, kocioł Vaillant Słabe ci¶nienie ciepłej wody w kranie oraz niska temperatura, kocioł Vaillant Słabe ci¶nienie ciepłej wody w kranie oraz niska temperatura, kocioł Vaillant Słabe ci¶nienie ciepłej wody w kranie oraz niska temperatura, kocioł Vaillant
  • Poziom 34  
    Rzeczywi¶cie nie ma żadnego filtra na wej¶ciu ZW. Jest tylko zawór odcinaj±cy i zawór zwrotny.

Filtr fabryczny masz wbudowany w kocioł tutaj w zielonym kółku:

Masz też schemat jak to jest zmontowane - filtr to nr 31:

A tak on wygl±da:

Pewnie będziesz musiał zakręcić wodę zaworem na ZW przed kotłem. Odkręcić nakrętkę przył±czeniow± pod kotłem - t± w zielonym kółku, odgi±ć rurkę, żeby dostać się do filtra.
  • Poziom 12  
    Czy chodzi o to gdzie zaznaczylem ze odkrecam ta nakretke odginam rurke a w srodku jest sitko?
  • Poziom 34  
    Nie.
    Miejsce sitka zaznaczyłem na zielono:
    W tym miejscu u ciebie też możesz odkręcić, odgi±ć i wyj±ć rurkę, a potem odkręcić w tym miejscu które wskazałem i wyj±ć cały ten mosiężny "zawór".
  • Poziom 12  
    Jak juz wyjme to ta srubka wkrecana na plaski klucz ma byc jakos luzno? Wkrecona na maxa?
  • Poziom 34  
    To jest zawór odcinaj±cy/zamykaj±cy dopływ ZW
  • Poziom 12  
    To nic nie ruszam. Zdemontowalem i sitka nie ma odziwo, aby w dziurce jak widac byly takie zanieczyszczenia. Pod cisnieniem wyplukalem z obu stron i skladam.
    Kurcze pod palcem czuje ze te syfy ja w rurce ktora idzie wglab pieca do tego wyzej. Gdzie moge to rozkrecic wyzej?
    Zajrzalem lepiej. Jedbak bylo tam sitko :) nie idzie go wyjac wiec wyczyszcze i skladam ;) i test.
  • Poziom 36  
    Jak już tak rozrkęcasz to przydałoby się zdemontować wymiennik płytowy, bo pewnie on będzie miał osad z kamienia, który może Ci ograniczać przepływ wody wodoci±gowej.
    Ponadto warto przeczy¶cić obieg wody kotłowej, a więc zawór trójdrożny, wymiennik pierwotny itd.
    W sumie możesz to wszystko sam rozkręcić ale potrzebny będzie komplet oryginalnych uszczelek do kupienia w Centrum Serwisowym Vaillant po podaniu numerów katalogowych.
    Generalnie z niektórymi rurkami jest trochę zabawy z wyci±gnięciem ale moim zdaniem warto. Ja czy¶ciłem cały tor wodny w kotle i jest różnica.
    Tylko po symbolu i fotkach wynika, że masz wersję TURBO z zamknięt± komor± spalania, ja mam atmosferyka, więc jest pro¶ciej.
    Odpowietrznik przy pompie do odkamienienia, bo widać tam ¶lady wycieku.
    Mi też ciekło z odpowietrznika ale odkamienienie pomogło i odpowietrznik działa jak nowy ;)
    Miałe¶ też wyciek na zasilaniu c.o. tak jest taka uszczelka w formie metalowej obr±czki chyba po 2zł w serwisie.
    Generalnie trochę zaniedbany ten kocioł, więc jak dla mnie czyszczenie tory wodnego wyjdzie mu na dobre.
    U mnie choć wydawało się, że wiele nie ma do czyszczenie to czyszczenie poprawiło sprawno¶ć kotła i widać, że lepiej grzeje. Już niewielka warstwa kamienia kotłowego ma znaczenie na sprawno¶ć grzania.
  • Poziom 34  
    A widziałe¶ jego zawór bezpieczeństwa? Tam też sporo leciało. Gdzie nie spojrzeć tam co¶ do roboty. Ciekawe jak wymiennik główny? Dlatego pisałem żeby znalazł porz±dnego serwisanta. Tu generalnie chodzi o dostępno¶ć czę¶ci.
  • Poziom 36  
    Tak widziałem, lało się niemal ze wszystkiego z czego mogło.
    Ja bym powiedział, że mój 13 letni atmosferyk przy tym kotle to wygl±da jak nówka sztuka z wystawy ;-)

Ten kocioł to niemal klon mojego kotła, a czyszczenie mojego kotła to było dla mnie do¶ć proste zadanie.
    Ale je¶li cało¶ć jest zasyfiona od ¶rodka tak jak to widać na zewn±trz to może to być wyzwanie pod k±tem nakładu pracy jak i pod k±tem ewentualnych kosztów je¶li dojdzie do konieczno¶ci wymiany czę¶ci. Głupi zawór bezpieczeństwa to było chyba ponad 250zł jak dobrze kojarzę, jak dojdzie jaki¶ wymiennik to ceny nówek z autoryzowanego serwisu mog± zabić ;)
  • Poziom 12  
    Sitko było zatkane, wszystko działa.