Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Oznaczenia tranzystora mosfet przez tester do badania elementow elektronicznych

20 Lut 2019 21:19 168 3
  • Poziom 17  
    Hey wszystkim chciałem poradzić się was o co chodzi z tranzystorami mosfet?
    kupiłem sobie tester i pokazuje mi parametry ale za nic nie potrafię tego pojąć biorąc pod uwagę datasety .
    mam konkretny tranzystor mosfet nie znam jego oznaczeń bo są zatarte ale mam jego parametry z testera i tak więc pracuje w napięciu od 12v górna granica nie jest mi znana jest to na pewno typ z kanałem N tester podaje takie parametry RDS-4ohm
    Cg=10,8nF Vt-1,5V , Uf+ 552mV
    Ampery jego są min. od 10 amper w górę , czy może jest z was ktoś chętny pomóc i w rozwiązaniu mojego problemu i opisaniu które to oznaczenia będą w datasetach odpowiadające opisom z testera , ewentualnie dobranie tego tranzystora czy zlokalizowanie tego co badam dodam że jest on w obudowie DPAK

Ps. Jakieś linki na temat tranzystorów mosfet w wersji dla upośledzonych chętnie i mile widziane bo czytam i czytam i nie wiele rozumie :-) dziękuję za zainteresowanie

CZY KOLEDZY MOGĄ MI POMOC W TAKI SPOSÓB BY PRZEŁOŻYĆ TE PARAMETRY Z TESTERA NA PARAMETRY Z DATASETÓW ? EWENTUALNIE PODAĆ JAKIŚ KTÓRY BĘDZIE ODPOWIADAŁ TEMU CO PODAŁEM W PARAMETRACH ?

PS. WPISUJĄC W GOOGLE FRAZĘ MIERNIK MOSFETÓW DOSTAJĘ ODPOWIEDZ TYLKO Z TESTERAMI I SKLEPAMI NIE UDAŁO MI SIĘ ZLOKALIZOWAĆ JAKIEGOŚ KALKULATORA ITP... DZIEKUJĘ ZA POMOC

PARAMETRY PODSTAWOWE TO:

NAPIĘCIE OD 12V W GÓRĘ NAWET DO 200V
    NATĘŻENIE OD CO NAJMNIEJ 10A W GÓRĘ NAWET I 500A
    ZAKRES TEMPERATURY PRACY W JAKIM TRANZYSTOR BĘDZIE PRACOWAŁ TO : OD MINUS 30 DO PLUS 170 STOPNI CERCJUSZA

B.WAŻNY RODZAJ OBUDOWY : DPAK TZN. JAK W LINKU :
    https://pl.rs-online.com/web/p/tranzystory-mosfet/1038043/
    TEN TRANZYSTOR CO BADAM MA NAWET IDENTYCZNY WYGLĄD Z TYŁU RADIATOR SKOŚNY .
    RESZTA PARAMETRÓW OPISANA NA POCZĄTKU POSTU .
  • Poziom 19  
    W go...gle wpisz miernik mosfetów
    C pojemność
    g bramka
    d dren
    s żródło

t czas (time)
    u napięcie
  • Poziom 17  
    Witam problem był że nie mogłem zrozumieć co dane parametry znaczą ale jak ogarnołem to okazało się że każdy dataset otworzył przede mną swoje tajemnice i udało się dobrać tranzystor . Temat zamykam