Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podtrzymanie daty i zegara Xblitz se

20 Lut 2019 20:34 621 23
  • Poziom 14  
    Witam. Rejestrator jazdy Xblitz GO SE, gdy używam codziennie wszystko działa jak należy, jednak wystarczy że jeden dzień auto stoi w garażu to już data, godzina resetują się do ustawień fabrycznych. Czy to jest wina głównej baterii. Pytam bo jest jeszcze jedna mała okrągła i to może ona odpowiada za podtrzymanie zegara?

• Poziom 43  
    Odlutuj ją, włącz urządzenie, ustaw datę, wyłącz, ponownie włącz i wszystko będzie jasne.
  • Poziom 14  
    Ale mówisz o tej małej?

• Poziom 43  
    Tak, o tej małej.
  • Poziom 14  
    To nie dzisiaj, nie jestem przygotowany. Wolałbym mieć w zapasie drugą na ewentualną podmianę, tyle że nie można z niej odczytać symbolu.
    Mam jeszcze pytanie ta duża bateria ma 3,7V i 300mAh czy moge tam wsadzić o większej pojemności.

• Poziom 43  
    Na małej muszą być jakieś oznaczenia, sprawdź jej napięcie.
    Może być o większej pojemności jeśli wymiarowo się zmieści.
  • Poziom 14  
    Odlutowalem tą małą bateryjkę i nic się nie dzieje, datę trzyma jaką ustawiłem.Ciekawe do czego jest. Nie ma żadnych oznaczeń oprócz napisu Japan. Zmierzyłem napięcie ma 2,58V. Założyłem bez niej i wszystko chodzi. Zobaczymy jak długo. Dużą baterię wymieniłem na 450 mAh, była troszkę większa ale jakoś weszła. Będę obserwował co się będzie działo.
  • Poziom 9  
    Czy wymiana baterii rozwiązała problem? Pytam, ponieważ mam identyczny.
  • Poziom 14  
    Niestety duża bateria chyba nie ma nic wspólnego z datą. Małej nie udało mi się wymienić, jest zgrzana z taką blaszką która jest zlutowana z płytą główna. Po za tym tak jak pisałem żadnego symbolu na nie nie ma. Jak jest zasilanie wszystko działa po wyłączeniu i włączeniu datę trzyma ale nie wiem jak długo bo wymieniłem rejestrator na nowy, a starego włączyłem po miesiącu i data uciekła do 2017. Tak więc może ta mała bateria jest odpowiedzialna za datę.
  • Poziom 3  
    Czy mógłbyś opisać jak dostać się do środka rejestratora?
    Odkręciłem 4 śrubki ale ekran z tylnej części nie bardzo chce zejść.
  • Poziom 14  
    Trzeba wsadzić coś cieńkiego między ekran i obudowę i delikatnie podważyć. Później już będziesz widział, z którejś strony trochę blokuje albo gniazdo USB albo uchwyt już za bardzo nie pamiętam. Trzeba delikatnie tym manewrować żeby ściągnąć.
  • Poziom 3  
    Ok dziękuje.
    A pamiętasz jeszcze gdzie zakupiłeś nową baterię?
    Dzwoniłem do serwisu xblitz i chcą 60 zł dając przy tym 6 miesięcy gwarancji. Zakładam, że wszystko i tak idzie z Chin i jest wielu dostawców, którzy mają w swojej ofercie takie baterie.
  • Poziom 14  
    Kupiłem na allegro troszkę większa ale miałem problem z włożeniem, więc lepiej taka samą.
  • Poziom 3  
    Udało mi się otworzyć urządzenie. (Xblitz GO - pierwsza generacja bez oznaczeń SE)
    Jeśli Was interesuje to dobrze użyć nożyka tego typu:

https://4.allegroimg.com/s512/019704/b1396871...Z-DO-TAPET-NOZYK-TAPETOWY-OSTRZE-18-MM-JAKOSC

Zaczynamy podważać naprzemiennie albo od strony gniazda pamięci albo od usb i podważamy do góry.

Następnie czeka nas odkręcenie czterech śrubek w każdym z rogu oraz dwóch śrubek przy złączu zasilania (do uchwytu) oraz na dole po środku.
    Aby dobrać się do baterii trzeba odkręcić wszystkie.

Nie wiem jeszcze jak z zacząć proces wymiany, gdyż jest mało miejsca a przewody baterii są przylutowane do płytki.
    Bateria w moim przypadku z oznaczeniem HBT303035 na allegro nie widzę zbyt dużo pozycji ale chiński portal aukcyjny wydaje się oferować całkiem sporo podobnych wynalazków.

http://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&i...7v+300mah+rechargeable+lithium+battery+303035

Nieco zabiegów wymaga złożenie wszystkiego w całość, trzeba zacząć od gniazda zasilania, a potem kombinować tak aby przyciski przy slocie karty pamięci faktycznie działały.

Zbych 62 prośba o info czy użyłeś lutownicy do wymiany czy bateria w Xblitz GO SE jest na jakiś mały wtyk?
    Jeśli lutownica to jaka?
  • Poziom 14  
    No niestety trzeba użyć lutownicy i to takiej jak że stacji lutowniczej, i koniecznie walnąć 100g żeby się ręce nie trzęsły 😃🤣😉🍻
  • Poziom 3  
    Oznaczenia baterii 303035 jak pewnie już ktoś zauważył prawdopodobnie wskazują na jej wymiar 3.0 mm grubości i 30x35 mm długość/szerokość.
    Niestety Xblitz nie postarał się za bardzo i nie pomyślał aby do płytki przylutować jakiś styk typu jst 2 pin aby wymiana baterii była łatwiejsza.

https://rcmaniak.pl/environment/cache/images/...oductGfx_c361b8846b6d8a6ac582102a75ecf853.jpg

Z ciekawostek to w pierwszej wersji modelu nie zauważyłem dodatkowej baterii.
  • Poziom 9  
    Czy byłby ktoś w stanie sprawdzić, czy po wymontowaniu dużej baterii, a zostawieniu tylko małej kamera trzyma datę? Niestety ja nie jestem w stanie tego sprawdzić ponieważ mam ją wlutowaną.
  • Poziom 11  
    duża bateria podtrzymuje urzadzenie do zapisu prawidłowego nagranego filmu mała zegar rtc. spakuj urzedzenie wyślij doi xblitz z wpisem dla Daniela zrobimy Ci to gwarancyjnie ;)

Dodano po 5 [minuty]:

Tylko złóż go tak zeby nie był rozłożony i dodaj dowód zakupu.

Dodano po 14 [minuty]:

Tylko złóż go tak zeby nie był rozłożony i dodaj dowód zakupu.
  • Poziom 3  
    Dlusio Ile czasu potrzebujecie na wymianę pogwarancyjną?
  • Poziom 9  
    Dzięki za propozycje, niestety kamera jest po takich przeróbkach, że wstyd ją wysyłać. Poza tym nie ma do niej dowodu zakupu.

Z tego co zauważyłem to jest problem z tą małą bateryjką, która chyba odpowiada za trzymanie daty w przypadku całkowitego rozładowania podstawowej baterii.

Aktualnie mam wlutowaną tą małą baterię, która nawiasem mówiąc ma 0,5V, więc coś z nią nie do końca jest chyba wszystko w porządku. Sądząc po jej rozmiarach pewnie powinna mieć 1,5 (te większe mają 3,0). Dodatkowo wymieniłem podstawową baterie na większą - być może nie będzie się rozładowywać i problem ze znikającą datą się rozwiąże. Jeżeli nie, to czy wymiana tej małej baterii wystarczy aby kamera trzymała datę? Czy jest jakiś inny problem?
  • Poziom 3  
    Witam wszystkich

Dotarła zakupiona bateria więc postanowiłem własnymi siłami dokonać wymiany.

Aktualną baterię odciąłem przewód po przewodzie (aby nie zrobić zwarcia) bliżej baterii tak aby zostawić dłuższe przewody do przylutowania nowej.

Przy transplantacji zabrakło 100g więc ręce mocno drżały :). Finalnie mogę powiedzieć, że urządzenie trzyma datę i godzinę (ciężko powiedzieć jak długo taki stan się utrzyma ale póki działa to temat uważam za zamknięty).

(Wersja Xblitz GO - pierwsza edycja).

podtrzymanie daty i zegara Xblitz se podtrzymanie daty i zegara Xblitz se podtrzymanie daty i zegara Xblitz se

• Poziom 43  
    He, więc jednak wyszło na moje ;)