Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Motorola One vs Huawei P Smart 2019 vs Xiaomi Mi A2 Lite

Yeti16 21 Feb 2019 10:17 666 1
 • #1
  Yeti16
  Level 4  
  Witam, zastanawiam się nad wymianą telefonu. W grę wchodzą te 3 modele wymienione w temacie: Moto 64GB, Huawei 64GB, Xiaomi 32 GB. Interesuje mnie przede wszystkim optymalizacja i płynność/jakość działania telefonu w praktyce (zarówno hardware i software), suche dane znalazłem w internecie. Może jesteście w stanie napisać coś od strony praktycznej, za co z góry dziękuję.

  Ważny jest też dla mnie aparat główny, przedniego prawie nie używam. Oczywiście nie oczekuję jakości lustrzanki :] Kolejna sprawa to bateria, wiem ile mają mAh, ale podejrzewam, że wiele też zależy od optymalizacji smartfona. Może któryś z nich ma soft, który ogranicza zużycie baterii (?)

  Wielkość wyświetlacza jest mało istotna, każdy z nich jest do zaakceptowania. Bardziej mnie interesuje jakość wyświetlanego obrazu. Aczkolwiek jeżeli chodzi o ekran to najważniejsza jest dla mnie odporność na uszkodzenia mechaniczne. nie chciałbym wybrać jakiegoś delikatnego modelu. Dodam tylko, że na każdym telefonie mam zawsze naklejone szkło hartowane i jest zabezpieczony pokrowcem smart magnet.

  Android to też jedno z kryteriów, którym się sugeruję. Telefony mają 8.1 Oreo/8.1 Oreo One/9 Pie. Nie jestem na bieżąco w temacie GSM i nie wiem czym różnią się te systemy... Jednakże bardziej interesującą mnie sprawą jest wsparcie, a co za nim idzie - aktualizacje. Czy system 8.1 jest wspierany? Jeżeli tak to są jakieś przesłanki jak długą mogą wychodzić aktualizacje?

  Przyznam, że skłaniam się ku Huawei ze względu na najnowszy android/64GB/6,21". Ale może się okazać, że bateria trzyma 10h :> ewentualnie ten 1 GB RAM więcej w Motoroli robi robotę.


  Bardzo proszę o wypowiedzi, bo stoję przed dylematem.
 • #2
  kociol96
  Level 22  
  Jak masz możliwość, zajdź do jakiegoś elektromarketu, popatrz, pomacaj, poczujesz jak leżą w dłoni, jak świecą, na upartego są markety gdzie kupisz i oddasz. Niby w Moto masz czysty android, w Hua i Xia nakładki z szajsem i syfem. Z innej strony ceny części do dwóch ostatnich dostępne i cenowo przystępne.