Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Rav4 III - Zachowanie obrotow przy wciśniętym sprzęgle w trakcie jazdy

21 Lut 2019 17:18 231 3
 • Poziom 14  
  Panowie taka dziwna sytuacja a może to normalne?

  - posiadam rav4 2.0 benzyna 2011 skrzynia manual

  Auto niedawno zakupiłem i wczoraj jadąc wcisnąłem sprzęgło i obroty spadły, ale się zaczęły podnosić bez dodawania gazu - próbowałem to powtórzyć, ale już się nie udało


  więc:

  pojechałem autem wykonać test i już wiem kiedy obroty samoczynnie wzrastają do 2000 obr mając caly czas wciśnięte sprzęgło.

  Jade np na 4 biegu i wcisnę sprzęgło i będę trzymał to obroty spadną do Ok. 1000 obr jest wszystko w porządku,

  ale gdybym zrobił to samo tzn:
  Jade na 4 biegu i nagle wcisnę pedał sprzęgła obroty zaczną spadać do 1000 , ale długo nie czekając puszczę sprzęgło auto wejdzie znów na 4 bieg i ponownie od razu (warunek, że od razu bo inaczej nie bedzie) znów wcisnę sprzęgło i będę trzymał to wtedy obroty zaczną same wzrastać do 2000 obr i będą się tak utrzymywały praktycznie do samego spowolnienia auta chyba, ze puszczę sprzęgło czy wykonam jakiś manewr.

  Wiem, że tak się nie jeździ itd, ale akurat się przydarzyło i ten objaw mnie zaciekawił...

  Czy to jest normalny objaw?
 • Poziom 32  
  Nie mam pojęcia czy to w Toyocie normalne , natomiast mam pojęcie że samochodem nie jeździ się na wciśniętym sprzęgle jeśli akurat nie zmieniamy biegu , więc uważam że pytanie jest z serii "
  Nic mi się w samochodzie nie dzieje to może by coś wymyślić i pozawracać głowę innym " :D
  Takie jest moje zdanie :D
 • Poziom 14  
  może ktoś doświadczony pomóc?

  dziękuję
 • Poziom 14  
  tutaj jest filmik, który nagrałem jak sie okazało przez 20 minut jazdy tylko raz udało mi się uchwycić moment jak na wcisniętym sprzęgle miałem przez jakiś czas 2000 obr, gdy optymalnie jest chyba max 1100 niestety nie udało mi się pokazać jak same obroty bez dodawania gazu wzrastały do 2000.

  zauważyć można, że auto trzyma STAŁE obroty i nie udaje sie to zawsze zrobić jak pisałem w pierwszym poście, ale na pewno dzieje się to w momencie redukcji na niższy bieg, gdy wskazówke podbija prędkość i ja wtedy ciskam sprzęgło.

  oto filmik widać w 21 sekundzie jak auto trzyma obroty.

  https://youtu.be/offsbRdnMtk


  p.s. 150 km temu miałem wymieniany komputer w aso, ale stacji radiowych ani raportu spalania itd nie utraciłem, bo myślałem, że może komputer się uczy na nowo, ale skoro zostały dane to chyba nie.