Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP LaserJet M3035xs MFP - Zacina przy drukowaniu dwustronnym

Hadi0615 21 Feb 2019 12:07 558 4
    Hadi0615
    Level 10  
    Witam.
    Mam problem z drukarką HP LaserJet M3035xs MFP. Przy druku jednostronnym jest wszystko w porządku, natomiast gdy się chce drukować dwustronnie to następuje dziwne zakleszczenie papieru. W załączniku zdjęcie. Czy ktoś może spotkał się z tym problemem lub gdzie szukać przyczyny takich zacięć?

Ona normalnie przechodzi przez duplekser bez problemu tylko na powrocie z drugą stroną zagina się dziwnie na fuserze. Pytanie czy coś z fuserem? Wygląda to jakby kartki dalej pociągnąć nie potrafił i wybija zacięcie papieru. A papier jest zagięty w tym miejscu.

Pozdrawiam.
    Hadi0615
    Level 10  
    Niestety rozebranie fusera i wyczyszczenie nic nie pomogło. Po za tym części fusera są w dobrym stanie. Już powoli nie mam pojęcia gdzie szukać przyczyny. Dziwne że dzieje się to tylko przy druku dwustronnym.
    servicemen
    Level 28  
    Jaki masz numer błędu?
    Dokąd dochodzi kartka z drugiej strony fusera?
    Zacina się każda strona czy zacięcia są losowe?
    Czy test wewnętrzny duplexu również powoduje zacięcia papieru?
    Zacina z obu podajników 1 i 2 ?
    Hadi0615
    Level 10  
    Błąd zacięcia jaki się wyświetla jak dobrze pamiętam bo nie mam teraz tego urządzenia przed sobą to 13.05.00.
    Generalnie jest tak że drukuje jednostronnie bez problemu.
    Przy dwustronnym drukowaniu pierwsza strona kartki wychodzi dobrze, wraca przez duplekser i zacina się na wejściu do fusera. Przy wyciąganiu kartki trochę jej jest w fuserze ale nie na tyle żeby wystawała z niego. Kartka jest po prostu zagięta w ten sposób jakby ja ktoś ręcznie zgiął.
    Gdy chciałem przetestować ręcznie ścieżkę papieru i ustawiłem żeby szła w dupleksie to pomimo zaznaczenia tej opcji tego nie zrobiła. Nawet jak chce wydrukować stronę konfiguracyjne to urządzenie się wiesza z błędem.
    Sprawdzałem tylko podajnik 2. Z tacy nie sprawdzałem.