Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xiaomi Mi Box S a Netflix

22 Lut 2019 11:05 2610 10
  • Poziom 3  
    Dzień dobry.
    Jako że w telewizji publicznej oraz tej ogólnodostępnej nie rozpieszczają nas serialami które bardzo lubię zastanawiam się nad przystawką do oglądania Netflixa. Jest tam dużo serialów które mnie interesują a nie jestem zwolennikiem pirackiego ściągania filmów. Chciałbym legalnie wykupić dostęp do Netflixa. Problem w tym że mój telewizor mimo iż LCD i FHD nie ma smart TV więc pomyslałem nad przystawką. Poczytałem tyle ile potrafię i wiem że tańsze odpowiedniki mają problem z jakimś certyfikatem. Dlatego wpadł mi w oko taki sprzęt jak xiaomi Mi Box S za 299 zł. Pytanie tylko czy prawidłowo chociaż w HD (FHD byłoby bomba) będzie odtwarzał netflixa ? Wiem że na pilocie jest taki przycisk więc raczej tak, ale wpadły mi w oko artykuły w których niektórzy skarżyli się na przycinanie obrazu szczególnie kiedy jest android 8.1
    Dlatego chciałem zapytac szanowną brać czy ktos ma takie cudo i czy działa to normalnie ? (nie rozjeżdza się obraz z dzwiękiem, nie tnie). Czy zalezy to od telewizora czy całą robotę robi przystawka a parametry tv nie sa istotne ? Moj telewizor ma z 6-7 lat ale z pendrive czyta bez problemu FHD filmy więc chyba jakąś tam moc ma. Jeśli chodzi o internet to mam łącze o stałej prędkości 40Mb/s (nigdy nie spada) a router to tplink 841n.
    Czy w takiej konfiguracji moge liczyć na prawidłowe wyświetlanie netflixa wraz z tą przystawką ?\Czy jest tylko jedna wersja S tego urządzenie ? Bo gdzies wyczytałem ze są z procesorami 2.0GHz i 1.4 Ghz....zatem trzeba kupić na nasz rynek EU aby był polski język czy każdy ma po polsku ?
    z góry dziękuje za odpowiedz.
  • Poziom 3  
    leonov napisał:

Dziękuje za link. Czyli potwierdza się że tnie i zamula. Zatem chyba nie ma sensu tego kupować. Piszą tam że zamula po uśpieniu. A jak inaczej można wyłączyć tego boxa aby nie był na uśpieniu ? z prądu ? Czy wtedy będzie pamiętał ustawienia ?
  • Poziom 3  
    Kurczę już myslałem że zakupie tego boxa i będę cieszył się serialami. Po tym co wyczytałem w Twoim linku mój zapał został zgaszony. dziękuje za link bo bym się wpieprzył na minę. Najwodoczniej aktualizacja do Oreo wszystko rozwaliła. Mnóstwo ludzi ma problemy..te same.
  • Poziom 13  
    Używam na co dzień od prawie roku wersji starszej (bez "S").
    Niestety jedna z poprzednich aktualizacji Androida pociągnęła ze sobą problemy z zamulaniem po uśpieniu, o których czytałeś. Jedynym sensownym rozwiązaniem wydaje się właśnie odłączanie od prądu.
    Nie jest to może najwygodniejsze rozwiązanie, ale samo korzystanie z Miboxa w połączeniu ze starszym TV z nawiązką rekompensuje tę niewygodę. W szczególności, że po takim restarcie podczas normalnego korzystania nie ma już żadnych spadków wydajności niezależnie czy się ogląda tylko np. Netflix czy się skacze pomiędzy aplikacjami.
  • Poziom 3  
    pearlchili napisał:
    Używam na co dzień od prawie roku wersji starszej (bez "S").
    Niestety jedna z poprzednich aktualizacji Androida pociągnęła ze sobą problemy z zamulaniem po uśpieniu, o których czytałeś. Jedynym sensownym rozwiązaniem wydaje się właśnie odłączanie od prądu.
    Nie jest to może najwygodniejsze rozwiązanie, ale samo korzystanie z Miboxa w połączeniu ze starszym TV z nawiązką rekompensuje tę niewygodę. W szczególności, że po takim restarcie podczas normalnego korzystania nie ma już żadnych spadków wydajności niezależnie czy się ogląda tylko np. Netflix czy się skacze pomiędzy aplikacjami.

Czyli..bo nie wiem czy zrozumiałem...po zakończeniu oglądania wystarczy ze wyciągne wtyczkę z prądu. A następnego dnia po włączeniu do prądu powinno się uruchomic bez zamuleń ? Czy takie wyłaczanie z prądu nie spowoduje uszkodzenia boxa ? Gdzieś mi się obiło o uszy ze czasami i nawet z prądu wyciąganie nie pomaga. Czy u Ciebie także jest urządzenie po aktualizacji i po niej te zmaulenia zacinki są ? Jeśli tak to po wyciągnięciu wtyczki wszystko wraca na właściwe tory ?
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Jak kupiłem to urządzenie to działało w wersji Android TV bodajże 5.0 i wtedy nie było żadnych problemów z uśpieniem, ale podczas długiego korzystania i przełączania pomiędzy aplikacjami zaczynało coraz bardziej mulić i trzeba było restartować.

Po aktualizacji do Android TV Oreo problemy z muleniem podczas ciągłego korzystania ustały całkowicie. Używam go do Netflix, HBO GO, Youtube, Spotify, Kodi i bez problemu można skakać pomiędzy tymi aplikacjami i wygodnie korzystać. Bez żadnych problemów odtwarzają się też np. filmy na Youtube w 1080p oraz te z większą liczbą fpsów.

Jeśli chodzi o problemy z usypianiem a raczej wybudzaniem, to u mnie zdarza się to przy dłuższych okresach uśpienia, tzn dłuższych niż kilka godzin.
    Boxa nie odłączam od gniazdka, bo w moim przypadku byłoby to niezbyt wygodne. Po prostu już się przyzwyczaiłem, że przed korzystaniem odłączam od samego boxa wtyk zasilający na pół sekundy. Po takiej operacji Mibox się restartuje i działa prawidłowo.
    Co do ewentualnego uszkodzenia, to robiłem już tak setki razy i działa OK.
  • Poziom 3  
    Podobno pomaga przestawienie opcji HDMI Cec
  • Poziom 13  
    Pojawiła się aktualizacja Androida na Mi Boxa, która całkowicie wyeliminowała u mnie problem z zawiechami po wyłączaniu.
    W końcu działa to idealnie :-)
  • Poziom 10  
    Ja dzisiaj odebrałem swojego pierwszego MiBoxa i na początku miałem problem z konfiguracją. Nowa akutalizacja zajmuje ponad 500 mb, zobaczymy co przyniesie