Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DAF XF 105 - Blad skrzynia biegow i EBS

Darius1313 22 Lut 2019 14:51 90 3
  • #1 22 Lut 2019 14:51
    Darius1313
    Poziom 2  

Dzien dobry grupowicze,
    mam taki problem ze swoim DAFem XF105.460 automat, rok produkcji 2008. Na poczatku sie osprawiedliwiam za popelnione bledy gramatyczne, ale jestem z Czeskiego CIeszyna. Problem nastepuje tak, kiedy odpale silnika, to pojawi sie blad skrzyni biegow na zolto, blad ebs na zolto, nie jest N, zamiast niego jest kreska (-). Przy diagnostyce powiedziano ze problem jest najpierw z wybierakiem to zakupilem komplet reegenerowany (mechaniczna i elktroniczna czesc), nastepnie ze jest problem w sprzegliku (silowniku) sprzegla, zostal wymieniony, teraz ze jest w wiazce EBS na prawym tylnym kole - wymienilem czujnik i wiazke. CIagle problem ten sam, ale czasami samochod kiedy odpali to nie pokaze zaden blad, przejedzie kilka km i znowu na zolto skrzynia i ebs takze na zolto. Mienilem takze wiazke idaca z wybieraku AS tronic do kabiny i nic. Prosze pomozcie mi bo sam serwis nie wie czego szukac, i ja jestem juz bez radny... Jeszcze sie mi stalo, ze kiedy jechalem to zatrzymalem na skrzyzowaniu i wyrzucilo mi skrzynie biegow na czerwono i wyrzucilo bieg, po wylaczeniu i znowu odpaleniu silnika problem zniknal i znow moglem jechac. Zastanawiam sie , czy wymienic modulator EBS , z ktorego zaczelo uchodzic powietrze i moglo by to miec z tym powiazanie, bo inaczej juz nie wiem... Dziekuje bardzo, za kazda rade.

0 3
  • #2 22 Lut 2019 15:14
    kisiol
    Poziom 19  

Podaj numery błędów, jakie masz w skrzyni i w ebs.

0
  • #4 22 Lut 2019 18:36
    piotr budzowski
    Poziom 23  

Skrzynia świeci bo są błędy na ebs, usuniesz błędy z ebs i skrzynia zgaśnie

0