Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Magnetowid Panasonic NV-HD 642 EE

kk_36 08 Sep 2005 00:12 2610 6
    kk_36
    Level 11  
    Witajcie, to mój pierwszy post na tym forum :-)
    Mam problem ze swoim magnetowidem. Od jakiegoś czasu zauważyłem że na ekranie telewizora pojawia się "śnieg" gdy sygnał antenowy idzie przez magnetowid. W ramach prób i szukania przyczyn wymieniałem wszystkie przewody od gniazda antenowego do magnetowidu i dalej do telewizora. Nic to nie dało. Gdy przez przypadek połączyłem przewody które pierwotnie były podłączone ale bez udziału magnetowidu, okazało się że wszystko jest ok i sygnał jest czysty i bez zakłóceń.
    Co się mogło stac z magnetowidem? Czy to jest problem gniazda antenowego czy też całej głowicy telewizyjnej w magnetowidzie?
    Serdecznie dziękuję z góry za odpowiedź - przymierzam się do oddania sprzętu do serwisu autoryzowanego.
    Pozdrawiam, kk_36
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    mkubol
    Level 24  
    Nie dokońca wiem o co chodzi ale żeby wszystko było ok to magnetowid mósi być włączony do kontaktu teraz jaszcze pytanie co śnieży i kiedy
    czy śnieżą wszystkie programy czy śniezy mareriał odważany z taśmy. I czy to śnieżą programy ustawione w magnetowidzie czy w TV?
    kk_36
    Level 11  
    Śnieżą wszystkie programy idące przez magnetowid, gdy mam włączony tylko tv to zkłócenia tez są. Jeśli sygnał antenowy pójdzie omijając magnetowid bezpośrednio na tv, to wszystko jest Ok.
    Przy odtwarzaniu z magnetowidu po wysokiej też snieży ale przez EURO jest OK.
    artjab
    Level 20  
    Raczej winny jest modulator w magnetowidzie a nie głowica w.cz.
    Być może na skutek wielokrotnego wkładania wtyczek RF oberwało się połączenie sygnałowe w modulatorze.
    mkubol
    Level 24  
    a sprawdziłeś sprawe najprostrzą może trzeba dostroić sygnał magnetowidu w telewizoże.
    kk_36
    Level 11  
    mkubol wrote:
    a sprawdziłeś sprawe najprostrzą może trzeba dostroić sygnał magnetowidu w telewizoże.

Sprawdzałem - zawsze przy okazji wszelkich zmian w zestawie programów mojej kablówki tak robię.