Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telefon wybrać? Skończyła mi się umowa

22 Lut 2019 12:56 225 10
  • Poziom 9  
    1. Nowy/używany.
    2. Jaką markę/model preferuję lub używałem do tej pory.
    3. Budowa: standardowy, klapka, rozsuwany.
    4. System operacyjny: symbian, android, windows, inny.
    5. Klawiatura powinna być: standardowa, qwerty, dotykowa.
    6. Wielkość wyświetlacza.
    7. Do czego głównie potrzebny będzie telefon.
    8. Na jakich funkcjach zależy mi najbardziej.
    9. Jakie funkcje są mi całkowicie zbędne lub też mniej ważne.
    10. Warunki/miejsca w których głównie będzie użytkowany telefon.
    11. Założony budżet.
    12. Inne wymagania.

AD1. Nowy
    AD2. Używałem HTC 626, nie mam ulubionej marki
    AD3. Smartfon
    AD4. Android
    AD5. dotyk
    AD6. 5 cali
    AD7. Codzienny użytek, internet
    AD8. fajnie gdyby miał dobrej jakości dźwięk
    AD9. Gry
    AD10. Nieszkodliwe, normalne użytkowanie
    AD11. 300zł dopłaty
    AD12.

Potrzebuje się doradzić w kwestii telefonu. Szukam czegoś z dopłatą pomiędzy 150-300zł. Modele jakie mieszczą się w tym przedziale to:
    -Honor 7 lite by Huawei
    -Huawei Honor 7X Dual SIM LTE
    -Huawei p10 Lite Dual SIM LTE
    -LG Q7 Dual
    -Motorola Moto G 5s gen.
    -Motorola Moto G6
    -Motorola One
    -Nokia 5 LTE
    -Samsung Galaxy A5(2017)
    -Samsung Galaxy A6
    -Samsung Galaxy J7(2016)
    -Sony Xperia XA1
    Który z nich będzie najlepszy? Dlaczego?

• Poziom 42  
    carlosg napisał:
    Szukam czegoś z dopłatą pomiędzy 150-300zł.

Branie telefonu do umowy zupełnie się nie opłaca. Jeśli masz taką możliwość to weź umowę bez i kup telefon normalnie w sklepie.
  • Poziom 9  
    Dlaczego się nie opłaca?
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Bo sumarycznie wychodzi drożej niż kupienie w markecie na raty.
  • Poziom 9  
    Dobrze, więc jakie oferty polecacie jeżeli chodzi o kartę/abonament?
    Czy biorąc na abonament mogę ustawić, żeby w razie czego nie przekraczało mi ustalonej kwoty?
    Z tego co się rozejrzałem Play ma Red Bull Mobile, rozmowy, sms'y bez limitu, i 10Gb neta w przypadku "krótkiej umowy" (nie jest podane) i 15gb w przypadku 24 miesięcy za 29zł.
    Są jakieś lepsze ewentualnie?
  • Poziom 25  
    Pytanie jak z zasięgiem, bo z tym różnie w różnych sieciach. Nie chcesz sprawdzić na starterach?
  • Poziom 9  
    Mam obecnie w Playu i zasięg jest bardzo dobry. Co sądzicie o tym Red Bullu. Znajdę coś lepszego? Oferta wydaje się bardzo korzystna, jednak nie poboda mi się fakty, że to abonament i nie mam nad tym kontroli jak w przypadku doładowań.
  • Poziom 34  
    Wejdź na poniższą stronę i zrób zestawienie, np. kategoria modemu, pojemność baterii, ilość pamięci, wielkość wyświetlacza i już Ci coś się rozjaśni.
    Przykład: https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_a5_(2017)-8494.php
    Koledzy dobrze radzą. Za 25 zł masz rozmowy komórkowe i stacjonarne, wiadomości (w tym MMS) bez limitu na pewno w Plusie i Orange na kartę. W Plusie jest 10 GB Internetu. W Orange zależy to od stażu, ale chyba 15 GB (do potwierdzenia). W Plusie co piąte doładowanie masz gratis, więc rocznie wydajesz 250 zł. Masz sprawdzony zasięg Play to kombinuj w tym kierunku.
    A telefon możesz kupić nowy, np. na OLX. Wyjdzie taniej niż w abonamencie. Wiem, bo miałem kilka numerów i zrezygnowałem. Polecam.
  • Poziom 25  
    Z tym z OLX to nie zawsze jest tak różowo, bo na niektórych telefonach pojawiają się apki od operatorów które mogą spowodować zablokowanie telefonu jeśli abonent od którego kupiliśmy urządzenie przestanie spłacać raty. Bezpieczniej jest wziąć za gotówkę ale w sklepie internetowym (nawet przez Allegro).

• Poziom 42  
    OLX na pewno nie. Najgorszy syf i mendy złodzieje.

Na allegro tylko od firm z wieloma pozytywnymi komentarzami, które istnieją już jakiś czas, z fakturą VAT i gwarancją producenta, wszystkimi papierami i plombami na opakowaniu, najlepiej z wysyłką za pobraniem i oczywiście tylko kurier, nie żadne paczkomaty itp.

I oczywiście - nie myśl, że kupisz NOWY telefon z 2017 roku. Nowy jest tylko z nazwy, tak naprawdę jest odnowiony.
    Więc celuj raczej w 2 kwartał 2018 roku i nowsze.
  • Poziom 25  
    Tomequ123 napisał:
    I oczywiście - nie myśl, że kupisz NOWY telefon z 2017 roku. Nowy jest tylko z nazwy, tak naprawdę jest odnowiony.

Wybacz ale gadasz bzdury. To raptem 2 lata temu. Samsung Galaxy S8 jest ciągle dostępny w oficjalnej dystrybucji, a premierę miał w II kwartale 2017.