Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JBL GTO 75.4 świeci protect

22 Lut 2019 12:52 252 4
  • Poziom 29  
    Witam. Trochę upalałem wzmacniacz i głośnik JBL 1500w. Pewnego dnia wzmacniacz przestał grać. Dokrecilem jedna śrubę która się poluzowała, sprawdziłem bezpieczniki, wszystko wygląda dobrze ale nie gra a protect świeci na wzmacniaczu. Wszystkie ustawienia zmniejszyłem ale to nic nie zmienia. Co może być przyczyną awarii?
  • Spec od komputerów
    chojinka napisał:
    Co może być przyczyną awarii?

A co do tej pory sprawdziłeś, zmierzyłeś? Ile podobnych tematów przeczytałeś?
  • Poziom 29  
    Sprawdziłem połączenia kabli i jeden był od zasilania odkrecony, dokrecilem ale raz wyskoczyło napięcie 14.2, później 12.8 nigdy niższe, bezpieczniki są dobre, kable też, zastanawiam się czy sam zasilacz się spalił czy jest jeszcze coś do sprawdzenia, wcześniej jak przestał grać to dioda się nie paliła, dopiero później po paru dniach wyskoczyła i nie gaśnie.
    Upalalem wzmacniacz i subwoofer bo po to jest w bagażniku ale nigdy na Maxa i na Max ustawieniach. Nigdy więcej niż 60% nie wyciskalem bo głowę urywa.
  • Poziom 29  
    Dzisiaj kolejna próba sprawdzania i dalej nic. Zmienię jutro nowe kable. Manual nic nie pomógł. Istnieje możliwość spalenia się wyjścia w radiu które odpowiada za włączanie wzmacniacza?