Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

IRobot Roomba 4230 - Brak ładowania.

wieslaw99 21 Feb 2019 09:24 903 6
    wieslaw99
    Level 23  
    Witam kupiłem niedawno odkurzacz roombę 4230, zakupiłem nową baterię. I zauważyłem że zamiast ładowania baterii zostaje ona rozładowana. Napięcie ładowarki 22V po wpięciu do stacji dokującej i podczas ładowania na stykach dok-roomba jest około 15V, odkurzacz normalnie pulsuje jak przy ładowaniu w doku zapalone obydwa ledy lecz gdy sprawdzę po kilku minutach stan naładowania to ewidentnie napięcie spada na baterii. Po podłączeniu bezpośrednio zasilacza do roomby, pulsuje power na złączu baterii jest napięcie 4,9V i rozładowuje akumulator. Postanowiłem wymienić U2 i U4 niestety problem pozostał. Może miał ktoś podobny problem i poradził sobie z tym to bardzo proszę o pomoc w naprawie.
    wieslaw99
    Level 23  
    Bateria przeszła jeden pełen cykl, po tym zabiegu robot działał przez około 40min po czym już tylko rozładowywała stacja dokująca jak i bezpośrednie ładowanie rozładowywało ją.
    wieslaw99
    Level 23  
    Kupowałem już wcześniej od tego sprzedawcy i było wszystko OKi.
    wieslaw99
    Level 23  
    Wymieniłem płytę główną i problem z ładowaniem ustąpił, natomiast wystąpił inny kłopot, mianowicie nie mogę zaprogramować odkurzacza na sprzątanie o określonej godzinie. Ustawiam aktualną godzinę w pilocie następnie ustawiam godzinę i dzień sprzątania i nie mogę przesłać danych do romby. Odkurzacz nie przyjmuje danych, żadnych dźwięków i reakcji kontrolki STATUS. Jak sprawdzić czy w ogóle kontrolka STATUS dział?
    Inne funkcje z pilota działają normalnie.
    PUMAKOTGPS
    Level 2  
    Mam pytanie podobne, może ktoś pomoże. Mam odkurzacz SMUVE , bateria 14,8 2600 . Teraz ma napięcie około 0.2V . Jak wstawiam na bazę to zaczyna ładować jakieś 4 min i przestaje. Jak nacisnę pilot to odkurzacz drgnie i koniec. Ciekawe jest to że jak postawi się do bazy odkurzacz bez akumulatora to jest komenda że ładuje ale też tylko z 3-5 minut i przestaje. Czy to normalne?? Czy akumulator jest uszkodzony? Jak tak to gdzie najłatwiej kupić?? Błagam o pomoc. Moja mama nie może sama odkurzać z racji choroby i odkurzacz to jedyne zbawienie. Proszę o pomoc : kontakt email gpseden(malpa)int.pl . Z góry dziękuje. Wiem że to czas i kłopot ale proszę o poradę.